OK

OK Cancel

Thank you

Close

5 wskazówek, jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek

 • favoris

Ochrona przed słońcem

Jedną z głównych przyczyn zewnętrznych oznak starzenia są uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV słońca. Nawet w pochmurne dni skóra wciąż jest narażona na uszkodzenia. Aby zapobiec powstawaniu długotrwałych uszkodzeń skóry, zawsze dbaj o nałożenie filtra przeciwsłonecznego przed wyjściem na dwór, unikaj słońca w najgorętszych godzinach dnia, noś nakrycie głowy, o ile to możliwe, i nie zapomnij o ciemnych okularach. Ta ostatnia wskazówka jest ważna dla ograniczenia ryzyka powstawania drobnych zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek, które powstają, jeśli stale mrużysz oczy na słońcu.

Zdrowy sen

Sen jest niezbędny dla zdrowej, jędrnej i sprężystej skóry. Kiedy śnimy, nasza skóra naprawia uszkodzenia i odzyskuje jędrność. Brak snu powoduje, że skóra nabiera szarego wyglądu, a brak elastyczności sprzyja powstawaniu drobnych zmarszczek. Obszary szczególnie narażone na powstawanie zmarszczek spowodowanych zmęczeniem to okolice oczu i ust.
Idealnie byłoby, gdybyśmy przesypiali 8 godzin w pozycji na plecach. Dlaczego? Przyciskanie twarzy do poduszki przez wiele godzin to prosta droga do obudzenia się z "porannymi zmarszczkami". Z młodszej skóry znikają one natychmiast, ale na starszej utrzymują się dłużej ze względu na malejącą z wiekiem zawartość kolagenu i elastyny.

Odwodnienie

Bez wody i nawilżenia komórki skóry tracą swoją jędrność, a skóra staje się nierówna i delikatna. W nawilżeniu skóry pomoże picie większych ilości wody, ważne jednak jest również regularne stosowanie preparatów do pielęgnacji, w tym kremów na dzień i na noc.

Przyjmowanie witamin

Zdrowy wygląd skóry pochodzi z wnętrza. Wśród witamin i minerałów najważniejszych dla naszej skóry jest witamina C. Słynąca ze swoich właściwości antyoksydacyjnych (utlenianie to jedna z głównych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry!), może także pomóc w pobudzeniu produkcji kolagenu i poprawi ochronę przeciw oddziaływaniu promieniowania UV. Nie ograniczaj się jednak do powierzchownego stosowania tego składnika, ale przygotuj sobie też zdrowy posiłek: witaminę C można znaleźć w owocach cytrusowych i zielonych warzywach liściastych, a także w pomidorach, brokułach, jagodach i grochu.

Pielęgnacja skóry

To świetnie, że codziennie stosujesz produkty do pielęgnacji skóry, ale czy wiesz, że liczy się również technika ich nakładania? Zamiast szybko rozsmarowywać krem czy serum na skórze, zafunduj sobie prosty masaż płaską stroną palców. Zadbasz w ten sposób, aby produkt wniknął w skórę, i pobudzisz krążenie krwi.

Rekomendowane produkty

 • Kompleksowa przeciwzmarszczkowa pielęgnacja krem na noc VICHY LIFTACTIV
 • SERUM 10 SUPREME
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top