OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry?

 • favoris

Pierwsze oznaki starzenia się skóry widoczne są na twarzy kobiety już między 25, a 30. rokiem życia. Co na to wpływa i w jaki sposób możemy opóźnić dalsze etapy starzenia się skóry?

Pierwsze oznaki starzenia się skóry

Pierwsze oznaki starzenia się skóry mogą być widoczne u kobiet w dość młodym wieku, bo już w okolicy 25. roku życia. To właśnie w tym czasie w naszym organizmie systematycznie zwalnia produkcja kolagenu, który odpowiada za młody wygląd skóry twarzy - tj. sprężystość i jędrność. Skóra wraz z wiekiem staje się również mniej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, które nie tylko rzeźbią na jej powierzchni zmarszczki, ale też przyczyniają się do powstawania innych niedoskonałości np. przebarwień.

Chroń się przed przebarwieniami skóry twarzy!

Nasza skóra codziennie narażona jest działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Należą do nich m. in. zanieczyszczenia środowiska, twarda woda czy chociażby nieodpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji twarzy, przez które skóra szybciej się starzeje, a na jej powierzchni z łatwością pojawiają się różnego rodzaju niedoskonałości. Jednak największym wrogiem naszej skóry jest promieniowanie słoneczne, które nie tylko przyspiesza proces starzenia się skóry, ale też wywołuje problem nieestetycznych przebarwień skórnych - przebarwień, które z wiekiem stają się coraz ciemniejsze i zajmują większą powierzchnię skóry. Jeśli więc zależy nam na tym, aby opóźnić lub całkowicie uchronić się przed poszczególnymi oznakami starzenia się skóry, musimy zadbać o jej kompleksową pielęgnację.

Brązowe plamy na skórze i zmarszczki - jak się przed nimi chronić?

Jeżeli chcemy zapobiec szybkiemu starzeniu się skóry oraz ciemnym plamom na twarzy, musimy przede wszystkim wybierać takie preparaty, które pozwolą nam skutecznie zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem słońca oraz innych czynników zewnętrznych - wolnymi rodnikami, zanieczyszczeniami środowiska, stresem czy oznakami zmęczenia zmęczeniem. Bardzo pomocne mogą w tym przypadku okazać się kosmetyki z dodatkiem bajkaliny - leku, który od wieków wykorzystywany jest w medycynie chińskiej i który posiada doskonałe właściwości antyoksydacyjne oraz wyjątkowe zdolności pochłaniające niekorzystne promieniowanie UVA i UVB.

Przykładem preparatu z dodatkiem bajkaliny jest Vichy Slow Age - kosmetyk, który opóźnia pojawienie się oznak starzenia na różnych etapach ich powstawania. Dzięki połączeniu działania bajkaliny z Bifidusem, skóra twarzy staje się odpowiednio wzmocniona i chroniona przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, a tym samym przed pojawieniem się pierwszych i późniejszych oznak starzenia się skóry.

Rekomendowane produkty

 • Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top