OK

OK Cancel

Thank you

Close

6 rzeczy, których nie wiesz o pielęgnacji suchej skóry

 • favoris

Wydaje ci się, że już wiesz wszystko na temat pielęgnacji suchej skóry? Mylisz się. Na pewno nie znasz 6 kluczowych sposobów, które zapewniają dobrze nawilżoną i jędrną skórę.

Sucha skóra kryje w sobie wiele tajemnic. Z jednej strony wydaje się łatwa do pielęgnacji- wystarczy ją nawodnić, by odzyskała odpowiednie napięcie i blask. Z drugiej jednak strony, sama się nieraz przekonałaś, że używanie zwykłego kremu nawilżającego nie zawsze przynosi zadowalające rezultaty. Co  więc należy zrobić, żeby uzyskać trwały efekt w postaci dobrze nawilżonej i jedwabistej skóry? Co zrobić, żeby zlikwidować przyczyny swędzenia skóry? Należy dbać o nią według podanych niżej zasad:

Sposób nr 1: Nawilżanie? Owszem. Ale tylko razem z natłuszczaniem. Podstawowym błędem jest myślenie, że bardzo sucha skóra jest skórą odwodnioną. Tak rozumując, szukasz w kremach jedynie takich składników, które twoim zdaniem utrzymają prawidłowy poziom nawilżenia w naskórku. Sięgasz więc po kosmetyk z zawartością kwasu hialuronowego, czy mocznika i dziwisz się, że twoja bardzo sucha skóra nadal jest szorstka w dotyku. A czy pomyślałaś o tym, że za prawidłowe funkcjonowanie twojej skóry odpowiada również jej warstwa ochronna złożona z lipidów? Jeśli nie, to teraz wiesz, dlaczego samo nawadnianie nie zdawało rezultatów. Zabrakło warstwy ochronnej, która powstrzymałaby twój naskórek przed nadmiernym parowaniem wody na zewnątrz. To dlatego, mimo dostarczanych substancji nawadniających, nie byłaś w stanie poprawić wyglądu ani kondycji suchej skóry. Jeśli chcesz więc sprawić, by twoja sucha skóra twarzy była miła w dotyku, sprawdź, czy twój kosmetyk posiada w składzie ceramidy lub cholesterol. Najpewniej dostarczysz tych składników sięgając po maskę mineralną np. Nawilżającą Maskę Mineralną Vichy.

Sposób nr 2: Wytocz walkę wolnym rodnikom. Bardzo sucha skóra to skutek niszczenia jej przez wolne rodniki. Dlatego zadbaj o jej warstwę ochronną, aby była jak najbardziej szczelna i odporna na ich działanie. W tym celu wybieraj kosmetyki bogate w antyoksydanty np. witaminy A i E czy też antyutleniacze takie jak koenzym Q10. Dzięki temu  twoja sucha skóra ciała będzie w końcu jedwabista i miła w dotyku.

Sposób nr 3: Zastosuj dobry peeling. Dobroczynnie wpływa on na wchłanianie kosmetyku i pozwala mu dotrzeć do głębszych warstw skóry. Peeling usuwa martwe komórki naskórka, dzięki czemu niszczy martwą warstwę blokującą dobre wchłanianie kremu i pozwala nawilżyć go od środka.

Sposób nr 4: Używaj kosmetyków o odpowiednim pH. Regularnie myjesz dłonie zwykłym mydłem, a potem dziwisz się, że straszysz szorstkimi rękami. Jeśli przyswoisz sobie informację, że mydło ma odczyn silnie zasadowy i niszczy twój płaszcz lipidowy na długi czas, to szybko przerzucisz się na syndety.

Sposób nr 5: Co wysusza skórę najbardziej? Oczywiście promienie UV. I to nie tylko te podczas największych upałów. Także jesienią, czy zimą, słońce może przyczyniać się do powstawania nadmiernej ilości wolnych rodników, które powodują, że twoja dobrze nawilżona cera idzie w zapomnienie a w jej miejsce wstępuje przesuszona skóra z pęknięciami, odstającymi skórkami i szorstką powierzchnią. Chcesz uniknąć tego typu atrakcji? Sięgnij po kosmetyki z filtrem UV, a twoja przesuszona skóra twarzy odzyska równowagę i zdrowy wygląd.

Sposób nr 6: Bardzo sucha skóra jest m.in. spowodowana przez nieodpowiednią dietę, a dokładniej taką, która pozbawiona jest nienasyconych kwasów tłuszczowych. Kiedy wprowadzisz do codziennego menu orzechy i oleje roślinne, uzyskasz jedwabistą, miłą w dotyku skórę.

Rekomendowane produkty

 • Nawilżająca Maska Mineralna
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top