OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jaki krem wybrać po 50. roku życia?

Skóra po 50. roku życia wyraźnie się zmienia, traci elastyczność, gęstość i jędrność. Odpowiednia pielęgnacja pomoże spowolnić objawy starzenia się skóry, dlatego warto wybrać najlepsze kosmetyki, które są dostosowane do wieku skóry. Sprawdź, jakiego kremu po 50 warto używać!

Starzenie się skóry - objawy

Wbrew ogólnemu przekonaniu, proces starzenia się skóry rozpoczyna się dużo wcześniej niż po 40. roku życia. Nasza skóra już w wieku ok. 25 lat zaczyna produkować mniej fibroblastów, czyli komórek skóry właściwej mających za zadanie produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny - substancji odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. W wyniku tego, że organizm zaczyna produkować coraz mniej fibroblastów, skóra staje się mniej elastyczna oraz bardziej wysuszona, a na twarzy pojawiają się większe ilości zmarszczek. Jednak dzięki dobrej pielęgnacji skóry i odpowiedniemu trybowi życia uda się wydłużyć czas aktywnego funkcjonowania fibroblastów.

Kosmetyki o działaniu przeciwstarzeniowym

Aby jak najdłużej utrzymać młody wygląd skóry, należy odpowiednio o nią dbać dużo wcześniej niż w momencie, gdy na twarzy pojawią się wyraźne zmarszczki. Po 25. roku życia warto wybrać kosmetyki, które będą stymulować fibroblasty do bardziej aktywnej produkcji. Dzięki temu uda się spowolnić proces pojawienia się zmarszczek. Należy odstawić uniwersalne kosmetyki, a wybrać kremy dostosowane do wieku skóry i jej indywidualnych wymagań.

Jaki krem po 50?

Zadając sobie pytanie, jaki krem wybrać do dojrzałej skóry, należy kierować się składem produktu. Powinien zawierać:
- natłuszczające olejki,
- witaminę A,
- kolagen,
- kwas hialuronowy,
- magnez,
- wapń.

Dzięki kosmetykom bogatym w te substancje uda się poprawić elastyczność skóry oraz ją wymodelować. Warto przyjrzeć się kuracji dla kobiet dojrzałych, jaką proponuje Neovadiol od Vichy. Jest to odpowiedź na pytanie, jaki krem po 50 wybrać! Dzięki składowi dostosowanemu do wieku skóry, kosmetyki te pomogą w walce z objawami starzenia się skóry (również w okresie menopauzy). Dzięki nim uda się przywrócić gęstość skóry, poprawić owal i proporcje twarzy oraz zmniejszyć przebarwienia. Produkt jest polecany również kobietom z wrażliwą skórą.

Pielęgnacja skóry po 50. roku życia - co oprócz kremów do twarzy?

Obok regularnego używania kremów dostosowanych do wieku skóry, dobrze jest wykonywać samodzielnie zabiegi oczyszczania skóry i złuszczania naskórka. Dzięki temu aktywne składniki z kremów, których używamy, szybciej i łatwiej wnikną w skórę. Należy pamiętać również, że oznaki starzenia się skóry widać nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie i rękach. Dlatego warto szczególnie zadbać również o te partie ciała, wykonując dwa razy w tygodniu peeling oraz skupiając się na ich nawilżeniu. Na poprawę wyglądu naszej skóry mają wpływ nie tylko kosmetyki o działaniu przeciwstarzeniowym, ale również tryb życia, który powinien opierać się na odpowiedniej diecie, braku nałogów oraz wystarczającej ilości snu. Gdy stwierdzimy, że tego typu działania nie są wystarczające, możemy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, takich jak mezoterapia czy mikrodermabrazja.

go to top