OK

OK Cancel

Thank you

Close

Menopauza: dlaczego moja skóra jest tak wrażliwa? Co robić?

Menopauza to trudny czas dla całego organizmu. Zmiany zachodzą teraz bardzo szybko, a tylko niektóre narządy mają zdolność, żeby równie szybko się do nich dostosować.

Menopauza: dlaczego moja skóra jest tak wrażliwa? Co robić?

Niestety skóra tego nie potrafi. Składniki budulcowe skóry ulegają stopniowej degradacji i coraz trudniej jest im radzić sobie z działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych przy jednoczesnym dostosowywaniu się do zmian zachodzących wewnątrz. Twoja skóra, w tym wrażliwa skóra twarzy, robi tak naprawdę wszystko, co w danych okolicznościach możliwe, dlatego jeszcze się nie poddawaj!

Skóra wrażliwa i inne objawy podczas menopauzy. Co możesz z nimi zrobić?

Choć pewnie o tym wiesz, to może warto to powtórzyć: Twoja skóra, zwłaszcza wrażliwa skóra twarzy, potrzebuje odnowy, nawilżenia i ukojenia, a Ty możesz jej to łatwo i szybko zapewnić!

Podczas menopauzy można zaobserwować:
·   zmiany poziomu pH skóry,
·   niedobór lipidów naskórka,
·   degradację kwasu hialuronowego.

Wraz z tymi zmianami możesz zauważyć nadwrażliwość skóry, wypryski, suchość i ogólne pogorszenie aktualnego stanu skóry (może pojawiać się lub zaostrzać np. trądzik różowaty czy egzema).

Kojące działanie na skórę mają między innymi kwasy tłuszczowe, które odgrywają ważną rolę w zapewnieniu skórze elastyczności. Wykazano, że niedobór kwasów tłuszczowych zaobserwować można w typowych stanach chorobowych skóry, takich jak: atopowe zapalenie skóry, trądzik oraz łuszczyca.

Lipidy skórne są również niezbędne w celu utrzymania prawidłowej funkcji bariery ochronnej skóry, która z wiekiem traci swoją odporność.

Na szczęście istnieją produkty kosmetyczne, które zawierają te cenne cząsteczki. Kwasy tłuszczowe i inne lipidy stosowane miejscowo mogą poprawić niedobór lipidów naskórka. Właśnie dlatego w tym ciężkim dla skóry okresie dobrze jest stosować kosmetyki z dodatkiem tych składników. To jest ta „dobra wiadomość”, na którą czekałaś od początku tego artykułu!

Podsumowując – Twoja wrażliwa skóra w okresie menopauzy potrzebuje odnowy, nawilżenia oraz silnego ukojenia.

Ponieważ nadwrażliwa skóra podczas menopauzy staje się bardziej sucha i mniej elastyczna, jest również bardziej wrażliwa na działanie niektórych produktów kosmetycznych, takich jak mydła i detergenty, które mogą powodować nadwrażliwość skóry, stany zapalne i świąd. Właśnie dlatego warto w tym okresie bardziej przyglądać się kosmetykom, które stosujesz. Jeśli masz wrażenie, że jakiś produkt zaczyna Cię podrażniać, zrezygnuj z niego i zamień na delikatniejszy. Kobiety mogą również doświadczać tzw. parestezji: mrowienia, kłucia lub drętwienia skóry.

Pamiętaj, że zaburzenia snu związane ze świądem i uderzeniami gorąca mogą również wpływać na nawilżenie skóry i funkcję bariery skórnej, co prowadzi do jej nadwrażliwości.
Odpowiednia pielęgnacja skóry pomoże Ci zadbać o sen, którego potrzebuje bardzo wrażliwa skóra. Teraz już chyba rozumiesz, jak to jest ze sobą powiązane.

Dowiedz się jak pielęgnować skórę dojrzałą w okresie menopauzy

Skóra wrażliwa podczas menopauzy

Wrażliwość skóry jest bezpośrednio połączona z:
·   jej poziomem pH,
·   lipidami naskórka,
·   kwasem hialuronowym.
Nawet najmniejsza zmiana w Twoim organizmie będzie wpływać na te trzy czynniki, dlatego stadium tak zaawansowane jak menopauza tym bardziej będzie powodować dyskomfort i nadwrażliwość skóry.skóra dojrzała?

Odkryj innowacyjną pielęgnację Neovadiol
dla skóry przed i po menopauzie

Neovadiol dla skóry przed i po menopauzie

SKUTECZNOŚĆ
POTWIERDZONA KLINICZNIE

Neovadiol - skuteczność
Sprawdź

1 Neovadiol przed menopauzą krem na dzień: ocena kliniczna 220 kobiet po 3 miesiącach.

2 Neovadiol po menopauzie krem na dzień: ocena kliniczna 219 kobiet po 3 miesiącach.

Neovadiol

skóra dojrzała?

ptma

 

Rekomendowane produkty

go to top