OK

OK Cancel

Thank you

Close

Preparat na porost włosów — czyli cudowne właściwości aminexilu

Kto z nas nie marzy o bujnej, gęstej czuprynie? Niestety, nie wszyscy możemy się taką poszczycić. Stosujemy zatem przeróżne metody, aby zmienić ten stan rzeczy - od aptecznych, po te rodem z poradnika naszych babć. Jednak te nie zawsze są skuteczne. Jak zatem zapobiec dalszej utracie włosów i sprawić, aby te nowe wyrastały zdrowsze i mocniejsze? Skorzystać z najnowszych osiągnięć laboratoriów kosmetycznych! Poznajcie aminexil - środek, dzięki któremu zapomniecie o Waszym przykrym problemie.

Preparat na porost włosów - czyli właściwości aminexilu

Wypadanie włosów — przyczyny

Przyczyn wypadania włosów może być wiele — często skuteczność leczenia zależy właśnie od zdiagnozowania pierwotnego czynnika wystąpienia tej dolegliwości. Należą do nich:

  • stres — długotrwały lub jednorazowe, traumatyczne wydarzenie w życiu
  • niewłaściwa pielęgnacja i stylizacja — zbyt częste farbowanie, trwała, oddziaływanie na włosy wysoką temperaturą lub nawet zbyt mocne upinanie ich,
  • zła dieta - zbyt szybka i radykalna utrata wagi, a także niedobory (białka czy żelaza) oraz nadmiar niektórych składników (np. witaminy A),
  • niektóre schorzenia, np. niedokrwistość czy chora tarczyca, a nawet zakażenie lub grypa
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej, m.in. w okresie menopauzy lub po ciąży
  • niektóre leki na receptę, np. rozrzedzające krew, pomagające przy chorobach serca, nadciśnieniu, zapaleniu stawów czy depresji, a także te o dużej zawartości witaminy A
  • uwarunkowania genetyczne — ta przyczyna najczęściej występuje u mężczyzn.

Jak widać, niektóre z tych czynników możemy w pełni wyeliminować, jednak część z nich uda nam się jedynie zmniejszyć, a na pozostałe, jak np. wrodzone skłonności do łysienia, nie mamy wpływu. Zawsze możemy jednak wzmocnić cebulkę włosa i silniej ją zakorzenić. Tak właśnie działa aminexil, dlatego dobry preparat na porost włosów powinien zawierać ten składnik.

Sposób na porost włosów, czyli jak to działa

Dlaczego preparat na porost włosów, który zawiera aminexil, jest tak skuteczny? Ten innowacyjny składnik zwalcza usztywnianiekolagenu w okolicy mieszków włosowych. Dzięki temu włos wokół korzenia zachowuje sprężystość i elastyczność, a przez to umacnia się jego utwierdzenie w skórze głowy. Przeciwdziała on również niedotlenieniu i przedwczesnemu starzeniu się cebulki. Efekt to zdecydowanie mniej wypadających włosów i znaczne zwiększenie ich gęstości!
Jeżeli chcecie spotęgować rezultaty, użyjcie preparatu zawierającego dodatkowo argininę. Poprawia ona bowiem ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu korzystne dla cebulek składniki łatwiej do nich docierają, a włos rośnie grubszy i mocniejszy. Działa ona również nawilżająco na skórę głowy, a także normalizuje jej pracę. Połączenie tych dwóch składników znajdziecie m.in. w preparacie Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 formuła dla kobiet oraz Dercos Aminexil Clinical 5 formuła dla mężczyzn. Oba z nich mają w składzie również wodę termalną Vichy, która wzmocni barierę ochronną skóry głowy oraz OCTEINE (połączenie Piroktonu Olaminy i witaminy E) przywracającą jej równowagę. a także czasteczkę SP 94, która wzmocni włosy na długości. W wersji dla panów znajdziecie również kofeinę, która pobudzi mikrokrążenie w skalpie, a w preparacie dla pań — witaminy PP i B6, które zrewitalizują włókno włosa. Warto bowiem pamiętać o kompleksowej pielęgnacji — tylko dzięki niej Wasze włosy będą grube, gęste i mocne.
A co poza tym? Pełnowartościowa dieta bogata w składniki odżywcze, dużo ruchu i więcej odpoczynku od codziennych stresujących sytuacji - wypadanie włosów to i tak jeden z najlżejszych objawów niezdrowego trybu życia!
 

go to top