OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak sprawić, by skóra twarzy była jędrna?

Jak sprawić, by skóra twarzy była jędrna?

Zapobiegaj odwodnieniu skóry twarzy!

Jeżeli zależy nam na tym, by jak najdłużej zachować zadbany i młody wygląd twarzy, musimy przede wszystkim zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Przesuszona i odwodniona skóra twarzy nie jest w stanie skutecznie bronić się przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych - zanieczyszczeń środowiska, promieniowania UV czy trudnych warunków atmosferycznych - w związku z czym jest również podatna na szybsze starzenie. Dlatego tak ważne jest w tym przypadku dostarczanie skórze odpowiedniej ilości nawilżających i odżywczych substancji, by ochronić ją przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i móc uzyskać efekt gładkiej skóry twarzy.

Idealna skóra twarzy po 25. roku życia

Codzienne nawilżanie iodżywianie skóry to podstawa pielęgnacji twarzy, ale nie możemy zapominać o tym, że w okolicy 25. roku życia nasze fibroblasty stają mniej produktywne, przez co włókna kolagenu elastyny systematycznie tracą swoją pierwotną rozciągliwość. Zmniejsza się też ilość produkowanego kwasu hialuronowego, który odpowiada za utrzymywanie w skórze odpowiedniego poziomu wody. To wszystko powoduje, że wraz z upływem czasu nasza skóra staje się coraz bardziej przesuszona, mniej elastyczna i bardziej podatna na zmarszczki. Dlatego po 25. roku życia, poza odpowiednimi substancjami nawilżającymi, powinniśmy dostarczać skórze również skuteczne składniki przeciwdziałające szybkiemu starzeniu.

Idealna skóra dojrzała

Pamiętajmy o tym, że wraz z biegiem czasu nasza skóra jest coraz bardziej narażona na pojawianie się głębokich zmarszczek oraz innych oznak starzenia się skóry. Dlatego też im jesteśmy starsze, tym silniejsze składniki aktywne musimy dostarczać swojej skórze. Po 30. roku życia wybierajmy produkty do pielęgnacji, które będą też posiadały przeciwutleniacze, przeciwdziałające wolnym rodnikom, oraz filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV - to właśnie słońce, przenikając przez głębokie warstwy naszej skóry, niszczy fibroblasty, włókna elastyny i kolagenu, a także jej mechanizmy odpornościowe.

Jędrna skóra twarzy - co jeszcze możesz zrobić?

Stosowanie odpowiedniego kremu do twarzy, prawidłowo dostosowanego do wieku oraz potrzeb naszej skóry, jest bardzo ważnym punktem w naszych staraniach o zachowanie elastycznej i napiętej skóry twarzy. Codzienną pielęgnację twarzy w dojrzałym wieku warto jednak dodatkowo uzupełniać innymi zabiegami pielęgnacyjnymi np. domowym masażem skóry czy zabiegami wykonywanymi w gabinecie kosmetycznym. Pamiętajmy, że wraz z wiekiem coraz trudniej jest pobudzić fibroblasty do aktywniejszej pracy, dlatego warto stosować różne metody na polepszenie kondycji naszej twarzy. Nie zapominajmy też, że jędrna skóra twarzy to nie tylko efekt stosowanych przez nas kosmetyków czy zabiegów, ale też naszego stylu życia, dlatego wraz z wiekiem starajmy się prowadzić odpowiednio zbilansowaną dietę, bądźmy aktywne fizycznie, unikajmy nadmiernego opalania się i palenia papierosów. W walce z upływem czasu musimy działać przede wszystkim kompleksowo i unikać wszelkich szkodliwych dla skóry czynników.

go to top