OK

OK Cancel

Thank you

Close

Antyoksydacja - co to takiego?

 • favoris

Na wygląd skóry oraz proces jej starzenia się wpływają czynniki zewnętrzne jak np. promieniowanie słoneczne, cechy dziedziczone oraz styl życia, jaki prowadzimy. Nawet tlen, z którym mamy kontakt codziennie i bez którego nie moglibyśmy żyć, może mieć zły wpływ na nasz organizm. W wyniku tworzenia się substancji utleniających może dojść do uszkodzenia komórek. Jednak dzięki antyoksydantom udaje się równoważyć te skutki uboczne. Sprawdź, czym dokładnie charakteryzuje się antyoksydacja!

Antyoksydanty - czym są?

Antyoksydacja - co to takiego?

Antyoksydanty zwane również przeciwutleniaczami są związkami, dzięki którym udaje się usunąć z organizmu nadmiar wolnych rodników oraz spowolnić procesy starzenia się organizmu i zapobiec rozwojowi chorób np. Alzheimera czy chorób serca. Antyoksydantami są substancje odżywcze jak np. witaminy (A, E i C) oraz enzymy, czyli białka wspomagające reakcje chemiczne zachodzące w organizmie. Oprócz tego do przeciwutleniaczy zaliczyć należy:
* karotenoidy,
* bioflawonoidy,
* cynk,
* selen,
* koenzym Q.

Stres oksydacyjny

Antyoksydacja - co to takiego?

Antyoksydacja ma za zadanie przede wszystkim chronić organizm przed stresem oksydacyjnym charakteryzującym się zaburzeniem równowagi między wytwarzaniem wolnych rodników a ich zwalczaniem przez przeciwutleniacze. Wolne rodniki uszkadzają błony komórkowe oraz DNA i białka stanowiące skład enzymów. Organizm równolegle produkuje antyoksydanty i wytwarza wolne rodniki, dzięki czemu substancje te są dla siebie komplementarne oraz dostarczają sobie wzajemnie energii. Gdy organizm cierpi na znaczny niedobór przeciwutleniaczy, a stres oksydacyjny się wydłuża, może skutkować to rozwojem chorób takich jak miażdżyca, udar mózgu czy cukrzyca. Również współoddziaływanie antyoksydantów i wolnych rodników pogarsza się z upływem lat i prowadzi do starzenia się skóry.

Antyoksydacja z zewnątrz

Antyoksydacja - co to takiego?

Aby wolne rodniki nie zaczęły dominować, a ich szkodliwe działanie nie zagrażało zdrowym komórkom, należy dostarczać organizmowi substancji przeciwutleniających z zewnątrz. Warto jeść kolorowe owoce i warzywa np. pomarańcze, czerwoną paprykę, pomidory, szpinak, dynię czy marchew. Antyoksydacja spowalnia proces starzenia się oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się niektórych chorób.

Antyoksydanty w kosmetykach

Antyoksydacja - co to takiego?

Bogata w antyoksydanty dieta oraz zdrowy tryb życia pomagają zwalczać stres oksydacyjny, jednak nie gwarantują całkowitej ochrony komórek skóry przed jej przedwczesnym starzeniem się. Dlatego bardzo istotne jest stosowanie kosmetyków, które neutralizują wolne rodniki. Specjaliści Vichy po latach badań opracowali skuteczną formułę, która opóźnia pojawienie się oznak starzenia - Slow Age. Kosmetyk łączy w sobie działanie takich składników jak:
* Bajkalina, która ma właściwości antyoksydacyjne
* Bifidus, który ma właściwości wzmacniające
* Woda Termalna z Vichy, która bogata jest w 15 minerałów

Stosując Slow Age, uda się opóźnić oznaki starzenia na różnych etapach ich powstawania: od pierwszych do widocznych zmarszczek, od drobnych przebarwień po ciemne plamy. Co więcej, produkt ochroni, nawilży i wzmocni skórę, sprawiając, że będzie wyglądać młodziej. Może być stosowany również przez osoby o skórze wrażliwej, ponieważ jest hipoalergiczny.

Rekomendowane produkty

 • Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top