OK

OK Cancel

Thank you

Close

Serum do twarzy a krem przeciwzmarszczkowy - poznaj różnice

 • favoris

Czym jest serum do twarzy?

Serum do twarzy to kosmetyk, który posiada wysokie stężenie wszystkich substancji, dzięki czemu działa o wiele bardziej intensywnie niż krem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku skóry dojrzałej, albowiem w tym wypadku można szybciej dostrzec efekty w postaci wygładzenia skóry twarzy i jej odpowiedniego napięcia. Serum przyjmuje bardzo często formę emulsji lub lekkiego żelu, dzięki czemu łatwo się rozprowadza i natychmiastowo wchłania w skórę. Krem ma zwykle gęstszą konsystencję i charakteryzuje się wolniejszą absorpcją przez skórę. Nie oznacza to jednak, że działa gorzej niż serum nawilżające do twarzy.

Serum do twarzy czy krem przeciwzmarszczkowy - co wybrać?

Zastanawiasz się, czy musisz wybierać pomiędzy kremem a serum i nadal nie wiesz, które będzie dla ciebie najlepsze? Spokojnie. Te dwa produkty mają trochę odmienne działanie. Nie musisz rezygnować z jednego, na rzecz drugiego. Choć serum działa mocniej niż krem do twarzy, nie można go nadużywać. Nadaje się ono do stosowania okresowego. Poza tym, mimo iż efekty jego działania są od razu widoczne, szybciej znikają niż w przypadku działania liftingującego wywołanego przez krem przeciwzmarszczkowy. Warto więc sięgać regularnie po dobry krem nawilżający, a dodatkowo, co jakiś czas, wspomagać się serum do twarzy, aby skutecznie powstrzymać starzenie skóry.

Jak wybrać dobre serum przeciwzmarszczkowe?

Od kosmetyków takich jak serum oczekuje się natychmiastowych rezultatów, powinny zawierać więc taki kompleks składników, który zniweluje na wszystkie problemy skóry dojrzałej. Głównym problemem, który dotyka kobiety z dojrzałą cerą, jest niedostateczne nawilżenie i napięcie naskórka, czego rezultatem są pogłębiające się zmarszczki. Aby temu zaradzić, trzeba dostarczyć skórze składników hydrofilnych, czyli takich, które potrafią zatrzymywać wodę w naskórku. Do najczęściej stosowanych w kosmetykach składników tego typu zalicza się kwas hialuronowy, mocznik, mleczan sodu. Dobrze, aby w serum znalazły się również składniki ochronne (okluzyjne) tworzące na powierzchni skóry płaszcz ograniczający parowanie wody. Są to przede wszystkim woski, parafina, wazelina. Składniki tego typu albo pozostają na powierzchni naskórka, albo lekko wnikają do warstwy rogowej i tam uzupełniają warstwę lipidów odpowiedzialnych za barierę ochronną naskórka. To one nie dopuszczają do tego, by skóra stawała się zbyt przesuszona i podatna na powstawanie zmarszczek. Warto też by serum zawierało peptydy, które regenerują komórki i mobilizują je do produkcji kolagenu, który zwiększa elastyczność tkanek. Większość tego typu składników znajdziesz w kosmetykach Vichy Liftactiv np. w LIFTACTIV SERUM 10 - oczy i rzęsy.

Jak wybrać dobry krem przeciwzmarszczkowy do twarzy?

Dobry krem przeciwzmarszczkowy to taki, który zawiera np. składniki takie jak: adenozyna, która ogranicza skurcz włókien mięśniowych, dzięki czemu skutecznie redukuje zmarszczki lub ramnoza, która pobudza tworzenie się komórek tuż pod połączeniem skórno- naskórkowym, czyli miejscu decydującym o gładkim wyglądzie skóry. Można je odnaleźć np. w kremie LIFTACTIV SUPREME Pielęgnacja korygująca dzienne starzenie skóry do skóry suchej,  który niezwykle szybko poprawia wygląd skóry, napina ją i wygładza.

Rekomendowane produkty

 • OCZY I RZĘSY VICHY LIFTACTIV SERUM 10
 • Krem przeciwzmarszczkowy Vichy Liftactiv Supreme
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top