OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak sprawić, by skóra twarzy była jędrna?

Każda kobieta pragnie tego, aby jej skóra jak najdłużej zachowała odpowiednią jędrność i elastyczność. Starzenie się skóry jest procesem bardzo indywidualnym i może przebiegać w każdym przypadku inaczej, ale prawda jest taka, że dla skóry każdej z nas ogromne znaczenie ma to, w jaki sposób na co dzień ją pielęgnujemy. Podpowiadamy zatem, jak utrzymać elastyczną i jędrną skórę twarzy!

Zapobiegaj odwodnieniu skóry twarzy!

Jak sprawić, by skóra twarzy była jędrna?

Jeżeli zależy nam na tym, by jak najdłużej zachować zadbany i młody wygląd twarzy, musimy przede wszystkim zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Przesuszona i odwodniona skóra twarzy nie jest w stanie skutecznie bronić się przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych - zanieczyszczeń środowiska, promieniowania UV czy trudnych warunków atmosferycznych - w związku z czym jest również podatna na szybsze starzenie. Dlatego tak ważne jest w tym przypadku dostarczanie skórze odpowiedniej ilości nawilżających i odżywczych substancji, by ochronić ją przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i móc uzyskać efekt gładkiej skóry twarzy.

Idealna skóra twarzy po 25. roku życia

Jak sprawić, by skóra twarzy była jędrna?

Codzienne nawilżanie i odżywianie skóry to podstawa pielęgnacji twarzy, ale nie możemy zapominać o tym, że w okolicy 25. roku życia nasze fibroblasty stają mniej produktywne, przez co włókna kolagenu i elastyny systematycznie tracą swoją pierwotną rozciągliwość. Zmniejsza się też ilość produkowanego kwasu hialuronowego, który odpowiada za utrzymywanie w skórze odpowiedniego poziomu wody. To wszystko powoduje, że wraz z upływem czasu nasza skóra staje się coraz bardziej przesuszona, mniej elastyczna i bardziej podatna na zmarszczki. Dlatego po 25. roku życia, poza odpowiednimi substancjami nawilżającymi, powinniśmy dostarczać skórze również skuteczne składniki przeciwdziałające szybkiemu starzeniu. Takie zadanie spełnia m.in. krem do twarzy Slow Age Vichy, który przynosi efekt głęboko nawilżonej, promiennej, napiętej i jędrnej skóry twarzy.

Idealna skóra dojrzała

Jak sprawić, by skóra twarzy była jędrna?

Pamiętajmy o tym, że wraz z biegiem czasu nasza skóra jest coraz bardziej narażona na pojawianie się głębokich zmarszczek oraz innych oznak starzenia się skóry. Dlatego też im jesteśmy starsze, tym silniejsze składniki aktywne musimy dostarczać swojej skórze. Po 30. roku życia wybierajmy produkty do pielęgnacji, które będą też posiadały przeciwutleniacze, przeciwdziałające wolnym rodnikom, oraz filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV - to właśnie słońce, przenikając przez głębokie warstwy naszej skóry, niszczy fibroblasty, włókna elastyny i kolagenu, a także jej mechanizmy odpornościowe.

Jędrna skóra twarzy - co jeszcze możesz zrobić?

Jak sprawić, by skóra twarzy była jędrna?

Stosowanie odpowiedniego kremu do twarzy, prawidłowo dostosowanego do wieku oraz potrzeb naszej skóry, jest bardzo ważnym punktem w naszych staraniach o zachowanie elastycznej i napiętej skóry twarzy. Codzienną pielęgnację twarzy w dojrzałym wieku warto jednak dodatkowo uzupełniać innymi zabiegami pielęgnacyjnymi np. domowym masażem skóry czy zabiegami wykonywanymi w gabinecie kosmetycznym. Pamiętajmy, że wraz z wiekiem coraz trudniej jest pobudzić fibroblasty do aktywniejszej pracy, dlatego warto stosować różne metody na polepszenie kondycji naszej twarzy. Nie zapominajmy też, że jędrna skóra twarzy to nie tylko efekt stosowanych przez nas kosmetyków czy zabiegów, ale też naszego stylu życia, dlatego wraz z wiekiem starajmy się prowadzić odpowiednio zbilansowaną dietę, bądźmy aktywne fizycznie, unikajmy nadmiernego opalania się i palenia papierosów. W walce z upływem czasu musimy działać przede wszystkim kompleksowo i unikać wszelkich szkodliwych dla skóry czynników.

Rekomendowane produkty

 • Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia - do wszystkich typów skóry
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Pielęgnacja twarzy

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  go to top