OK

OK Cancel

Thank you

Close

Osłabione cebulki włosów - jak je wzmocnić?

Kiedy włosy stają się matowe, łamliwe i skłonne do wypadania, to najprawdopodobniej znak, że uszkodzone i osłabione zostały cebulki włosów. Dobra wiadomość jest jednak taka, że możemy przywrócić włosom ich dawną kondycję poprzez właściwą pielęgnację oraz odpowiedni sposób odżywiania. Podpowiadamy zatem, jak wzmocnić osłabione cebulki włosów!

Osłabione cebulki włosów - jak je wzmocnić

Wypadanie włosów z cebulkami - jak rozpoznać osłabione cebulki włosów?

Wypadanie włosów jest jak najbardziej normalnym zjawiskiem, z którym mamy na co dzień do czynienia wszyscy. Jest to związane z naturalnym cyklem wzrostu włosów, które w pewnym momencie muszą wypaść, by na ich miejsce pojawiły się nowe kosmyki. Problem jednak pojawia się wtedy, gdy włosy zaczynają wypadać w nadmiarze, a ich ogólna kondycja i struktura ulegają wyraźnemu pogorszeniu. Kiedy włosy tracą swoją witalność, stają cienkie i łamliwe, zaczynają się nadmiernie przetłuszczać lub przesuszać, sprawiać trudności w układaniu, a dodatkowo nie widzimy u nasady na nowo odrastających włosów, to może świadczyć o osłabieniu cebulek włosów, które stanowią najgłębiej zakorzenione struktury mieszka włosowego i z których wyrasta włos. Zauważając u siebie powyższe objawy, należy jak najszybciej rozpocząć wzmacnianie włosów oraz ich cebulek, by zapobiec dalszemu wypadaniu i pogarszaniu się stanu włosów.

Słabe włosy - jak wzmocnić cebulki włosów?

Co zrobić, gdy włosy wypadają z cebulkami? W takim przypadku należy działać kompleksowo i postarać się wzmacniać cebulki włosów zarówno od zewnątrz, jak i od środka - to znaczy zadbać o dobór odpowiednich środków do pielęgnacji włosów, jak również składników odżywczych w codziennej diecie.

Przy osłabionych włosach warto przede wszystkim przestawić się na stosowanie delikatnego szamponu o łagodnym składzie, który nie będzie dodatkowo podrażniał osłabionej struktury łodygi włosa oraz skóry głowy. Zdecydowanie nie sprawdzą się w tym przypadku szampony oraz kosmetyki do pielęgnacji, które w swoim składzie posiadają drażniące detergenty oraz alkohol.
Osłabione cebulki włosów należy regularnie odżywiać i dostarczać im składników, które będą pobudzały włosy do ponownego wzrostu - warto wyposażyć się w dobre odżywki czy maski do włosów o działaniu hamującym wypadaniu włosów i przyspieszającym ich porost.
Jeżeli problem z wypadaniem i osłabieniem włosów jest naprawdę duży, poza doborem odpowiedniego szamponu i odżywki, warto też zdecydować się na stosowanie specjalnej kuracji do włosów o intensywnym działaniu, np. Vichy Dercos ampułki dla kobiet i ampułki dla mężczyzn. Bogaty i skoncentrowany skład takich produktów pozwoli głęboko odżywić cebulki włosów, a przy tym skutecznie zahamuje proces ich wypadania. Sprawić, że będą one odrastały mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Koniec z suchymi i łamliwymi włosami.
Włosy wypadające z cebulkami wymagają od nas również zmian w codziennym sposobie odżywiania. W naszej diecie powinno znaleźć się jak najwięcej witamin, minerałów, białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Do swojej diety warto włączyć przede wszystkim: świeże owoce i warzywa, orzechy, jaja, oliwę z oliwek, otręby pszenne, ryby, kasze, siemię lniane czy drób.
Można też z powodzeniem skorzystać z gotowych suplementów diety lub ziół, np. w postaci tabletek, które zostały specjalnie dostosowane do potrzeb osłabionych włosów.
Pomocne mogą też okazać się specjalistyczne zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych, np. mezoterapia skóry głowy.

Osłabione cebulki włosów - unikaj szkodliwych czynników

Włosy, które wypadają wraz z cebulkami wymagają od nas szczególnie troskliwej pielęgnacji, jak również ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych. W trakcie trwania kuracji wzmacniającej należy przede wszystkim unikać wszelkich drastycznych zabiegów fryzjerskich, które mogłyby pogorszyć ich kondycję i pogłębić problem wypadania włosów np. farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja. Należy też ograniczyć częstą stylizację włosów, w tym również suszenie przy pomocy gorącego nawiewu z suszarki. Jeżeli posiadamy długie włosy, zdecydowanie warto je nieco skrócić, by nie obciążać dodatkowo osłabionej struktury skóry głowy. Nie zapominajmy też o tym, by chronić swoje włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

go to top