OK

OK Cancel

Thank you

Close

Postaw na pielęgnację skóry twarzy: sprawdź jak zlikwidować cienie pod oczami!

Skóra wokół oczu wykazuje odmienne właściwości, cechy charakterystyczne oraz związane z tym potrzeby, niż pozostała część skóry twarzy. Otóż wrażliwość okolic oczu, w głównej mierze sprzyja powstawaniu cieni i worków. Poznaj skuteczne sposoby na to jak zlikwidować cienie pod oczami!

jak zlikwidować cienie pod oczami

Przyczyny powstawania cieni i worków pod oczami

Brązowe cienie pod oczami, worki, sińce i obrzęki to bardzo złożona dolegliwość, która może dotyczyć każdego bez względu na wiek i płeć. Geneza obecności tych zmian jest trojaka. Z jednej strony przypadłość ta wykazuje podstawy dziedziczne, czyli jest związana z predyspozycjami genetycznymi. Z drugiej zaś strony, może mieć charakter tymczasowy, okresowy. Wówczas główną przyczyną cieni, worków i sińców jest zmęczenie lub niewłaściwa pielęgnacja skóry wokół oczu. Inną przyczyną tychże dolegliwości mogą być różnego rodzaju choroby i schorzenia, np. niedobory pokarmowe, cukrzyca, alergie czy też nadciśnienie.

Jak zlikwidować cienie i wory pod oczami?

Najważniejsza jest prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy ze szczególnym uwzględnieniem okolic oczu. Troska ta powinna być dopasowana do wieku i potrzeb skóry. To główna i kluczowa zasada podczas likwidowania cieni i worków pod oczami. Brak odpowiedniej pielęgnacji może pogłębić te nieestetyczne zmiany lub utrudnić ich tymczasowe ukrywanie, np. przy pomocy makijażu. Dla pewności, że prawidłowo dbasz o skórę wokół oczu, powinnaś zaopatrzyć się w dobry krem pod oczy. Warto wybrać taki produkt, który jest stworzony specjalnie na potrzeby wrażliwej skóry pod oczami i swoim działaniem nastawiony na eliminację cieni, worków, zasinień czy też opuchnięć. Zwykły krem do twarzy aplikowany pod oczy lub nawet specjalny krem pod oczy, ale nie uwzględniający tych niedogodności, może okazać się niewystarczający. Jeśli szukasz dobrego kremu, który spełni Twoje wymagania, zapoznaj się z przeciwzmarszczkową pielęgnacją liftingująca pod oczy Liftactiv, który przywraca idealny wygląd skórze wokół oczu, redukuje cienie, wygładza linie (drobne zmarszczki) i powierzchnię skóry, a także rozjaśnia i rozświetla okolice oczu.

Jak zlikwidować brązowe cienie pod oczami makijażem?

Skrupulatnie wykonany makijaż to jeden ze skuteczniejszych sposobów na to, aby przynajmniej tymczasowo ukryć brązowe cienie pod oczami, wory, sińce lub obrzęki. W tym celu należy przede wszystkim zaopatrzyć się w kilka produktów. Niezawodne okażą się takie kosmetyki jak korektor pod oczy i puder. Zwróć uwagę, aby korektor wykazywał rozjaśniające właściwości, a puder był jaśniejszy o ton lub nawet dwa od tego, który aplikujesz na całą powierzchnię twarzy, aby ją zmatowić i utrwalić make-up.

Co istotne, stosowanie korektora nie jest konieczne, aby skutecznie ukryć cienie pod oczami. Możesz obyć się bez tego kosmetyku i ukryć cienie pod oczami bez korektora. Pamiętaj tylko, by zaopatrzyć się w puder dedykowany stricte do pudrowania okolic oczu. Powinien on mieć żółte tony, dzięki którym okolice oczu zostaną rozjaśnione, a worki i cienie skutecznie przykryte.

Jak jeszcze można usunąć cienie pod oczami?

Jedną z przyczyn cieni i worków pod oczami są uwarunkowania i predyspozycje genetyczne. Nie da się ukryć, że taki rodzaj nieestetycznych zmian jest najtrudniejszy do eliminacji. Leży on bowiem w naszej naturze, której nie da się podważyć i przezwyciężyć. Wówczas, okolice oczu, należy otoczyć nadzwyczajną troską. Codzienna pielęgnacja skóry twarzy i okolic oczu powinna bazować na specjalnie dobranych produktach, a szczególnie na dobrym kremie pod oczy, rozjaśniającym cienie i redukującym worki. Warto również wykonywać rozjaśniający makijaż, zwłaszcza wokół okolic oczu, aby przynajmniej tymczasowo pozbyć się tych nieestetycznych zmian. Dodatkowo, bardzo pomocne w likwidowaniu cieni i worków, mogą okazać się różnorodne zabiegi. Wśród najczęściej wykonywanych znajdują się: zabiegi laserowe, zabiegi z użyciem jontoforezy, wykorzystanie kwasu hialuronowego, peelingi chemiczne, mezoterapia igłowa i bezigłowa, zastosowanie fal radiowych i ultradźwiękowych. Co istotne, każdy z tych zabiegów powinien być dobrze przemyślany i skonsultowany ze specjalistą. Zanim podejmiesz decyzję o wykonaniu któregokolwiek z zabiegów, warto postawić na pielęgnację dobrym kremem pod oczy. Bardzo często, regularne stosowanie takiego kosmetyku, pozwala rozjaśnić cienie, przebarwienia pod oczami i zredukować worki, już w przeciągu kilku tygodni.

go to top