OK

OK Cancel

Thank you

Close

Kwas LHA - właściwości i zastosowanie w dermokosmetykach

Kwas LHA- alternatywa dla podrażniających kwasów AHA. Doskonale oczyszcza cerę trądzikową, tłustą i z zaskórnikami. Delikatnie złuszcza nawet głębsze warstwy naskórka.

Marzysz o gładkiej, nieskazitelnej cerze, ale boisz się zlikwidować niedoskonałości skóry przy pomocy drażniących kwasów? Wolisz męczyć się przez dłuższy czas z peelingami ziarnistymi, zamiast zastosować od razu skuteczny kosmetyk? W takim razie mamy dobrą wiadomość: istnieje łagodna forma kwasów, która złuszcza naskórek delikatnie bez względu na rodzaj cery. Dzięki niemu oczyścisz zarówno cerę trądzikową, tłustą jak i suchą. Jest to kwas lipohydroksylowy należący do Beta-hydrokwasów. Doskonale sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej, która reaguje zbyt mocno na Alfa- hydroksykwasy typu kwas glikolowy, czy migdałowy. Pozostawia skórę dokładnie oczyszczoną i pozbawioną nierówności, wspomagając przy tym odnowę komórek.

Kwas LHA - właściwości

Kwas lipohydroksylowy to pochodna kwasu salicylowego, dlatego kwas LHA właściwości posiada podobne do kwasu salicylowego, ale działa w trochę odmienny sposób. Ze względu na swoją większą masę molową, przenika wolniej przez naskórek, ale za to głębiej go penetruje i oczyszcza.  Doskonale radzi sobie z usuwaniem zaskórników, wyrównaniem kolorytu cery, czy też wspomaganiem leczenia trądziku. Właściwości kwasu LHA pozwalają mu działać delikatniej, niż ma to miejsce w przypadku kwasów AHA. Kwasy Alfa- hydroksylowe bardzo często powodują pieczenie, zaczerwienie i wiążą się z nadmiernym złuszczaniem skóry. Zastosowanie kwasu LHA pozwala uniknąć niektórych tego typu reakcji. Ze względu na powinowactwo do naskórka, kwas LHA powoduje łagodniejsze złuszczanie jego warstw, co pozwala uniknąć, charakterystycznego dla kwasów AHA, efektu nadmiernie łuszczących się białych płatów skóry. W odróżnieniu od kwasów Alfa-hydroksylowych można go używać przez cały czas, gdyż skóra się do niego nie przyzwyczaja.

Kwas LHA - zastosowanie

Jak już było wspomniane, kwas LHA właściwości ma podobne do kwasu salicylowego, dlatego doskonale nadaje się do złuszczania martwego naskórka, wspomagania regeneracji cery, a przy tym bardziej delikatnego złuszczania niż ma to miejsce w przypadku innych kwasów. Kwas LHA zastosowanie znajduje w leczeniu cer z wypryskami, gdyż ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Potrafi zahamować komedogenezę (powstawanie zaskórników) oraz ułatwia usuwanie sebum, co kwalifikuje go jako idealny składnik kosmetyków dla osób z zaskórnikami. Jest on składnikiem, który pomaga zlikwidować niedoskonałości twarzy. Dzięki swojej specyficzności, kwas LHA zastosowanie znajduje przede wszystkim w dermokosmetykach przeznaczonych dla cer tłustych i trądzikowych. Można go też z powodzeniem stosować do cer mieszanych.

Kwas LHA w dermokosmetykach

Dermokosmetyki, w odróżnieniu od zwykłych kosmetyków, posiadają właściwości lecznicze. Nie maskują więc objawów choroby, lecz likwidują przyczyny dolegliwości. Kwas LHA w dermokosmetykach dla skór trądzikowych i tłustych znajduje coraz szersze zastosowanie. Co nie dziwi, biorąc pod uwagę jego unikalne właściwości. Sprawdza się zarówno w peelingach, usuwających zaskórniki, czy drobne wypryski, jak i kremach likwidujących niedoskonałości skóry, jak np. w kosmetyku Vichy - Normaderm Detoksykujący krem na noc przeciw niedoskonałościom. Wspomaga tam efekt oczyszczający i regenerujący, ma działanie przeciwzapalne. W dermokosmetykach kwas LHA można jeszcze znaleźć np. w serum przeznaczonym dla osób z tendencją do powstawania zaskórników, w żelach do mycia twarzy mających zmniejszyć wydzielanie sebum.

Najczęściej czytane

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Składniki dermokosmetyków

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

Przeczytaj artykuł

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Składniki dermokosmetyków

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

go to top