OK

OK Cancel

Thank you

Close

Sprawdź 5 naszych sposobów na miękkie włosy!

Miękkie w dotyku i jedwabiście gładkie włosy to marzenie wielu kobiet, które na co dzień zmagają się ze sztywnymi, szorstkimi i trudnymi w układaniu kosmykami. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych sposobów na to, by mieć piękne, zdrowe i miękkie włosy. Podpowiadamy zatem, co zrobić, aby włosy były miękkie i łatwe w układaniu!

Sposoby na miękkie włosy od Vichy

1. Miękkie włosy - mycie i suszenie włosów

Jeżeli zależy nam na tym, by mieć elastyczne i miękkie w dotyku włosy, musimy skupić się na ich prawidłowej pielęgnacji u podstaw - to znaczy zmienić ich codzienny sposób mycia i suszenia.

Do oczyszczania włosów należy wybierać szampony bez dodatku sztucznych i wysuszających składników, zaś z dodatkiem nawilżających substancji, by zniwelować suchość i szorstkość włosów.
Włosy należy myć przy pomocy letniej lub chłodnej wody - dzięki temu dokładnie zamkniemy łuski włosów i zapobiegniemy rozdwajaniu się końcówek.
Przed suszeniem i stylizacją, zamiast usztywniających włosy pianek i żeli, najlepiej zastosować odżywcze i ochronne serum do włosów, które zabezpieczy nasze kosmyki przed działaniem wysokich temperatur.
Jeśli to możliwe, suszenie powinno odbywać się przy pomocy chłodniejszego powietrza z suszarki - w ten sposób zmniejszymy skłonności włosów do przesuszania się.

2. Jak mieć miękkie włosy? Odżywiać je!

Po każdym myciu włosów musimy pamiętać o zastosowaniu odpowiedniej odżywki do włosów, która sprawi, że nasza fryzura nabierze miękkości i lekkości, a jej struktura będzie jedwabiście gładka. Pamiętajmy jednak o tym, by wybraną przez siebie odżywkę do włosów aplikować przede wszystkim na długości i na końcach włosów - nakładając ją u nasady możemy pobudzić gruczoły łojowe do nadmiernej produkcji sebum. Bardzo dobre efekty przynosi zastosowanie odżywki do włosów zarówno po myciu włosów, jak i przed nim (tzw. metoda OMO) - jest to sposób na piękne i miękkie włosy, który sprawdzi się idealnie u posiadaczek suchych, zniszczonych i pozbawionych życia włosów.

3. Sposób na miękkie włosy - odżywcza maska do włosów

Stosowanie odżywki jest doskonałą metodą codziennego i delikatnego odżywiania włosów, jednak trzeba przyznać, że jest to produkt, który działa na nasze włosy jedynie powierzchownie. Jeżeli chcemy natomiast dogłębnie odżywić swoje włosy i uzyskać trwały efekt miękkich włosów, nie możemy zapominać o stosowaniu dobrej maski do włosów. Maska, w odróżnieniu od odżywki, jest bogata w skoncentrowane składniki odżywcze, które działają w głębokich warstwach włókna włosa i pozwalają na jego skuteczną odbudowę i regenerację. W tym przypadku bardzo dobrą propozycję stanowi odżywczo-regenerująca maska do włosów Vichy Dercos, która została wzbogacona 3 olejkami roślinnymi oraz specjalnym kompleksem keratynowym. Maska dociera do głębokich warstw łodygi włosa, odżywia i regeneruje kosmyki bez uczucia ciężkości i sprawia, że po każdej aplikacji stają one bardziej miękkie, lśniące i gładkie, a dodatkowo wzmocnione. Pamiętajmy jednak, by nie stosować zbyt wielu kosmetyków odżywczych na raz, gdyż mogą one obciążać strukturę naszych włosów.

4. Miękkie włosy dzięki olejowaniu

Olejowanie włosów, czyli aplikacja wybranego olejku lub mieszanki olejków na włosy, to bardzo popularny, a zarazem skuteczny sposób na nadanie włosom miękkości i poprawę ich ogólnej kondycji. W naturalnych olejach znajduje się bardzo duża ilość odżywczych substancji, które mają bardzo korzystny wpływ nie tylko na same włosy, ale też ich cebulki. Regularne olejowanie włosów jest w stanie znacząco poprawić wygląd każdego rodzaju włosów, jednak musimy pamiętać o tym, by dobrać właściwy rodzaj oleju do indywidualnych potrzeb swoich włosów. Warto zaznaczyć, że olejowanie możemy wykonać samodzielnie w domu lub zdecydować się na nie w profesjonalnym salonie fryzjerskim, unikając tym samym dylematów związanych z wyborem oleju, jego aplikacją oraz czasem trzymania na włosach.

5. Miękkie, zdrowe i piękne włosy - unikaj szkodliwych czynników

Wszystkie powyższe zabiegi, mające na celu uzyskanie efektu miękkich włosów, mogą nie przynieść pożądanych efektów, jeżeli nie będziemy ich odpowiednio chronić przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie swoich włosów, powinniśmy unikać częstego wykonywania inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, które niszczą włosy - farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja, prostowanie i modelowanie. Częsty kontakt naszych włosów ze składnikami zawartymi farbach do włosów czy gorącym powietrzem w sprzętach do stylizacji sprawi, że nasze włosy nie będą będą w stanie skutecznie się regenerować i odbudowywać. Bardzo ważna jest także ochrona włosów przed szkodliwym promieniowaniem UV - słońce wpływa niekorzystnie nie tylko na naszą skórę, ale też włosy, które tracą w ten sposób swoją miękkość i gładką strukturę.

Rekomendowane produkty

Nowość

ENERGY+ WZMACNIAJĄCA ODŻYWKA DO WŁOSÓW

ENERGY+ WZMACNIAJĄCA ODŻYWKA DO WŁOSÓW

Ogranicza łamanie się i wypadanie włosów.

go to top