OK

OK Cancel

Thank you

Close

Słabe, wypadające włosy - dostosuj pielęgnację do swoich potrzeb!

  • favoris

Słabe, wypadające włosy to problem, który dotyka coraz więcej kobiet w różnym wieku. Wypadanie włosów spowodowane może być wieloma czynnikami. Wiele z nich może jednocześnie negatywnie działać na włosy. Nadmierne wypadanie włosów może być objawem poważnych chorób, dlatego nie wolno tego ignorować. Poza tym nie powstrzymanie wypadania włosów często kończy się ich znacznym ubytkiem. Słabe włosy potrzebują natychmiastowego wsparcia!  Wypadające włosy to nie wyrok. Istnieje wiele sposobów, które sprawią, że Twoje włosy odzyskają dawny blask, staną się gęstsze i wyraźnie mocniejsze. Wiele z nich wymaga czasu i systematyczności, jednak efekty są warte każdej pracy! Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się jak zyskać zdrowe, piękne włosy.

Wypadanie włosów przyczyny

Przyczyny wypadania włosów mogą być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Wpływ na funkcjonowanie organizmu ma wiele czynników, powszechne jest np. zauważanie, że jesienią włosy bardziej wypadają. Jednak nie tylko pora roku ma wpływ na kondycję naszych kosmyków.
Oto lista najczęściej spotykanych przyczyn:

1. Zaburzenia hormonalne - to jeden z najbardziej istotnych problemów, który koniecznie musi zostać zweryfikowany przez lekarza specjalistę i poparty odpowiednio dobranymi badaniami. Często zdarza się, że lekarz nie zleca wykonania wszystkich badań, nie sprawdza wszystkich parametrów, przez co szybko wyklucza się problem zaburzeń hormonalnych. Pamiętaj, aby lekarz zbadał nie tylko hormony tarczycy, hormony żeńskie, ale zdecydowanie także hormony męskie. Nadmiar testosteronu oraz androstendionu może powodować nawet silne łysienie!

2. Nieodpowiednia dieta - coraz więcej kobiet, w walce o idealną sylwetkę, stosuje rygorystyczne diety. Często nie dostarczają one wystarczającej ilości wartości odżywczych, potrzebnych do harmonijnego funkcjonowania organizmu. Tak samo dzieje się, kiedy w codziennym pędzie bezmyślnie zajada się głód. Organizm pozbawiony witamin i mikroelementów, (a w szczególności witamin z grupy B, witaminy A, E, C, D, żelazo, cynk, magnez) nie jest w stanie odżywić skóry głowy. Cebulki włosów przestają pracować, co w konsekwencji skutkuje utratą włosów.

3. Stres - przewlekły stres lub wyjątkowo trudna, nerwowa sytuacja jak przeżyty wypadek lub śmierć bliskiej osoby, może sprawić, że włosy zaczynają wypadać bardzo intensywnie. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na mocne unerwienie skóry głowy. Unerwienie i ukrwienie skóry głowy odpowiada za jej dobre odżywienie. Stres zaburza więc proces odżywiania włosów.

Sposoby na wypadanie włosów

Skoro znasz już 3 często spotykane przyczyny wypadania włosów, zastanów się, która z nich może powodować Twoje problemy i podejmij działanie, aby włosy przestały lecieć, a pobudzone cebulki włosów zagwarantowały porost nowych, zdrowych włosów. Wypadanie włosów jest wpisane w cykl życia włosa, ale przy nadmiernej utracie kosmyków warto zastanowić się, czy nie kryje się za tym coś więcej.

W tym celu najpierw wyklucz zaburzenia hormonalne. Jeżeli takowe są przyczyną wypadania, lekarz pomoże Ci wyznaczyć drogę leczenia. Następnie wspomóż skórę głowy odpowiednią dietą, jedz dużo warzyw i owoców, rzuć palenie jeśli masz problem z nałogiem, nie pij zbyt często alkoholu.

W walce ze stresem mogą pomóc Ci długie spacery, a także joga, która uspokaja i wycisza.

Zapytaliśmy także specjalistów Vichy o to, jakie kosmetyki mogą pomóc nam przywrócić włosom dawną gęstość. Przedstawili nam oni nowy szampon na wypadanie włosów Dercos Aminexil, który zalecany jest jako uzupełnienie kuracji przeciw wypadaniu włosów. Warto też pamiętać o odżywianiu łodygi włosa poprzez regularne stosowanie odżywki lub serum do włosów.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top