OK

OK Cancel

Thank you

Close

Zmarszczki na czole - sprawdź pielęgnacje przecwizmarszczkową z Vichy

Zmarszczki na czole to zdecydowanie najmniej atrakcyjny i najbardziej widoczny rodzaj niedoskonałości na całej twarzy. Pojawiają się one zazwyczaj w wyniku marszczenia czoła, gdy się martwimy lub złościmy, w odróżnieniu od zmarszczek wokół oczu, które pojawiają się najczęściej przy uśmiechu. Jednak na to, gdzie występują i jak wyglądają nasze zmarszczki, wpływ mogą mieć również nasze predyspozycje genetyczne oraz sposób, w jaki na co dzień pielęgnujemy swoją skórę. Podpowiadamy zatem, jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja przeciwzmarszczkowa skóry na czole!

Zmarszczki mimiczne na czole - w jaki sposób powstają?

Zmarszczki na czole mogą pojawić się już w młodym wieku pod wpływem silnego działania mięśnia czołowego, który pozwala m. in. na unoszenie brwi. Za każdym razem, gdy unosimy swoje brwi do góry, mięsień ten kurczy się, co powoduje, że skóra na czole marszczy się, a w wyniku tego powstają na niej równoległe i poziome zmarszczki. W młodym wieku widać je zazwyczaj jedynie w chwili marszczenia czoła, ale wraz z wiekiem i postępującym procesem starzenia się skóry zmarszczki na czole pozostają widoczne nawet wtedy, gdy jest ono całkowicie rozluźnione. W wyniku procesu wiotczenia skóry oraz utraty tkanki podskórnej zmarszczki te stają się coraz głębsze i stanowią stały element naszego wyglądu.

Zmarszczki na czole - wpływ genetyki i czynników zewnętrznych

Trzeba zaznaczyć, że wpływ na to, kiedy powstają i jak wyglądają nasze zmarszczki na czole, ma nie tylko częstotliwość marszczenia przez nas czoła i unoszenia brwi, ale też nasze predyspozycje genetyczne oraz czynniki zewnętrzne. To, czy nasze zmarszczki na czole (jak również we wszystkich innych miejscach na twarzy) pojawią się wcześniej czy później, uzależnione jest od genów, które dziedziczymy. Już sam rodzaj posiadanego przez nas typu cery posiada bardzo duży wpływ na proces starzenia się skóry - jeżeli zmagamy się na co dzień ze skórą tłustą lub mieszaną, zmarszczki na czole (ze względu na wzmożoną w tym obszarze pracę gruczołów łojowych oraz grubą strukturę skóry), pojawią się dużo później niż u posiadaczek skóry suchej, których cienka, przesuszona i delikatna skóra jest najbardziej narażona na szybkie starzenie.

Na skórę naszej twarzy bardzo negatywnie oddziałują też szkodliwe czynniki zewnętrzne np. promieniowanie słoneczne i zanieczyszczenia środowiska - jeśli nie będziemy chronić przed nimi odpowiednio skóry, zmarszczki szybko pojawią się na powierzchni twarzy. Dlatego tak ważna jest codzienna i prawidłowa pielęgnacja przeciwzmarszczkowa skóry oraz jej ochrona przed czynnikami zewnętrznymi - tylko w ten sposób możemy uchronić się przed szybkim starzeniem.

Jak zlikwidować zmarszczki?

Starzenie się skóry to proces nieuchronny, w związku z czym prędzej czy później dotknie on każdą kobietę. Nie możemy też uniknąć tego procesu, ale to, co możemy zrobić, to znacząco złagodzić jego objawy, stosując odpowiednio dobrane preparaty do pielęgnacji twarzy. Krem przeciwzmarszczkowy, kiedy zacząć go stosować? Najlepiej od 25 roku życia. Dlatego dużo uwagi powinnyśmy poświęcić również na wybór dobrego kremu przeciwzmarszczkowego. Takim preparatem może być serum nawilżające i przeciwzmarszczkoweH.A Epidermic Filler, który opóźnia proces starzenia się skóry poprzez nawilżenie i ochronę skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nie zapominajmy jednak o tym, by przy pielęgnacji przeciwzmarszczkowej na czole zadbać równocześnie o delikatną i skłonną do szybkiego starzenia się skórę wokół oczu, wybierając dla niej nieco łagodniejsze, ale również skuteczne kremy pod oczy.

Zespół Vichy

go to top