OK

OK Cancel

Thank you

Close

Krem przeciwzmarszczkowy

  • favoris

Zanim wybierzesz najlepszy krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, warto, abyś dowiedziała się, na czym tak naprawdę polega proces starzenia się skóry.

Krem przeciwzmarszczkowy - walka ze starzeniem się skóry

Kiedy przybywają lata, skóra nie wygląda już jak u nastolatki. Skłonności genetyczne, sposób odżywiania się i tempo codziennego życia - po 30. roku życia skóra sama daje znać, jak te czynniki wpłynęły na jej kondycję. Wcześniejsze przewinienia mogą być Ci wybaczone, kiedy w porę zaczniesz stosować kremy przeciwzmarszczkowe odpowiednie dla Twojego wieku.

Wolne rodniki - główny winowajca powstawania pierwszych zmarszczek

Jeśli zdmuchnęłaś niedawno 30 świeczek na swoim urodzinowym torcie, to znaczy, że już blisko dekadę temu Twoja skóra zaczęła się starzeć. U każdej dwudziestolatki spada poziom hormonów odpowiedzialnych za witalność i doskonałą kondycję skóry. Wówczas próżno jeszcze wypatrywać pierwszych zmarszczek - umierające komórki po niespełna miesiącu zastępowane są nowymi i wygląd skóry wraca do normy. Jednak już w wieku dwudziestu lat pod wpływem wielu niesprzyjających zdrowiu czynników - takich jak stres, wdychanie dymu papierosowego i spalin, zbyt silna ekspozycja skóry na działanie promieni UV - powstają pierwsze wolne rodniki przyspieszające starzenie się skóry.

Krem przeciwzmarszczkowy 30 - dlaczego powinnaś go używać

Oczywiście - im wcześniej zaczniesz dbać o swoją skórę, tym lepiej! Dermatolodzy zalecają użycie pierwszego kremu przeciwzmarszczkowego około 25 roku życia. Choć zmarszczek nie widać jeszcze na większości twarzy tak młodych kobiet, to tak naprawdę zaczynają się one powoli tworzyć. W tym wieku odnawianie się komórek skóry coraz bardziej hamuje, a 25, najpóźniej 30 lat w metryce to granica, po której w nawyk powinno każdej kobiecie wejść używanie kremu przeciwzmarszczkowego.

Po czym poznać, że skóra się starzeje?

Zanim wybierzesz najlepszy krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, warto, abyś dowiedziała się, na czym tak naprawdę polega proces starzenia się skóry. Z taką wiedzą łatwiej będzie Ci ocenić efekty działania kosmetyku.
Początkowo skóra jest po prostu sucha, ale o jej dobrą formę nie powinnaś dbać, stosując jedynie kosmetyki nawilżające. Suchość to znak, że skóra staje się coraz cieńsza, a naskórek zyskuje na grubości i jest coraz bardziej szorstki. Skóra traci swoją dawną elastyczność, pojawiają się też pierwsze zmarszczki mimiczne - najpierw w okolicach oczu i ust, czyli w miejscach, które ze wszystkich obszarów twarzy pracowały do tej pory najintensywniej. Koloryt skóry - przez zaburzenia w produkcji melaminy, a nierzadko też pojawienie się plam pigmentacyjnych - nie jest taki, jak dawniej. Zmienia się krążenie krwi w naczyniach włosowatych, co skutkuje zwiększoną widocznością naczynek. Stopniowo zanikają także włókna elastynowe i kolagenowe. Ze względu na wszystkie te zmiany skóra staje się coraz mniej nawilżona, co tylko zwiększa problem pojawiania się kolejnych zmarszczek.

Jak możesz pomóc własnej skórze?

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy i preparat do stosowania na skórę szyi i dekoltu zadziała na pierwsze zmarszczki, po trzydziestce należy stosować też kosmetyki na twarz. Najlepszy krem przeciwzmarszczkowy to ten, który dzięki bogactwu składników działa kompleksowo. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że szybko poradzi sobie ze zmarszczkami i skutecznie spowolni proces starzenia się skóry. Na pudełku szukaj przede wszystkim związków neutralizujących powstawanie wolnych rodników (mogą to być na przykład witaminy A, C i E), zatrzymujących wodę w naskórku i zachowujących równowagę wodno-lipidowo skóry (gliceryna, glicerol, kwas hialuronowy) i związków tłuszczowych uszczelniających naskórek (oleje roślinne, ceramidy). Skład w zależności od tego, czy chcesz kupić kosmetyk do stosowania na noc czy na dzień, będzie miał też kilka innych składników. Najlepszy krem przeciwzmarszczkowy na noc powinien mieć w składzie retinol i koenzym Q10, które znacznie wspomagają regenerację skóry. Z kolei godny polecenia krem przeciwzmarszczkowy 30 na dzień nie może obyć się bez filtrów słonecznych.
Wybór momentu, w którym zaczniesz chronić swoją skórę przed zmarszczkami, należy do Ciebie. Nawet jeśli nie dostrzegłaś jeszcze pierwszych oznak starzenia się skóry, powinnaś około 25. roku życia zacząć stosować kosmetyki spowalniające ten proces. Kondycja Twojej skóry jest w Twoich rękach!

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top