OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak mogę pomóc skórze podczas menopauzy? Najlepsze porady, jak pielęgnować skórę

Menopauza to sprawa bardzo indywidualna, silnie związana z dziedziczeniem genetycznym. Istnieje również szereg czynników zewnętrznych, które mają na nią wpływ. Z tymi czynnikami zewnętrznymi można sobie poradzić właściwą pielęgnacją skóry.

Jak mogę pomóc skórze podczas menopauzy? Najlepsze porady, jak pielęgnować skórę

Nie jesteś sama w obliczu menopauzy – jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zrozumieć, jakie zmiany zachodzą w Twojej skórze i Twoim organizmie w tym okresie, a także, aby wesprzeć Cię w tej walce.

Starzenie się skóry jest wynikiem działania czynników genetycznych i zewnętrznych

W okresie perimenopauzy niektóre negatywne zmiany, takie jak nadmierna suchość skóry, utrata gęstości, zaburzenia mikrokrążenia, degradacja włókien kolagenowych i elastycznych, glikacja i zmniejszone wydzielanie sebum stają się zauważalne i, powiedzmy to sobie szczerze, zupełnie nieproszone!

Dobra wiadomość jest taka, że te objawy może zmniejszyć odpowiednia pielęgnacja skóry w okresie menopauzy zalecana przez dermatologa. Rutyna taka rządzi się swoimi uniwersalnymi zasadami:
1. Oczyść skórę twarzy za pomocą delikatnej wody micelarnej, która będzie bezpieczna dla Twojej suchej oraz uwrażliwionej skóry.
2. Nakładaj krem nawilżający z kwasem hialuronowym oraz składnikami utrzymującymi poziom nawilżenia (np. gliceryny) obficie na skórę twarzy i ciała, kiedy tylko poczujesz, że skóra jest sucha (co najmniej dwa razy dziennie).

Dowiedz się jak nawilżyć skórę w wieku 50 lat

Jak pielęgnować skórę: delikatnie myj, silnie nawilżaj

Sięgaj po produkty do pielęgnacji skóry bogate w ceramidy lub omega-3 lub 6 (np. masło shea, olej z otrębów ryżowych, olej z otrębów szafranowych), które pomagają przywrócić obniżony poziom kwasów tłuszczowych skóry odpowiedzialnych za elastyczność oraz prawidłowe funkcjonowanie bariery ochronnej skóry.

Pielęgnacja skóry w tym okresie może opierać się na codziennej, delikatnej eksfoliacji, zapewniającej lepsze nawilżenie, a także sprzyjającej odnowie komórkowej przy jednoczesnym odblokowaniu porów. W zależności od stanu skóry zalecany jest peeling enzymatyczny, preparat złuszczający lub produkty na bazie kwasu glikolowego.
Regularna pielęgnacja skóry podczas menopauzy powinna bazować na produktach (kremach, serum) zawierających retinol, fitohormony, aminokwasy, witaminy C, E i A, peptydy i inne molekuły, które przeciwdziałają oznakom starzenia.

Jak pielęgnować skórę, żeby ochronić ją przed przebarwieniami słonecznymi?
Przed wyjściem z domu nie zapomnij o nałożeniu filtra przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania, który chronić będzie również wobec promieni UVA. Zawsze też ponawiaj aplikację w ciągu dnia. Ten bezcenny nawyk ochroni Twoją skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem słońca, postępującą utratą gęstości skóry i jej fotostarzeniem. Nie czekaj więc dłużej, dobrze?
O czym należy pamiętać w okresie menopauzy

Prawidłowa pielęgnacja skóry w okresie menopauzy może zapobiec zmianom skórnym oraz pomóc w ich niwelowaniu. Oto składniki, których należy szukać w produktach:
· składniki nawilżające: kwas hialuronowy, gliceryna lub inne składniki utrzymujące poziom nawilżenia,
· kremy, serum i inne produkty do pielęgnacji skóry: oleje omega, retinol, fitohormony, aminokwasy, witaminy C, E i A, peptydy,
· produkty złuszczające, takie jak kwas glikolowy.

Najczęściej czytane

go to top