OK

OK Cancel

Thank you

Close

Wysoki cholesterol i jego wpływ na wygląd skóry

Cholesterol jest jednym ze związków chemicznych, niezbędnych do funkcjonowania organizmu. Zbyt wysoki poziom cholesterolu ma niestety bardzo szkodliwy wpływ zarówno na organizm, jak i kondycję skóry. Dowiedz się, jakie są objawy i skutki podwyższonego cholesterolu względem skóry twarzy!

Wpływ cholesterolu na wygląd skóry

Czym jest cholesterol i kiedy staje się niebezpieczny?

Bez cholesterolu nasz organizm nie byłby w stanie prawidłowo funkcjonować. Ten związek chemiczny jest niezastąpiony i konieczny, aby procesy zachodzące w naszym wnętrzu poprawnie przebiegały. Dlaczego cholesterol jest tak istotny? To organiczna substancja tłuszczowa, zwana również - lipidową. Jest częścią składową błon większości komórek w organizmie, bierze udział w produkcji hormonów płciowych, uczestniczy w syntezie kwasów żółciowych. Cholesterol jest również niezbędny do wydzielania witaminy D oraz do prawidłowej pracy mózgu. Ta substancja tłuszczowa jest wytwarzana w wątrobie (cholesterol endogenny) i wówczas stanowi 80% cholesterolu. Z kolei jego 20% dostarczane jest z pożywieniem. Cholesterol, który jest produkowany przez nasz organizm nie jest szkodliwy, ponieważ jego ilość jest adekwatna do pełnionych funkcji. Problem pojawia się wtedy, gdy zbyt dużo cholesterolu dostarczamy wraz z pożywieniem.

Wysoki cholesterol: skutki podwyższonego cholesterolu

Wysoki cholesterol jest szkodliwy nie tylko dla organizmu. Wiele osób skupia się wyłącznie na tym, zapominając, że objawy jego nadmiaru są widoczne również na skórze twarzy. Jednym z najpoważniejszych i widocznych symptomów za wysokiego cholesterolu są, tzw. żółtaki. To żółte zgrubienia, które lokalizują się głównie na powiekach. Taka zmiana skórna jest bezpośrednim przejawem nadmiaru cholesterolu, a im jego poziom jest wyższy, tym zgrubienia te są bardziej intensywne i mogą pojawiać się na innych częściach ciała, np. na łokciach i kolanach, a nawet na pośladkach.
Innym, nieco łagodniejszym, jednak również nieprzyjemnym objawem podwyższonego cholesterolu jest przemęczona skóra. Traci ona promienność i blask, a staje się ziemista i szara. Cienie pod oczami są tego najwyraźniejszym przykładem. Bardzo często oznaki zmęczenia pod oczami potęgują wyżej opisane żółte zgrubienia. W celu zatrzymania postępowania tych objawów należy podjąć szczególne kroki obniżające cholesterol.

Wysoki lub podwyższony cholesterol - jak go obniżyć

Nie ma wątpliwości co do tego, że wysoki czy też podwyższony cholesterol należy obniżyć. Nie tylko dlatego, że przekroczenie jego dopuszczalnej normy jest szkodliwe dla organizmu, lecz również z powodu negatywnego wpływu na skórę. Co istotne tak jak nadmiar cholesterolu nie pojawił się w ciągu kilku dni, tak samo jego obniżenie tyle trwać nie będzie. To nieco dłuższy proces, jednak warty tego, aby się go podjąć.

Dla skutecznego obniżenia poziomu cholesterolu niezbędna jest dieta. Powinna ona uwzględnić nadmiar cholesterolu w organizmie i być dopasowana właśnie pod tym kątem. Oprócz diety na cholesterol zaleca się suplementację zaleconą przez lekarza, która powinny być przepisane na podstawie wcześniej wykonanych badań. Takie działania nie tylko unormują cholesterol w organizmie. Dzięki temu, że będzie on niższy, wszelkie niedoskonałości skóry twarzy, również znikną. Warto pamiętać, że kondycja skóry (w tym przypadku skóry twarzy) dużo mówi o tym, w jakim stanie jest nasz organizm, jego wnętrze. Jeśli zatem w środku wszystko będzie sprawnie funkcjonować, można być pewnym, że objawy widoczne na naskórku znikną. W celu przyspieszenia eliminacji, tzw. żółtaków i przywrócenia skórze pod oczami świeżości, warto rozpocząć kurację specjalnymi produktami. W tej kwestii pomocny może okazać się przeciwzmarszczkowa pielęgnacja liftingująca pod oczy Liftactiv. Ten dermokosmetyk skutecznie redukuje zmęczenie wokół oczu i odświeża spojrzenie. Pomoże zmniejszyć oznaki stresu i przemęczenia.

go to top