OK

OK Cancel

Thank you

Close

Postaw na pielęgnację skóry twarzy: sprawdź jak zlikwidować cienie pod oczami!

 • favoris

Skóra wokół oczu wykazuje odmienne właściwości, cechy charakterystyczne oraz związane z tym potrzeby, niż pozostała część skóry twarzy. Otóż wrażliwość okolic oczu, w głównej mierze sprzyja powstawaniu cieni i worków. Poznaj skuteczne sposoby na to jak zlikwidować cienie pod oczami!

Przyczyny powstawania cieni i worków pod oczami

Brązowe cienie pod oczami, worki, sińce i obrzęki to bardzo złożona dolegliwość, która może dotyczyć każdego bez względu na wiek i płeć. Geneza obecności tych zmian jest trojaka. Z jednej strony przypadłość ta wykazuje podstawy dziedziczne, czyli jest związana z predyspozycjami genetycznymi. Z drugiej zaś strony, może mieć charakter tymczasowy, okresowy. Wówczas główną przyczyną cieni, worków i sińców jest zmęczenie lub niewłaściwa pielęgnacja skóry wokół oczu. Inną przyczyną tychże dolegliwości mogą być różnego rodzaju choroby i schorzenia, np. niedobory pokarmowe, cukrzyca, alergie czy też nadciśnienie.

Jak zlikwidować cienie i wory pod oczami?

Najważniejsza jest prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy ze szczególnym uwzględnieniem okolic oczu. Troska ta powinna być dopasowana do wieku i potrzeb skóry. To główna i kluczowa zasada podczas likwidowania cieni i worków pod oczami. Brak odpowiedniej pielęgnacji może pogłębić te nieestetyczne zmiany lub utrudnić ich tymczasowe ukrywanie, np. przy pomocy makijażu. Dla pewności, że prawidłowo dbasz o skórę wokół oczu, powinnaś zaopatrzyć się w dobry krem pod oczy. Warto wybrać taki produkt, który jest stworzony specjalnie na potrzeby wrażliwej skóry pod oczami i swoim działaniem nastawiony na eliminację cieni, worków, zasinień czy też opuchnięć. Zwykły krem do twarzy aplikowany pod oczy lub nawet specjalny krem pod oczy, ale nie uwzględniający tych niedogodności, może okazać się niewystarczający. Jeśli szukasz dobrego kremu, który spełni Twoje wymagania, zapoznaj się z Kremem pod oczy Vichy Idéalia, który przywraca idealny wygląd skórze wokół oczu, redukuje cienie, wygładza linie (drobne zmarszczki) i powierzchnię skóry, a także rozjaśnia i rozświetla okolice oczu.

Jak zlikwidować brązowe cienie pod oczami makijażem?

Skrupulatnie wykonany makijaż to jeden ze skuteczniejszych sposobów na to, aby przynajmniej tymczasowo ukryć brązowe cienie pod oczami, wory, sińce lub obrzęki. W tym celu należy przede wszystkim zaopatrzyć się w kilka produktów. Niezawodne okażą się takie kosmetyki jak korektor pod oczy i puder. Zwróć uwagę, aby korektor wykazywał rozjaśniające właściwości, a puder był jaśniejszy o ton lub nawet dwa od tego, który aplikujesz na całą powierzchnię twarzy, aby ją zmatowić i utrwalić make-up.

Co istotne, stosowanie korektora nie jest konieczne, aby skutecznie ukryć cienie pod oczami. Możesz obyć się bez tego kosmetyku i ukryć cienie pod oczami bez korektora. Pamiętaj tylko, by zaopatrzyć się w puder dedykowany stricte do pudrowania okolic oczu. Powinien on mieć żółte tony, dzięki którym okolice oczu zostaną rozjaśnione, a worki i cienie skutecznie przykryte.

Jak jeszcze można usunąć cienie pod oczami?

Jedną z przyczyn cieni i worków pod oczami są uwarunkowania i predyspozycje genetyczne. Nie da się ukryć, że taki rodzaj nieestetycznych zmian jest najtrudniejszy do eliminacji. Leży on bowiem w naszej naturze, której nie da się podważyć i przezwyciężyć. Wówczas, okolice oczu, należy otoczyć nadzwyczajną troską. Codzienna pielęgnacja skóry twarzy i okolic oczu powinna bazować na specjalnie dobranych produktach, a szczególnie na dobrym kremie pod oczy, rozjaśniającym cienie i redukującym worki. Warto również wykonywać rozjaśniający makijaż, zwłaszcza wokół okolic oczu, aby przynajmniej tymczasowo pozbyć się tych nieestetycznych zmian. Dodatkowo, bardzo pomocne w likwidowaniu cieni i worków, mogą okazać się różnorodne zabiegi. Wśród najczęściej wykonywanych znajdują się: zabiegi laserowe, zabiegi z użyciem jontoforezy, wykorzystanie kwasu hialuronowego, peelingi chemiczne, mezoterapia igłowa i bezigłowa, zastosowanie fal radiowych i ultradźwiękowych. Co istotne, każdy z tych zabiegów powinien być dobrze przemyślany i skonsultowany ze specjalistą. Zanim podejmiesz decyzję o wykonaniu któregokolwiek z zabiegów, warto postawić na pielęgnację dobrym kremem pod oczy. Bardzo często, regularne stosowanie takiego kosmetyku, pozwala rozjaśnić cienie, przebarwienia pod oczami i zredukować worki, już w przeciągu kilku tygodni.

Rekomendowane produkty

 • Krem pod oczy VICHY IDÉALIA
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top