OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak się opalać bez powodowania zmarszczek: 3 techniki anti-aging

  • favoris

Czy wiesz, że 80% starzenia się skóry jest powodowane przez promienie UV? Słońce odgrywa dużą rolę w procesie starzenia się skóry, a opalenizna zwiększa ryzyko powstawania zmarszczek. Jak więc się opalać, by nasza skóra się nie starzała?

Stosuj codzienną ochronę przeciwsłoneczną, aby unikać przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek

Wiele osób sądzi, że skoro opalanie nie powoduje u nich wrażliwości i oparzeń słonecznych, nie muszą stosować wysokich filtrów słonecznych. Nic bardziej mylnego! Jest to jeden ze sposób jak się NIE opalać! Poparzenia słoneczne są efektem promieniowania UVB. Natomiast promieniowanie UVA, zwłaszcza promienie długie, odpowiedzialne jest za fotostarzenie skóry oraz mutacje DNA komórek skóry.  To promieniowanie jest o tyle niebezpieczne, że nie daje natychmiastowo widocznych symptomów, tak jak promieniowanie UVB.  Dlatego nigdy nie należy opalać się bez zastosowania odpowiedniej ochrony, nawet gdy skóra jest już opalona. Stanowi to podstawową zasadę jak się opalać?

Dowiedz się, jaki masz typ skóry i jakiej ekspozycji ulegasz

Osoby z wrażliwą skórą zapewne wiedzą o potrzebie stosowania dopasowanej pielęgnacji przeciwsłonecznej w celu uniknięcia oparzeń. Ale ochrona skóry zależy również od rodzaju ekspozycji jakiej ulegamy. Czasem wydaje nam się, że przecież wcale się na słońce nie wystawiamy. Niższe temperatury i zachmurzone niebo mogą sprawić, że będziemy bagatelizować intensywność promieni UV, a 95% z nich może przenikać przez chmury.* Jasne powierzchnie, takie jak śnieg, lód, piasek, beton i woda również odbijają promienie UV i zwiększają efekt działania słońca. Aby uniknąć przedwczesnego starzenia i innych uszkodzeń skóry, ochrona przeciwsłoneczna musi być dopasowana do miejsca, w którym przebywamy i pory roku. Ważne jest, aby stosować wysoki wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej kiedy temperatura jest wysoka, kiedy znajdujemy się na dużej wysokości, oraz kiedy powierzchnie wokół nas mocno odbijają promienie słoneczne. Stanowi to kilka cennych rad jak się opalać, by nie poparzyć skóry.

Nawilżaj skórę po ekspozycji, aby ją ukoić i regenerować

Po opalaniu pamiętaj, aby zadbać o odpowiednie nawodnienie skóry: pij dużo wody i nanieś pielęgnację po opalaniu. Mleczko po opalaniu Idéal Soleil zawiera połącznie kwasu hialuronowego i koncentratu lipidów, dzięki którym skutecznie nawilży i ukoi suchą i wrażliwą skórę po ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Mleczko łagodzi objawy odwodnienia skóry, odbudowuje film hydrolipidowy i pomaga przygotowywać skórę na dalszą ekspozycję. Dodatkowa rada: Odpręż się! Relaks pomaga rozluźnić mięśnie i wygładzić zmarszczki. Aby nie mrużyć oczu na słońcu, co może powodować powstanie kurzych łapek, nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych.

Najczęściej czytane

Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

Pielęgnacja ciała

Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

Mikrodermabrazja to zabieg, na który kobiety bardzo często zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych lub lekarskich. Nic w tym dziwnego - ten nieinwazyjny, mechaniczny mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry i pozbawić jej niedoskonałości. Podpowiadamy, na czym on polega!

Przeczytaj artykuł

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Pielęgnacja ciała

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

Co dziwny zapach skóry mówi o Twoim zdrowiu?

Pielęgnacja ciała

Co dziwny zapach skóry mówi o Twoim zdrowiu?

Nieprzyjemny zapach skóry może dotyczyć również osób, które regularnie dbają o higienę. Najczęściej jest to jednym z objawów choroby takiej jak cukrzyca, niewydolność wątroby czy nawet schizofrenia. Nie należy bagatelizować tego problemu, a w razie konieczności zgłosić się do lekarza, bo może okazać się, że dziwny zapach skóry świadczy o poważnym schorzeniu.

Przeczytaj artykuł

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Pielęgnacja ciała

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

Przeczytaj artykuł

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Pielęgnacja ciała

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Wydzielanie przez skórę potu, który ma niezbyt przyjemny zapach to naturalne zjawisko. Problem pojawia się wówczas, gdy pot produkowany jest w nadmiarze i ma bardzo intensywny zapach. Poznaj 5 przyczyn brzydkiego zapachu potu oraz sposoby na nadmierną potliwość!

Przeczytaj artykuł

go to top