getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = PL Test : 'PL/'

OK

OKCancel

Thank you

Close
mediacachable:1

Łysienie u kobiet — jak radzić sobie z kłopotliwym problemem?

 • favoris

Łysienie u kobiet to chyba najczarniejszy scenariusz, jaki można sobie wyobrazić, związany z problematycznymi włosami. Nawet kobiety, które cierpią na sezonowe, nadmierne wypadanie włosów, mogą tylko przypuszczać jak czują się kobiety, które tracą tak znaczne ilości włosów, przez tak długi okres, że na ich głowie widoczne są prześwity skóry głowy, a z gęstych włosów pozostaje jedynie garstka. Przyczyny łysienia często bywają bardzo trudne do zdiagnozowania. Dlatego też leczenie łysienia może okazać się wyjątkowo trudne. Wypadanie włosów dla wielu kobiet może być powodem do paniki, jednak prawdziwym problemem staje się łysienie. Szczególnie łysienie androgenowe.

Łysienie u kobiet - przyczyny

Niestety, nawet najlepsi lekarze miewają problemy z postawieniem odpowiedniej diagnozy, w przypadku, gdy kobieta traci włosy w niepokojącym tempie. Łysienie u kobiet może być bardzo trudne do zdiagnozowania. Do głównych przyczyn, które zostają wykluczone jak pierwsze, należą:

 • silny stres - długotrwały stres może doprowadzić do łysienia, niezależnie od wieku i płci chorego. Może to przydarzyć się nawet młodej, dwudziestoletniej kobiecie. Tak samo organizm może reagować na krótkotrwały, ale bardzo silny stres, taki jak wypadek, lub śmierć bliskiej osoby. Ten rodzaj łysienia jest łysieniem tymczasowym, i ustępuje samo po pewnym czasie.
 • spadek estrogenów - do spadku estrogenów najczęściej dochodzi po porodzie, po rozpoczęciu przyjmowania, lub odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, a także w związku z menopauzą.
 • przebyte choroby - bardzo często przyczyną łysienia u kobiet jest grzybica. Łuszczyca skóry także nie jest sprzymierzeńcem włosów.
 • geny - niestety, ale nadmierna utrata włosów może być także dziedziczna.
 • anemia - czyli niedokrwistość, brak żelaza, spowodowane może być bardzo obfitymi miesiączkami, lub dietą bezmięsną

Łysienie androgenowe — skąd się bierze?

Do najbardziej skomplikowanych przyczyn łysienia u kobiet jest łysienie androgenowe. Zdiagnozowanie go i podjęcie odpowiedniego leczenia może okazać się niezwykle skomplikowane.

Przede wszystkim łysienie androgenowe spowodowane jest nadmierną ilością męskich hormonów w organizmie kobiety. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić skąd bierze się ten nadmiar. Być może wpływ na taki stan rzeczy ma nawet dieta. Produkcja mięsa, zwłaszcza hodowla kur, związana jest z faszerowaniem zwierząt antybiotykami i hormonami. Spożywanie takich produktów nie pozostaje obojętne dla naszego organizmu.

Jeszcze większy wpływ mogą mieć przyjmowane tabletki hormonalne, których odstawienie może doprowadzić do zwiększonej produkcji męskich hormonów.

Objawy łysienia androgenowego są dość charakterystyczne. Przerzedzanie się włosów widoczne jest najmocniej w okolicach skroni oraz na czubku głowy.

Sposoby na łysienie u kobiet

Przede wszystkim, w pierwszej kolejności musisz wybrać się do lekarza. W przypadku łysienia nie ma możliwości na podjęcie żadnych działań bez wstępnej diagnozy lekarskiej oraz szeregu badań.

Bardzo dobrym sposobem na wzmocnienie wypadających włosów oraz na przyspieszenie po prostu nowych, są wcierki na wypadanie włosów. O poradę zapytaliśmy specjalistów z zespołu Vichy. Opowiedzieli nam oni o Aminexil Clinical 5 - kuracji przeciw wypadaniu włosów o kompleksowym działaniu.

Rekomendowane produkty

 • Nowość

  AMINEXIL CLINICAL 5 - formuła dla kobiet
 • Najczęściej czytane

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Pielęgnacja włosów

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

  Przeczytaj artykuł

  go to top