OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jaki krem wybrać po 50. roku życia?

Skóra po 50. roku życia wyraźnie się zmienia, traci elastyczność, gęstość i jędrność. Odpowiednia pielęgnacja pomoże spowolnić objawy starzenia się skóry, dlatego warto wybrać najlepsze kosmetyki, które są dostosowane do wieku skóry. Sprawdź, jakiego kremu po 50 warto używać!

Starzenie się skóry - objawy

Wbrew ogólnemu przekonaniu, proces starzenia się skóry rozpoczyna się dużo wcześniej niż po 40. roku życia. Nasza skóra już w wieku ok. 25 lat zaczyna produkować mniej fibroblastów, czyli komórek skóry właściwej mających za zadanie produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny - substancji odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. W wyniku tego, że organizm zaczyna produkować coraz mniej fibroblastów, skóra staje się mniej elastyczna oraz bardziej wysuszona, a na twarzy pojawiają się większe ilości zmarszczek. Jednak dzięki dobrej pielęgnacji skóry i odpowiedniemu trybowi życia uda się wydłużyć czas aktywnego funkcjonowania fibroblastów.

Kosmetyki o działaniu przeciwstarzeniowym

Aby jak najdłużej utrzymać młody wygląd skóry, należy odpowiednio o nią dbać dużo wcześniej niż w momencie, gdy na twarzy pojawią się wyraźne zmarszczki. Po 25. roku życia warto wybrać kosmetyki, które będą stymulować fibroblasty do bardziej aktywnej produkcji. Dzięki temu uda się spowolnić proces pojawienia się zmarszczek. Należy odstawić uniwersalne kosmetyki, a wybrać kremy dostosowane do wieku skóry i jej indywidualnych wymagań.

Jaki krem po 50?

Zadając sobie pytanie, jaki krem wybrać do dojrzałej skóry, należy kierować się składem produktu. Powinien zawierać:
- natłuszczające olejki,
- witaminę A,
- kolagen,
- kwas hialuronowy,
- magnez,
- wapń.

Dzięki kosmetykom bogatym w te substancje uda się poprawić elastyczność skóry oraz ją wymodelować. Warto przyjrzeć się kuracji dla kobiet dojrzałych, jaką proponuje Neovadiol od Vichy. Jest to odpowiedź na pytanie, jaki krem po 50 wybrać! Dzięki składowi dostosowanemu do wieku skóry, kosmetyki te pomogą w walce z objawami starzenia się skóry (również w okresie menopauzy). Dzięki nim uda się przywrócić gęstość skóry, poprawić owal i proporcje twarzy oraz zmniejszyć przebarwienia. Produkt jest polecany również kobietom z wrażliwą skórą.

Pielęgnacja skóry po 50. roku życia - co oprócz kremów do twarzy?

Obok regularnego używania kremów dostosowanych do wieku skóry, dobrze jest wykonywać samodzielnie zabiegi oczyszczania skóry i złuszczania naskórka. Dzięki temu aktywne składniki z kremów, których używamy, szybciej i łatwiej wnikną w skórę. Należy pamiętać również, że oznaki starzenia się skóry widać nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie i rękach. Dlatego warto szczególnie zadbać również o te partie ciała, wykonując dwa razy w tygodniu peeling oraz skupiając się na ich nawilżeniu. Na poprawę wyglądu naszej skóry mają wpływ nie tylko kosmetyki o działaniu przeciwstarzeniowym, ale również tryb życia, który powinien opierać się na odpowiedniej diecie, braku nałogów oraz wystarczającej ilości snu. Gdy stwierdzimy, że tego typu działania nie są wystarczające, możemy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, takich jak mezoterapia czy mikrodermabrazja.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Pielęgnacja twarzy

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Kwas laktobionowy czym jest?

Pielęgnacja twarzy

Kwas laktobionowy czym jest?

Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

Przeczytaj artykuł

go to top