OK

OK Cancel

Thank you

Close

Cienie pod oczami - jakie są przyczyny podkrążonych oczu?

 • favoris

Bardzo często wydaje nam się, że cienie pod oczami to po prostu efekt źle przespanej nocy, zmęczenia lub po prostu zbyt dużej ilości godzin spędzonych przed komputerem. To jednak nie jedyne możliwe przyczyny podkrążonych oczu.

Przyczyny cieni pod oczami - to może oznaczać chorobę

Jeżeli cienie, podkrążenia czy worki pod oczami utrzymują się na skórze przez dłuższy czas, a z czasem się nasilają, może to oznaczać, że są one objawem jakiejś poważniejszej choroby. Za ciemne zabarwienie skóry pod oczami mogą być odpowiedzialne takie choroby, jak: niedoczynność tarczycy, odwodnienie, anemia, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, alergia pokarmowa, pasożyty czy problemy z nerkami lub sercem.

Cienie pod oczami mogą jednak być również efektem palenia papierosów, nadmiernego stresu, spożywania zbyt dużych ilości alkoholu lub kofeiny, nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, a także przyjmowania niektórych leków np. antykoncepcji hormonalnej. W tym przypadku wystarczy unikanie powyższych czynników, by nasze spojrzenie odzyskało utracony blask oraz wypoczęty wygląd.

To jednak, czy mamy do czynienia z poważniejszą chorobą, czy może jedynie ze zwykłym zmęczeniem, powinny pomóc nam rozwiązać odpowiednie badania zlecone przez lekarza.

Podkrążone oczy - przyczyną może być Twoja uroda

Zdarza się też, że cienie pod oczami stanowią po prostu stały element naszej naturalnej urody. Jeżeli sińce są widoczne na naszej twarzy nawet wtedy, gdy jesteśmy wyspani, a przy tym nie nasz organizm nie zmaga się z żadną poważniejszą chorobą, prawdopodobnie obecność cieni pod oczami uwarunkowana genetycznie i wiąże się z nadmierną produkcją melaniny - właśnie wtedy skóra wokół oczu przybiera ciemniejszy kolor niż skóra na pozostałej powierzchni twarzy. Sińce pod oczami to równie często efekt postępującego procesu starzenia skóry - wraz z wiekiem skóra pod oczami staje się coraz cieńsza, w związku z czym żyłki oraz naczynia krwionośne, zlokalizowane tuż pod nią, stają się dużo bardziej widoczne.

Sińce pod oczami - odpowiednia pielęgnacja i makijaż kryjący

Jeżeli nasze cienie pod oczami są objawem poważniejszej choroby, bardzo ważne jest, aby podjąć właściwe leczenie zgodnie z zaleceniami lekarza. Jednak w tym przypadku bardzo duże znaczenie ma również odpowiednia pielęgnacja skóry wokół oczu, a także dobrze wykonany makijaż kryjący - mogą one sprawić, że ten mankament urody będzie zdecydowanie mniej widoczny.

Przy cieniach pod oczami najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić na wybór odpowiedniego kremu pod oczy, który będzie działał odżywczo na skórę pod oczami i rozjaśniająco na towarzyszące jej cienie. Przykładem takiego produktu jest krem pod oczy Vichy Idealia, w składzie którego znajdziemy specjalny kompleks rozjaśniający, pobudzającą kofeinę, kwas LHA, witaminy i składniki korygujące, dzięki czemu skutecznie zatuszujemy wszelkie oznaki zmęczenia na skórze.

Poza dobrym kremem pod oczy na cienie warto również wyposażyć się odpowiedni korektor (przeznaczony do stosowania na skórze wokół oczu) o właściwościach kryjących lub delikatnie rozświetlających. Najlepiej wybierać w tym celu korektory o odcieniu żółtym, beżowym lub morelowym, które dobrze zneutralizują cienie w kolorze brązowym. Jeśli jednak nasze niedoskonałości wpadają bardziej w czerwony lub różowy kolor, najlepiej przykryć je korektorem o barwie zielonej, a następnie dodatkowo zamaskować je przy pomocy korektora lub podkładu o odcieniu najbardziej zbliżonym do kolorytu naszej skóry.

Rekomendowane produkty

 • Krem pod oczy VICHY IDÉALIA
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy - czym może być spowodowane?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy - czym może być spowodowane?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top