OK

OK Cancel

Thank you

Close

5 sprawdzonych sposobów na zaskórniki!

  • favoris

Zaskórniki na skórze twarzy to uporczywy problem, który jest dość trudny w eliminacji. Wynika to stąd, że ciężko jest całkowicie i bezpowrotnie usunąć zaskórniki. Mimo to, jest to możliwe. Poznaj 5 sprawdzonych sposobów na likwidację zaskórników!

Likwidacja zaskórników. 5 sposobów na to, jak pozbyć się zaskórników

5 sprawdzonych sposobów na zaskórniki!

1. Plastry na wągry na nos, to jeden z najpopularniejszych sposobów na zaskórniki. Na rynku kosmetycznym jest wiele różnego rodzaju plastrów na wągry. Wystarczy je przykleić na oczyszczony i osuszony nos, trzymać określoną ilość czasu, a następnie zdjąć z nosa. Plastry zawierają cenne składniki oczyszczające i łagodzące podrażnienia, np. aloes czy też wyciąg z czarnego węgla. Dzięki nim możliwe jest ,,wyciągnięcie’’ zaskórników. Zaletą tej metody jest jej dostępność i mały koszt, natomiast wadą fakt, że nie jest ona wystarczająco skuteczna, lecz działa chwilowo.

2. Maseczka na wągry, działa podobnie, jak  plastry. Wiele kobiet wątpi i podważa skuteczność takich maseczek, jednak dobre produkty tego rodzaju, dostosowane do potrzeb, mogą naprawdę pomóc usunąć zaskórniki. Najlepsze maseczki na wągry to tzw. czarne maski. Nakłada się je tylko w te miejsca, gdzie znajdują się zaskórniki, a jest to zazwyczaj strefa T - czoło, nos, broda. Czarne maseczki na wągry występują w formie peel-off, co oznacza, że ściąga się je jako płat. Wraz z ich zerwaniem usuwa się zaskórniki.

3. Peeling to również jedna z metod eliminacji zaskórników. Warto sięgać po peelingi gruboziarniste lub dedykowane do usuwania wągrów. Jeśli np. Twoja skóra jest bardzo problematyczna, a do tego wrażliwa, lepszym sposobem będą delikatniejsze peelingi, np. Peeling Idealia Vichy. Co istotne, działanie peelingu warto połączyć z maseczką i plastrami na wągry, wówczas efekt będzie bardziej skuteczny.

4. Na zaskórniki można również zastosować inne metody, np sięgnąć po przyrząd do usuwania wągrów. To metalowe narzędzie, które poprzez nacisk na skórę eliminuje zaskórniki. Znajduje ono zastosowania szczególnie w usuwaniu wągrów z nosa. Należy jednak uważać podczas jego stosowania, ponieważ nieumiejętne wykorzystanie przyrządu do usuwania wągrów może podrażnić skórę.

5. Wągry można również usuwać przy pomocy lasera. Ten sposób jest jednak zarezerwowany dla osób, które borykają się z ogromną ilością zaskórników, a dodatkowo są one rozległe. Dodatkowo, laserowe usuwanie zaskórników jest wykonywane u osób, u których inne metody, chociażby te wymienione i opisane wyżej, nie pomogły.

Zaskórniki: czym są i jakie wyróżnia się ich rodzaje?

5 sprawdzonych sposobów na zaskórniki!

Zaskórniki to rodzaj niedoskonałości skórnych. Mogą one pojawić się równocześnie z trądzikiem, ale też bez względu na niego. Wyróżnia się dwa rodzaje zaskórników: otwarte (czarne), a także zamknięte (białe). Pojawiają się one jednocześnie, jednak wiele osób walczy tylko z jednym ich rodzajem. Bez względu na rodzaj zaskórników, można podjąć się każdej metody i sposobu, aby je usunąć.

go to top