OK

OK Cancel

Thank you

Close

Tłusty krem do twarzy - powinien natłuszczać, czy nawilżać?

  • favoris

Tłusty krem do twarzy jest kosmetykiem, który zdecydowanie nie sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju skóry. Tłuste kremy są przede wszystkim odpowiednim rozwiązaniem dla skóry suchej i bardzo suchej, cienkiej i delikatnej, a także wyjątkowo narażonej na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Czy jednak tłuste kremy do twarzy poza natłuszczaniem posiadają też zdolność nawilżania skóry? Podpowiadamy, jak działają lipidowe i ochronne kremy do twarzy!

Tłusty krem do twarzy - jakie zadania spełnia?

Zadaniem tłustego kremu jest przede wszystkim uzupełnianie niedoboru lipidów, które skóra traci w wyniku działania różnorodnych czynników zewnętrznych. np. niekorzystnego działania mrozu czy promieniowania UV.  Dzięki temu tłusty preparat wzmacnia warstwę hydrolipidową skóry, która stanowi swoisty płaszcz ochronny pokrywający naskórek, a także zapobiega odparowywaniu nadmiernej ilości wody z jej powierzchni.

Trzeba zaznaczyć, że to właśnie odpowiednia zawartość wody i tłuszczów w warstwie hydrolipidowej chroni skórę przed działaniem wszelkich szkodliwych dla niej czynników: zanieczyszczeń środowiska, promieni UV i mikroorganizmów chorobotwórczych. Dlatego tak ważne jest codzienne dostarczanie jej odpowiednich składników poprzez krem do twarzy.

Kremy tłuste do twarzy - czy nawilżają skórę?

To, że tłuste kremy posiadają skład bogaty w różnorodne substancje natłuszczające, nie oznacza, że są przy tym pozbawione właściwości nawilżających. Podstawowym zadaniem każdego kremu do twarzy jest nawilżanie skóry, które stanowi gwarancję jej prawidłowego funkcjonowania. Natomiast dodatkowa obecność składników natłuszczających w kremie pozwala skórze na dłużej zachować jej odpowiednią wilgotność - substancje tłuszczowe w kosmetykach stanowią skuteczną barierę zapobiegającą utracie wody przez skórę.

Dla kogo tłusty krem do twarzy?

Lipidowy krem do twarzy to przede wszystkim niezbędny kosmetyk dla tych z nas, które posiadają suchą lub bardzo suchą skórę twarzy. Jest to rodzaj skóry charakteryzujący się bardzo cienkim i delikatnym naskórkiem, który musimy wzmacniać właśnie poprzez dostarczanie skórze tłustych substancji. Przykładem kremu do twarzy bogatego w lipidy i stworzonego z myślą o bardzo suchej i delikatnej skórze jest Vichy Nutrilogie 2. To innowacyjny krem, który odbudowuje i wzmacnia barierę hydrolipidową skóry, zwalczając tym samym wszystkie typowe dla niej niedoskonałości: nadmierną suchość, szorstkość, skłonność do łuszczenia, ściągnięcia i pieczenia. Krem Nutrilogie 2 został wzbogacony sfingolipidami, które dodatkowo pobudzają skórę do produkcji własnych lipidów, by zapobiec im niedoborom w przyszłości. Wybierając tłusty krem do twarzy dla skóry suchej pamiętajmy o tym, by zawierał on również odpowiednie substancje łagodzące podrażnienia, z którymi ten rodzaj skóry ma również bardzo często do czynienia.

Ochronny krem do twarzy z lipidami na zimę

Stosowanie ochronnego lipidowego kremu ma szczególne znaczenie dla skóry suchej w zimę, gdy jest ona wyjątkowo narażona na niekorzystne działanie niskich temperatur oraz suchego i gorącego powietrza w pomieszczeniach. Są to czynniki, które w największym stopniu przyczyniają się do szybkiej utraty wody przez skórę i osłabiania jej warstwy hydrolipidowej. Tłusty krem do twarzy, regularnie stosowany o tej porze roku, sprawi, że będzie ona lepiej pełniła swoje funkcje izolacyjne.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Pielęgnacja twarzy

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

Przeczytaj artykuł

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Pielęgnacja twarzy

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

Przeczytaj artykuł

go to top