OK

OK Cancel

Thank you

Close

Serum do twarzy a krem przeciwzmarszczkowy - poznaj różnice

 • favoris

Czym jest serum do twarzy?

Serum do twarzy to kosmetyk, który posiada wysokie stężenie wszystkich substancji, dzięki czemu działa o wiele bardziej intensywnie niż krem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku skóry dojrzałej, albowiem w tym wypadku można szybciej dostrzec efekty w postaci wygładzenia skóry twarzy i jej odpowiedniego napięcia. Serum przyjmuje bardzo często formę emulsji lub lekkiego żelu, dzięki czemu łatwo się rozprowadza i natychmiastowo wchłania w skórę. Krem ma zwykle gęstszą konsystencję i charakteryzuje się wolniejszą absorpcją przez skórę. Nie oznacza to jednak, że działa gorzej niż serum nawilżające do twarzy.

Serum do twarzy czy krem przeciwzmarszczkowy - co wybrać?

Zastanawiasz się, czy musisz wybierać pomiędzy kremem a serum i nadal nie wiesz, które będzie dla ciebie najlepsze? Spokojnie. Te dwa produkty mają trochę odmienne działanie. Nie musisz rezygnować z jednego, na rzecz drugiego. Choć serum działa mocniej niż krem do twarzy, nie można go nadużywać. Nadaje się ono do stosowania okresowego. Poza tym, mimo iż efekty jego działania są od razu widoczne, szybciej znikają niż w przypadku działania liftingującego wywołanego przez krem przeciwzmarszczkowy. Warto więc sięgać regularnie po dobry krem nawilżający, a dodatkowo, co jakiś czas, wspomagać się serum do twarzy, aby skutecznie powstrzymać starzenie skóry.

Jak wybrać dobre serum przeciwzmarszczkowe?

Od kosmetyków takich jak serum oczekuje się natychmiastowych rezultatów, powinny zawierać więc taki kompleks składników, który zniweluje na wszystkie problemy skóry dojrzałej. Głównym problemem, który dotyka kobiety z dojrzałą cerą, jest niedostateczne nawilżenie i napięcie naskórka, czego rezultatem są pogłębiające się zmarszczki. Aby temu zaradzić, trzeba dostarczyć skórze składników hydrofilnych, czyli takich, które potrafią zatrzymywać wodę w naskórku. Do najczęściej stosowanych w kosmetykach składników tego typu zalicza się kwas hialuronowy, mocznik, mleczan sodu. Dobrze, aby w serum znalazły się również składniki ochronne (okluzyjne) tworzące na powierzchni skóry płaszcz ograniczający parowanie wody. Są to przede wszystkim woski, parafina, wazelina. Składniki tego typu albo pozostają na powierzchni naskórka, albo lekko wnikają do warstwy rogowej i tam uzupełniają warstwę lipidów odpowiedzialnych za barierę ochronną naskórka. To one nie dopuszczają do tego, by skóra stawała się zbyt przesuszona i podatna na powstawanie zmarszczek. Warto też by serum zawierało peptydy, które regenerują komórki i mobilizują je do produkcji kolagenu, który zwiększa elastyczność tkanek. Większość tego typu składników znajdziesz w kosmetykach Vichy Liftactiv np. w LIFTACTIV SERUM 10- oczy i rzęsy.

Jak wybrać dobry krem przeciwzmarszczkowy do twarzy?

Dobry krem przeciwzmarszczkowy to taki, który zawiera np. składniki takie jak:  adenozyna, która ogranicza skurcz włókien mięśniowych, dzięki czemu skutecznie redukuje zmarszczki lub ramnoza, która pobudza tworzenie się komórek tuż pod połączeniem skórno- naskórkowym, czyli miejscu decydującym o gładkim wyglądzie skóry. Można je odnaleźć np. w kremie LIFTACTIV SUPREME Pielęgnacja korygująca dzienne starzenie skóry do skóry suchej,  który niezwykle szybko poprawia wygląd skóry, napina ją i wygładza.

Rekomendowane produkty

 • OCZY I RZĘSY VICHY LIFTACTIV SERUM 10
 • Krem przeciwzmarszczkowy Vichy Liftactiv Supreme
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top