OK

OK Cancel

Thank you

Close

Suchość skóry nie daje Ci spokoju? Sprawdź sposoby jak sobie z nią radzić!

 • favoris

Mimo stosowania kremu nawilżającego masz problem z suchością skóry i odczuwasz pieczenie twarzy? Dbasz o skórę, ale mimo to widzisz, że jest odwodniona? Nie wiesz jak załagodzić podrażnienia i skutecznie nawilżyć skórę? Zacznij od znalezienia przyczyny. Ustalenie konkretnego powodu takich problemów z cerą to pierwszy krok do sukcesu. Rozumiejąc, dlaczego nasza skóra jest sucha i podrażniona, mamy większe szanse na dobranie odpowiedniego rozwiązania tego problemu. Dobór odpowiednich kosmetyków i właściwa pielęgnacja pomogą nam złagodzić stan zapalny skóry i przywrócić jej właściwy stan.

Suchość skóry - przyczyny

Próbując zwalczyć nadmierne przesuszenie skóry warto dokładnie przyjrzeć się, w jakim jest ona stanie. Dokładna obserwacja pozwoli nam ustalić, jak długo borykamy się z tym problemem. Podstawowym powodem wystąpienia takich objawów jak suchość skóry, jest naruszenie warstwy hydrolipidowej naszej skóry. Stanowi ona barierę ochronną, zabezpiecza przed utratą si i wysychaniem. Uszkodzić ją można na wiele sposobów. Przede wszystkim używając niewłaściwych kosmetyków, np. mydeł czy agresywnych środków myjących. Jej odbudowa zajmuje trochę czasu, dlatego tak ważne jest, aby działać od razu kiedy zauważymy niepokojące objawy. Jeżeli po umyciu nasza buzia jest zaczerwieniona i podrażniona i towarzyszy nam uczucie “ściągania” skóry - to znak, że preparat, który stosujemy do oczyszczania twarzy jest zbyt silny. Druga ważna kwestia, to krem nawilżający. Bez względu na inne funkcje, ten kosmetyk powinien przede wszystkim zapewniać skórze odpowiedni poziom nawodnienia i chronić ją przed wysychaniem. A jak sobie poradzić, kiedy już dojdzie do przesuszenia skóry? Warto zacząć od przejrzenia półek w łazience. Krytycznie przyjrzyjmy się stosowanym preparatom, pozbądźmy się mocnych żeli mogących naruszać płaszcz ochronny skóry czy lekkich kremów, które nie są w stanie wystarczająco jej nawilżyć.

Jak skutecznie nawilżyć skórę?

W dbaniu o suchą skórę twarzy najważniejsze jest, aby dodatkowo jej nie podrażniać, a także wzmacniać przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Jakie produkty wybierać, aby pomóc skórze się zregenerować? Inne potrzeby ma skóra, która chwilowo jest odwodniona i przesuszona, a inne taka, której której ten problem towarzyszy od dłuższego czasu. W przypadku długotrwałego pieczenia twarzy i widocznego stanu zapalnego skóry, najrozsądniej jest skonsultować się z dermatologiem. Lekarz pomoże określić potrzeby skóry i doradzi specjalistyczne preparaty i odpowiednie dermokosmetyki. Jak radzić sobie z suchą skórą w warunkach domowych? Oto najważniejsze zasady jej pielęgnacji:
*delikatnie oczyszczaj - zrezygnuj z mocnych żeli i mydeł, postaw na preparaty, które usuną zanieczyszczenia i nadmiar sebum, nie uszkadzając płaszcza ochronnego skóry (np. emulsje lub płyny micelarne)
*obchodź się ze skórą bardzo ostrożnie - nie szoruj, zrezygnuj z używania peelingów (jeśli już to wybierz te enzymatyczne), a zamiast wycierać ręcznikiem, delikatnie osuszaj
*codziennie używaj kremu nawilżającego - sięgnij po kosmetyk o kompleksowym działaniu, który ukoi podrażnioną skórę i zapewni jej odpowiedni poziom nawodnienia na długi czas (np. Nutrilogie 1 firmy Vichy, który uzupełnia niedobór lipidów w skórze i chroni przed nadmierną utratą wody)
*raz na jakiś czas stosuj produkty silnie nawilżające, takie jak maska, olej czy specjalne serum
*wybierając kosmetyk zwróć uwagę na to, żeby był hipoalergiczny, przebadany dermatologicznie, a także przyjazny skórze wrażliwej

Niezależnie od przyczyn powstawania, suchość skóry jest problemem, którym warto zająć się jak najszybciej. Właściwa pielęgnacja przy pomocy odpowiednich kosmetyków pozwoli ukoić podrażnioną skórę twarzy i złagodzić stan zapalny skóry. Sucha skóra nie tylko wygląda nieestetycznie (może być zaczerwieniona i nawet się łuszczyć), ale może też powodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak pieczenie twarzy i uczucie “ściągania” skóry. Nie ma jednak powodu do niepokoju - przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków, które zregenerują skórę i pomogą przywrócić jej właściwy poziom nawilżenia mamy szansę szybko uporać się z suchością skóry. Prawidłowa pielęgnacja twarzy to klucz do sukcesu!

Rekomendowane produkty

 • Krem na dzień do skóry suchej VICHY NUTRILOGIE
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top