OK

OK Cancel

Thank you

Close

Odwodniona skóra pod oczami - czyli sprawdzone sposoby jak nawilżyć skórę!

Odwodniona skóra pod oczami to problem, z którym może mieć do czynienia każda z nas. Bardzo często odpowiedzialna jest za to niewłaściwa pielęgnacja i niewystarczająca ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych, jak również nasz wiek i związany z nim proces starzenia. Jak zatem radzić sobie z suchą skórą wokół oczu? Podpowiadamy jak pielęgnować odwodnioną skórę pod oczami i czego unikać, by jak najdłużej zachować młode i promienne spojrzenie!

Sprawdzone sposoby jak nawilżyć skórę pod oczami

Sucha skóra pod oczami - przyczyny odwodnienia

Brak nawilżania

Główną przyczyną odwodnionej skóry pod oczami jest przede wszystkim nieprawidłowy sposób jej pielęgnacji. Nieregularne nawilżanie lub jego całkowity brak sprawia, że bardzo cienka, delikatna i praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych skóra pod oczami bardzo szybko ulega przesuszeniu w wyniku działania niekorzystnych czynników zewnętrznych. Warto zaznaczyć, że częste przesuszanie się skóry wokół oczu prowadzi do jej szybkiego starzenia się, dlatego nawilżający krem pod oczy warto zacząć stosować już w okolicy 20. roku życia.

Brak ochrony przed słońcem

Za suchą skórę pod oczami odpowiada również brak odpowiedniej ochrony przed słońcem - zarówno w trakcie opalania, jak i każdego zwykłego dnia. Pamiętajmy, że słońce dodatkowo osłabia cienką warstwę hydrolipidową skóry pod oczami, która szybko traci wodę i staje się przez to mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych np. mrozu i wiatru. Dlatego bardzo ważne jest, aby w stosowanych przez nas kosmetykach znajdowały się odpowiednie filtry, chroniące przed promieniami UV oraz składniki natłuszczające (uzupełniające poziom lipidów w skórze), które będą wzmacniać płaszcz ochronny skóry i zabezpieczać ją przed nadmierną utratą wody.

Proces starzenia się skóry

Poziom nawilżenia skóry automatycznie zmniejsza się u nas wraz z wiekiem. Winne są temu przede wszystkim fibroblasty, które z czasem stają się mniej aktywne i produkują coraz mniejszą ilość kwasu hialuronowego. Właściwości tej substancji odpowiedzialnej za odpowiednie nawodnienie skóry są nieocenione. Dlatego też już po 30. roku życia warto postawić na dogłębne nawilżanie skóry pod oczami właśnie przy pomocy kosmetyków z dodatkiem kwasu hialuronowego.

Niezdrowy tryb życia

Przesuszona skóra, cienie pod oczami mogą być też wynikiem niewłaściwego trybu życia - ciągłe zmęczenie, stres, problemy ze snem, zła dieta, spożywanie zbyt małej ilości wody, witamin i składników mineralnych mogą bardzo szybko odbić się na kondycji naszej skóry i stanowić przyczynę jej odwodnienia.

Odwodniona skóra pod oczami - jak o nią dbać?

W przypadku suchej skóry wokół oczu należy przede wszystkim zadbać o regularne dostarczanie jej odpowiednich substancji nawilżających, odżywczych i uzupełniających poziom lipidów. Najlepiej zrobić to przy pomocy intensywnie i długotrwale nawilżającego kremu pod oczy np. Vichy Aqualia Thermal. W preparacie tym znajdziemy m. in. silnie nawilżający kwas hialuronowy, zapobiegający odwodnieniu skóry Aquabioryl, a także wzmacniający barierę ochronną naskórka λ-Karagen.

Pamiętajmy jednak o tym, by przy problemie odwodnionej skóry pod oczami z dużą ostrożnością dobierać kosmetyki do demakijażu. Stanowczo należy w tym przypadku odrzucić preparaty z dodatkiem alkoholu, mydła czy detergentów, które mogą nie tylko pogłębić problem przesuszania się skóry, ale też podrażnić cienki i delikatny naskórek w tym miejscu. Skórę najlepiej oczyszczać przy pomocy łagodnego mleczka do demakijażu lub płynu micelarnego, którego skład został wzbogacony o substancje nawilżające.

Kilka razy w tygodniu warto też zafundować suchej i odwodnionej skórze pod oczami nawilżająco-odżywczą maseczkę, która głęboko nawilży i odżywi skórę, uzupełni ją w lipidy, a także zapobiegnie ucieczce wody z jej powierzchni.


Zabiegi pod oczy - czy warto?

Właściwa pielęgnacja odwodnionej skóry pod oczami ma bardzo duże znaczenie dla poprawy jej kondycji. Nie jest to jednak jedyny sposób na przywrócenie skórze właściwego poziomu nawodnienia. Wiele gabinetów kosmetycznych jest nam w stanie zaoferować specjalistyczne zabiegi pod oczy np. przy użyciu czystej postaci kwasu hialuronowego. Specjalistyczne zabiegi są szczególnie polecane w przypadku skóry dojrzałej, która poza przesuszaniem, bardzo często też zmaga się z widocznymi cieniami i workami pod oczami, oznakami zmęczenia i ogólną utratą promienności i blasku.

go to top