OK

OK Cancel

Thank you

Close

Cebulki włosów  - jak je wzmocnić?

Słabe cebulki włosów to problem coraz większej liczby kobiet. Wzmocnienie cebulek włosów to podstawa w walce o ich zdrowie. Nadmierne wypadanie włosów spowodowane jest głównie osłabieniem cebulek, które należy wzmocnić i pobudzić. Wiele osób borykających się z tym problem zadaje sobie pytanie - jak wzmocnić cebulki włosów? Jak pobudzić uśpione cebulki włosów? Czy sam szampon przeciw wypadaniu włosów wystarcza? Przeczytaj ten artykuł, aby poznać różne metody wzmacniające cebulki włosów oraz powstrzymujące ich wypadanie.

Wzmocnij cebulki włosów od środka!

Cebulki włosów, tak jak każda inna część ludzkiego ciała, bardzo mocno zależne są od sposobu, w jaki dostarcza się im niezbędnych składników odżywczych. Tak, jak Twoje jelita nie funkcjonują poprawnie, kiedy ciągle karmisz je ciężkostrawnymi posiłkami z małą ilością witamin, tak samo może buntować się skóra głowy, a wraz z nią cebulki. Włosy są wyjątkowo podatne na niedobór witamin i mikroelementów. Jeżeli w Twojej diecie brakuje takich witamin jak witamina A, E, C, D, witamin z gruby B lub żelaza, cynku, magnezu, prędzej czy później Twoje włosy dadzą Ci o tym znać!

Istnieją także produkty, które zdecydowanie powinny stać się Twoim wrogiem. Oto lista artykułów spożywczych, których powinno się wystrzegać:

  • alkohol - znacznie wysusza skórę, także głowy, i wyjaławia organizm.
  • kawa i herbata - unikaj mocnej kawy i herbaty, sięgaj po nie rzadko.
  • słodycze - nadmiar cukru wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie całego Twojego organizmu. Zdecydowanie wystarczy Ci ilość cukru, jaką dostarczają świeże owoce (jedzone w naturalnej formie! Soki to skoncentrowana ilość cukru z takiej ilości owoców, jakiej nie bylibyśmy w stanie normalnie zjeść).
  • potrawy z nasyconymi tłuszczami zwierzęcymi - najczęściej znajdują się w fast foodach typu hot-dog, hamburger, frytki.

Dodatkowo, możesz wzmocnić swoje włosy od środka, stosując naturalne składniki takie jak:

  • herbatki z pokrzywy
  • herbatki ze skrzypu
  • napar z ostropestu plamistego


Wyjątkowym składnikiem są drożdże spożywcze, które bardzo mocno pobudzają cebulki włosów do pracy, wzmacniają je, dzięki czemu włosy są gęstsze, mocniejsze i bardziej lśniące. Niestety, nie każdy jest w stanie wypić mieszankę drożdży z wodą lub mlekiem, ze względu na ich bardzo mocny, nieprzyjemny smak. Jeżeli więc odrzuca Cię taka metoda, po prostu udaj się do apteki lub sklepu zielarskiego i zapytaj o drożdże w tabletkach. Nie są one tak samo skuteczne, jak drożdże do picia, jednak także przynoszą efekty. Poprawę stanu łodygi włosa można zaobserwować przy regularnym stosowaniu kuracji.

Pomóż cebulkom włosów od zewnątrz

Jeżeli wiesz już jak istotne jest pielęgnowanie cebulek włosów od środka, zobacz, jak zatrzymać wypadanie włosów z zewnątrz.

Przede wszystkim, działania te można podzielić na trzy główne kroki:

1. Pozbywaj się zniszczonych końcówek - nie musisz od razu drastycznie ścinać włosów, żeby je wzmocnić. Bardzo ważne jest jednak, by odciążyć włosy od niepotrzebnych, zniszczonych, rozdwojonych końcówek. Odwiedzaj fryzjera co najmniej raz na 3 miesiące.

2. Masuj skórę głowy z użyciem preparatów - sięgnij po dobrej jakości wcierki i preparaty pobudzające pracę cebulek włosów. Dodatkowo, aplikując preparat, masuj głowę, by poprawić jej ukrwienie.

3. Używaj odpowiednich kosmetyków - kupuj tylko szampony i odżywki do włosów ze skłonnością do wypadania. Zapytani o poradę specjaliści Vichy, opowiadają o innowacyjnym szamponie Dercos Aminexil, który skutecznie wspiera kurację przeciw wypadaniu włosów.
Poza tym staraj się jak najrzadziej stosować środki do stylizacji włosów, które znacznie je obciążąją.

Zespół Vichy

go to top