OK

OK Cancel

Thank you

Close

Pielęgnacja skóry suchej - kremy do skóry suchej

 • favoris

Nawilżanie skóry jest niezbędne, by mogła ona prawidłowo funkcjonować. Dlatego wybieraj tylko takie kremy do skóry suchej, które zapewnią ci właściwy poziom nawodnienia naskórka.

Dobrze nawilżona skóra to nie tylko czynnik pielęgnujący, ale przede wszystkim skuteczna bariera chroniąca przed czynnikami zewnętrznymi, które przyspieszają proces starzenia. Sięgając po krem nawilżający, przedłużasz młodość swojej skóry i dbasz o to, by twoja skóra była zawsze dobrze napięta, jędrna i rozświetlona. Dowiedz się więc, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry suchej, pozwalająca ci na skuteczne nawilżenie skóry i szybką poprawę jej wyglądu.

Pielęgnacja skóry suchej

Aby twoja skóra była dobrze chroniona przed nadmierną utratą wody z wnętrza naskórka, niezbędna jest szczelna bariera na zewnątrz skóry, która uchroni cię przed nadmierną TEWL (transepidermalna utrata wody), czyli przeznaskórkową utratą wody. Tę barierę tworzy warstwa rogowa naskórka, na którą składają się korneocyty oraz cement międzykomórkowy. Jeśli chcesz ją wzmocnić, sięgaj po kosmetyki, które należą do grupy emolientów. Utworzą one na twojej skórze ochronną warstwę i uzupełnią niedobór lipidów w naskórku. Dzięki nim, twoja sucha skóra stanie się gładsza i będzie lepiej chroniona przed wpływem czynników zewnętrznych. Emolienty znajdziesz zarówno w kremach, jak i żelach do mycia rąk czy twarzy, a nawet szamponach. Uzupełnieniem pielęgnacji suchej skóry powinny stać się również produkty zawierające składniki higroskopijne, które mają zdolność do wiązania wody wewnątrz naskórka. Znajdziesz je przede wszystkim w kremach i maskach, które mają dłuższy kontakt ze skórą i są w stanie wprowadzić składniki nawilżające w głębsze warstwy naskórka.

Kremy do skóry suchej - czym się kierować przy ich wyborze

Dobór odpowiedniego kosmetyku do skóry suchej jest bardzo ważny, jeśli zależy ci na widocznych rezultatach i długotrwałym efekcie napięcia skóry. Dlatego wybierając krem nawilżający do skóry suchej, skup się na składnikach, które zagwarantują ci skuteczne nawodnienie skóry. Weź także pod uwagę swoje indywidualne odczucia związane z używaniem konkretnego produktu. Zaobserwuj, jak twoja sucha skóra twarzy zmienia się pod wpływem danego kosmetyku, jak bardzo dostrzegalny jest efekt  jej nawilżenia. Przesuszona skóra twarzy na pewno doskonale zareaguje na wszelkiego rodzaju składniki nawilżające, ochronne oraz te, które poprawiają barierę ochronną naskórka. Składnikami, które wspomagają nawilżenie naskórka od środka, są substancje, które wchodzą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, czyli NMF. Są to na przykład mocznik, glukoza, aminokwasy hydrofilowe. Niezbędne do utrzymania odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry są również białka takie jak kolagen, czy elastyna, które są bardzo skutecznymi nośnikami wody do głębszych warstw naskórka. Kolejnym typem składników, które powinny zawierać kremy do skóry suchej, są składniki, które wzmacniają barierę ochronną naskórka. Są to przede wszystkim takie rodzaje lipidów, które organizm sam naturalnie wytwarza każdego dnia, ale których niedobór lub zbyt mała produkcja, prowadzić może do poważnych zaburzeń funkcjonowania naskórka, a tym samym do przesuszania skóry. Lipidy, które tworzą szczelną barierę i chronią naskórek przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych to przede wszystkim: ceramidy, cholesterol, kwasy tłuszczowe. Codzienna pielęgnacja skóry suchej powinna opierać się na używaniu takich kosmetyków, które jednocześnie utrzymają wodę w naskórku, jak i zapobiegną nadmiernej utracie wody. Kremy do skóry suchej, które spełniają te wymagania to zwykle specjalistyczne produkty najlepszych marek. Spośród tych najbardziej znanych wymienić można chociażby Krem Vichy Nutrilogie 2 Intensywnie pielęgnujący krem na dzień do cery bardzo suchej, który skutecznie nawilża skórę i zapewnia jej przy tym całkowitą ochronę przed przesuszeniem.

Rekomendowane produkty

 • Intensywnie pielęgnujący krem ​​do skóry bardzo suchej VICHY NUTRILOGIE
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top