OK

OK Cancel

Thank you

Close

Serum do twarzy, serum przeciwstarzeniowe: instrukcje stosowania

  • favoris

Preparaty typu SERUM mogą wydawać się świetnym pomysłem w teorii, ale próba ustalenia, którego z nich użyć, często okazuje się kłopotliwa! Chcesz wybrać takie, które jest wystarczająco silne, ale nie za mocne; nawilżający, ale nietłuste. Czy serum należy stosować jako samodzielny produkt czy razem kremem ​​nawilżającym?

Preparaty typu serum są skuteczniejsze niż kremy.

PRAWDA: Formuła preparatów typu serum jest tak opracowana, że w większości przypadków zawiera ona składniki czynne w większym stężeniu i działające skuteczniej niż w typowym kemie.

Preparaty typu serum nie nawilżają skóry w sposób odpowiedni.

FAŁSZ: Lekka i płynna konsystencja serum działa wspaniale. W przypadku osób o bardziej suchej skórze nałożenie kremu ​​na serum może zapewnić ten dodatkowy stopień komfortu. Cudowne w preparatach typu serum jest to, że można je nakładać pod dowolny produkt do pielęgnacji skóry.

Jeśli używamy serum i kremu, należy serum zastosować jako pierwsze.

PRAWDA: Preparaty typu serum są tak opracowane, aby szybko wchłaniały się w skórę. Nałożenie najpierw kremu utrudniłoby skórze wchłonięcie składników aktywnych z serum.

Preparaty typu serum mogą być drażniące dla skóry, jeśli używa się ich więcej niż raz dziennie.

FAŁSZ: Nie ma nic złego w stosowaniu serum dwa razy dziennie - w zasadzie to dobry pomysł, ponieważ wtedy działamy o wiele bardziej skutecznie! Ważne jest, aby wybrać serum o konsystencji i składnikach aktywnych, które są dostosowane do wszystkich rodzajów skóry. Należy upewnić się, że serum jest hipoalergiczne i zostało przetestowane na skórze wrażliwej.

Preparaty typu serum są najbardziej skuteczne, gdy używa się ich przez krótki czas, a nie na w sposób ciągły.

FAŁSZ: Jest dokładnie odwrotnie. Zostało naukowo udowodnione, że składniki aktywne z czasem stopniowo staja się coraz bardziej skuteczne. Twoja skóra nie może „przyzwyczaić się” do danego produktu.

Magiczna formuła to „serum + krem”.

PRAWDA i FAŁSZ: Nie ma w tym nic magicznego, ale serum przeciwstarzeniwe stosowane w połączeniu z kremem przeciwstarzeniwym oferuje wyższą skuteczność.

Jak to się mówi, dwa to lepiej niż jeden... PRAWDA!

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top