OK

OK Cancel

Thank you

Close

Kwas askorbinowy - jakie ma zastosowanie w kosmetykach?

Nasza skóra codziennie jest narażona na wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych - szkodliwe działanie promieni słonecznych czy zanieczyszczenia, które unoszą się w powietrzu mogą nie tylko przyspieszyć pojawianie się pierwszych efektów starzenia, ale też wpłynąć negatywnie na jej koloryt - twarz pokrywa się wtedy ciemnymi plamami albo nabiera brzydkiego, szarawego odcienia. Chciałabyś temu zaradzić i szukasz skutecznego środka, który nie tylko zwalczy wolne rodniki, ale też odświeży i odmłodzi twarz? Wypróbuj kosmetyki z kwasem askorbinowym. Dowiedz się więcej o jego pozytywnym wpływie na naszą skórę!

Witamina C - dlaczego warto ją stosować?

Kwas askorbinowy

Wiele z nas uważa, że nie potrzebuje kosmetyków wzbogacanych tą witaminą - przecież bardzo trudno o jej niedobory w organizmie! A skoro odżywiamy się zdrowo, jemy dużo owoców i warzyw, nie ma potrzeby wcierania jej dodatkowo w skórę. To błąd. Ten dobroczynny dla naszego organizmu składnik dociera do skóry… na samym końcu! Dlatego jeżeli chcemy zauważyć efekty jej działania na nasza skórę, powinnyśmy zacząć stosować produkty nią wzbogacone, takie jak:
*kremy na dzień i na noc,
*serum do twarzy,
*maseczki,
*peeling,
*toniki do twarzy.
*produkty do mycia - lekko złuszczające martwy naskórek


Choć niektóre z nich wydają się mieć dość odległe od siebie działanie, często zawierają one kwas askorbinowy - ma on bowiem bardzo szerokie spektrum działania.

Witamina C na twarz - jak działa?

Kosmetyków z tym cudownym składnikiem mogą używać osoby w różnym wieku, zarówno w celu profilaktyki, jak i usunięcia już zaistniałego problemu. Kwas askorbinowy ma bowiem działanie:
* rozjaśniające - potrafi zahamować produkcję melaniny w skórze, dzięki czemu jego stosowanie jest doskonałym sposobem na pozbycie się przebarwień na twarzy,
* zwalczające wolne rodniki - to jeden z najlepszych antyoksydantów.
* złuszczające - jest ono jednak dość delikatne, dlatego można bez obaw stosować go m.in. w tonikach czy maseczkach rozjaśniających,
* regenerujące - skuteczny zwłaszcza w połączeniu z witaminą E
* regulujące wydzielanie sebum - doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry tłustej,
* odmładzające - stymuluje on bowiem syntezę kolagenu, który odpowiada za jędrność naszej skóry - kwas askorbinowy ma zatem również zdolność spłycania zmarszczek,
* wzmacniające - pomaga on w syntezie ceramidów, dzięki czemu wzmocniona zostaje bariera hydrolipidowa naskórka,
* wspomagające odporność - między innymi na szkodliwe skutki promieniowania,
* łagodzące i przeciwzapalne - sprzyja zatem nie tylko szybszemu gojeniu się ran, ale też walce z trądzikiem,
* uszczelniające naczynia krwionośne - wzmocni naczynka i złagodzi zaczerwienienia na twarzy,
* pośrednio nawilżające i wygładzające - stymuluje bowiem syntezę kwasu hialuronowego w skórze,
Działanie tego składnika jest zatem niezwykle szerokie - może być doskonałym środkiem na odmładzanie skóry dojrzałej, walkę z trądzikiem i przetłuszczaniem się skóry czy łagodzeniem problemów skóry naczyniowej. Potrafi także nawilżyć twarz i ochronić ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Będzie zatem dobrym wyborem dla niemal każdego typu skóry - unikać go powinny jedynie osoby uczulone bądź nadwrażliwe na witaminę C.

Kwas askorbinowy w kosmetyce - na co zwrócić uwagę?

Aby kosmetyk z kwasem askorbinowym mógł pozytywnie wpłynąć na naszą skórę, musimy pamiętać, że jest to substancja wysoce niestabilna i bardzo wrażliwa na światło. Opakowanie produktu nie powinno zatem przepuszczać światła, a sam preparat musi znajdować się w chłodnym i zacienionym miejscu. W innym przypadku dobroczynny składnik po prostu “wyparuje” z kosmetyku. Możemy też poszukać produktu z jego pochodnymi, np. glukozydem askorbylu, który uwalnia kwas askorbinowy pod wpływem enzymów i wnika w głębokie warstwy naskórka - zawiera go m.in. peelingująca maska rozświetlająca Vichy - dzięki dodatkowi kamienia wulkanicznego i kwasów AHA lekko złuszczy i doskonale rozjaśni skórę.
Nie dajcie się też skusić okazji - ustabilizowanie witaminy C w kosmetyku to kosztowny proces. A przecież chodzi o to, aby preparat zadziałał!

go to top