OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czy krem na noc powinien być silniejszy od kremu na dzień?

 • favoris

Odpowiednio dobrany krem na noc to produkt, który powinien znaleźć się na półce z kosmetykami każdej kobiety. Szczególne znaczenie ma on dla kobiet, które posiadają cerę dojrzałą i walczą z nieuchronnym procesem starzenia się skóry.

Czy krem na noc jest ważniejszy od kremu na dzień? Czy powinien być od niego silniejszy? I dlaczego tak ważne jest stosowanie oddzielnego kremu na dzień i na noc? Podpowiadamy, jak dobrze dbać o swoją skórę nocą!

Krem na dzień i krem na noc - po co nam dwa oddzielne kremy?

Wiele kobiet popełnia pewien podstawowy błąd w pielęgnacji twarzy, stosując ten sam krem na dzień i na noc. Warto zrozumieć, że produkty na dzień i na noc nie różnią się od siebie jedynie nazwą, ale przede wszystkim składem, który sprawia, że inaczej działają one na skórę w dzień, a inaczej w nocy. Kremy na dzień odpowiedzialne są przede wszystkim za nawilżanie skóry i jej ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, podczas gdy kremy na noc pełnią bardziej funkcję odżywczą, regenerującą i odbudowującą. Oczywiście, nie stanie się nic złego w sytuacji, gdy zdecydujemy się stosować krem na dzień przez całą dobę, ale poza nawilżeniem skóry, nie przyniesie on nam innych, spektakularnych efektów.

Czy krem na noc jest ważniejszy od kremu na dzień?

Nie jest. Działania obydwu tych produktów nie można zaklasyfikować do grup “ważny” lub “mniej ważny”, bowiem uzupełniają się one nawzajem. Krem na dzień i krem na noc pełnią różne funkcje, ale dopiero ich naprzemienne stosowanie jest w stanie zapewnić skórze kompleksową pielęgnację i pozwolić na skuteczną walkę z niedoskonałościami.

Czy krem na noc powinien być silniejszy?

W związku z procesami odnowy, które naturalnie przebiegają w skórze w nocy, krem na noc powinien posiadać bardziej skoncentrowane i silniejsze składniki regeneracyjne, które będą w stanie stymulować te procesy - w tym witaminę A czy kwasy owocowe. Krem na noc powinien też widocznie różnić się od kremu na dzień swoją konsystencją, która powinna być wyczuwalnie gęstsza i nieco bardziej tłusta.

Jak działa krem na skórę w nocy?

Zegar biologiczny skóry działa w odwrotnym kierunku niż reszta naszego organizmu. W dzień skóra śpi, by chronić się w ten sposób przed niekorzystnym działaniem słońca, wolnych rodników oraz zanieczyszczeń, zaś w nocy “pracuje” nad swoją odbudową i regeneracją. Wtedy wspomniane procesy odnowy działają intensywniej, a skóra skuteczniej i głębiej wchłania wszelkie substancje aktywne zawarte w kremie na noc. W nocy nasza skóra nie jest narażona na szkodliwe działanie słońca, stres, zanieczyszczenia środowiska czy zmianę temperatur, w związku z czym może lepiej skupić się na odbudowie i regeneracji.

Krem na noc dla cery dojrzałej - dlaczego jest tak ważny?

Noc to również najlepszy moment dla naszej skóry, by walczyć ze zmarszczkami i innymi oznakami starzenia. Skóra nie musi wtedy bronić się przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi, które przyspieszają jej starzenie, zaś jest gotowa na prawdziwą walkę z tymi niedoskonałościami.

Jak wybrać dobry krem na dzień i na noc dla cery dojrzałej?

W ciągu dnia należy wybierać kremy do twarzy, które będą bogate w składniki nawilżające, neutralizujące wolne rodniki (odpowiedzialne za przyspieszanie starzenia się skóry) oraz zabezpieczające skórę przed działaniem czynników zewnętrznych np. Vichy Neovadiol Magistral. Na noc możemy wybierać produkty w formie serum lub gęstsze kremy do twarzy, które będą bogate w regeneracyjne, odżywcze i odbudowujące składniki, niwelujące niekorzystny upływ czasu na skórę np. Vichy Neovadiol Kompleks uzupełniający na noc.

Rekomendowane produkty

 • KOMPLEKS  UZUPEŁNIAJĄCY NA NOC Aktywna pielęgnacja odbudowująca dla kobiet w trakcie menopauzy
 • Odżywczy balsam przywracający gęstość skóry VICHY NEOVADIOL MAGISTRAL
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top