OK

OK Cancel

Thank you

Close

Mycie włosów metodą OMO - czy faktycznie przynosi rezultaty?

Mycie włosów przy pomocy szamponu, a następnie nałożenie na włosy odpowiedniej odżywki - to dla wielu z nas codzienny i niezmienny od lat rytuał. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyny sposób na oczyszczanie włosów. Coraz większą popularnością cieszy się bowiem mycie włosów metodą OMO. Na czym ona polega? I komu jest szczególnie polecana?

Metoda mycia włosów OMO - na czym to polega?

OMO to nowatorska metoda mycia włosów, która bardzo szybko zyskała uznanie wśród kobiet, których włosy wymagają przede wszystkim dogłębnego odżywienia podczas codziennej pielęgnacji. Mycie włosów metodą OMO (Odżywka-Mycie-Odżywka) polega na tym, że na początku włosy oczyszcza się odżywką, później szamponem, a na koniec znów nakłada się na nie odżywkę. Co ma na celu mycie włosów odżywką? Głównie ochronę przed nadmiernym przesuszeniem i łamaniem się włosów, które wywołują różnorodne czynniki zewnętrzne, w tym oczyszczanie włosów przy pomocy szamponu z SLS i SLES.

Mycie włosów metodą OMO - dla kogo?

Metoda mycia włosów OMO to przede wszystkim dobry sposób na ochronę i codzienną pielęgnację włosów suchych, zniszczonych i skłonnych do łamania. Dzięki zastosowaniu odżywki przed myciem włosów szamponem i po nim, zostają one skutecznie zabezpieczone przed przesuszeniem, matowieniem i puszeniem. Regularne mycie włosów metodą OMO pozwala dogłębnie nawilżyć i odżywić włosy, a także skutecznie je zregenerować. Na stosowanie odżywki przed myciem włosów powinny szczególnie zdecydować się osoby poddające swoje włosy różnorodnym zabiegom fryzjerskim (rozjaśnianie, farbowanie, stylizacja), przez które stały się one zniszczone i pozbawione życia.

Mycie włosów metodą OMO - krok po kroku

Odżywka przed myciem włosów

W pierwszym etapie mycia włosów metodą OMO na wilgotne włosy nakłada się odżywkę pielęgnacyjną, skupiając się przede wszystkim na długości oraz końcówkach włosów. Nie musi być to specjalna odżywka myjąca do włosów - ważne, aby była ona bogata w odżywcze, nawilżające i regenerujące włosy substancje, np. odżywka w kremie Vichy Dercos do włosów suchych i zniszczonych. Jest to doskonały sposób na zabezpieczenie naszych kosmyków przed wysuszającym działaniem szamponów do włosów oraz innych czynników zewnętrznych. Dzięki nałożeniu odżywki na samym początku, na włosach znajdzie się zabezpieczająca warstwa ochronna, dzięki której będą one bardziej odporne na uszkodzenia. Pamiętajmy jednak, by nie spłukiwać odżywki do włosów, lecz pozostawić ją do następnego etapu.

Oczyszczanie włosów szamponem

Na włosy, na których znajduje się już odżywka, nakładamy stosowany przez nas szampon do włosów. Wystarczy, że nałożymy go wyłącznie u nasady włosów, pozwalając tym samym zniszczonym i suchym włosom na długości oraz końcówkach na dalszą odbudowę i regenerację. Pamiętajmy, że włosy na długości nie wymagają tak intensywnego oczyszczania, jak te przy skórze głowy, gdzie gruczoły łojowe wydzielają sebum. Jeżeli chcemy dodatkowo zabezpieczyć swoje włosy i dogłębnie je odżywić, wybierzmy szampon o łagodnym składzie pozbawionym sztucznych, drażniących wysuszających składników.

Odżywianie włosów

W końcowym etapie mycia włosów metodą OMO, po spłukaniu szamponu oraz odżywki, na włosy ponownie nakładamy odżywkę do włosów lub regeneracyjną maskę do włosów. Po upływie odpowiedniej ilości czasu, spłukujemy produkt z włosów pod bieżącą wodą, pamiętając, by na koniec przepłukać je chłodnym strumieniem wody - to pozwoli dokładnie domknąć łuski włosów. Przed suszeniem warto dodatkowo zabezpieczyć kosmyki wybranym serum do włosów.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top