OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak za pomocą domowych sposobów scalić rozdwojone końcówki włosów?

Nie możesz już patrzeć na swoje rozdwojone końcówki? Scal je więc za pomocą kilku prostych sposobów.

Rozdwajające się końcówki to nie tylko mankament estetyczny, ale ewidentna oznaka złej pielęgnacji włosów. Zniszczone końcówki włosów to przecież efekt nadmiernego lub zupełnego starcia się łuski (która jest elementem składającym się na łodygę włosa) w tym miejscu, a przez to rozchodzenia się poszczególnych warstw włosa na różne strony. Co przyczynia się do takiego stanu rzeczy? Na pewno kilka z wymienionych niżej powodów.

jak scalić rozdwojone końcówki włosów

Rozdwojone końcówki włosów - przyczyny powstawania

Rozdwajające się końcówki włosów to takie, na których widoczne są uszkodzenia łuski włosa, a przyczynia się do tego niewłaściwy sposób mycia, suszenia, stylizacji, brak dbałości o odtworzenie warstwy ochronnej włosa za pomocą odżywki czy maski do włosów, brak zabezpieczenia końcówek przed stylizacją. Ma to również wpływ na cykl wzrostu włosa.

Niewłaściwe mycie

Masaż skóry głowy podczas jej mycia jest wskazany. Ale delikatny. Wystarczy lekko, opuszkami palców pocierać skórę, by zmyć z niej brud. Niestety, większość z nas trze głowę bardzo mocno, sądząc, że w ten sposób najlepiej usunie z niej zanieczyszczenia bądź dzieje się tak w przypadku, gdy skóra głowy swędzi. To błąd. Zbyt mocno pocierane włosy tracą powoli swoją warstwę ochronną i ścierają swoją łuskę.

Zły sposób suszenia

Nie masz ochoty suszyć włosów tuż przed snem? Z lenistwa wybierasz spanie z wilgotnymi kosmetykami? To kolejne nieporozumienie. Włosy mokre są o wiele bardziej podatne na wypadanie zniszczenie niż włosy suche, dlatego każde pocieranie głową o poduszkę przyczynia się do mechanicznego uszkodzenia włosów.

Brak zabezpieczenia przed wysoką temperaturą podczas stylizacji

Rozdwojone końcówki są często efektem zbyt silnego tarcia o nie prostownicy lub lokówki, a do ich zniszczenia przyczynia się dodatkowo nadmiernie wysoka temperatura urządzeń do stylizacji. Dlatego, jeśli musisz już stylizować włosy przy pomocy urządzeń, stosuj kosmetyki termoochronne, które ochronią twoje rozdwojone końcówki przed dalszym zniszczeniem.

Zapominanie o wzmacnianiu włosa.

Sądzisz, że bez odżywki czy maski twój włos świetnie sobie poradzi? Niekoniecznie. Aby móc odnawiać ochronną warstwę, potrzebuje lipidów z olejów roślinnych, których ty nie zawsze dostarczasz mu w diecie. Poza tym dieta to za mało, by włos uzupełnił swoje niedobory ceramidów. Dlatego tak często jak tylko możesz, sięgaj po wzmacniającą odżywkę z ceramidami albo naturalnymi olejkami zawierającymi niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Jeśli nie masz na to czasu, sięgnij po szampon i odżywkę w jednym np. Odżywczo-regenerujący szampon w kremie Vichy Dercos. Wtedy za jednym zamachem, już podczas mycia, będziesz odżywiać i zabezpieczać swoje włosy.

Domowe sposoby na zniszczone końcówki

Rozdwojone końcówki scalisz wówczas, gdy pozbędziesz się błędnych działań wymienionych powyżej, a ponadto będziesz pamiętać, że:

*po każdym myciu należy zabezpieczać końcówki naturalnym olejkiem lub silikonem. Wystarczy maleńka kropla specyfiku wtarta w same końcówki, by uzyskały one odpowiednią warstwę ochronną i nie zaczepiały się podczas rozczesywania włosów, tym samym doprowadzając do jeszcze większych zniszczeń.
*kiedy wycierasz włosy ręcznikiem, nie powinnaś ich trzeć. Możesz jedynie lekko wyciskać je w materiał. Zapobiegnie to ścieraniu się łuski.
*jeśli musisz już stylizować włosy, unikaj tapirowania. Ogranicz też w miarę możliwości farbowanie. Unikaj jak ognia zrobienia trwałej ondulacji!
*domowym sposobem na scalenie końcówek może być również laminowanie włosów przy pomocy żelatyny.

go to top