OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czy krem pod oczy na cienie to jedyne rozwiązanie problemu cieni pod oczami?

Krem pod oczy na cienie to jeden ze skuteczniejszych sposobów eliminacji cieni pod oczami. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Sprawdź, jak jeszcze można rozjaśnić sińce wokół oczu i dowiedz się, jaki krem pod oczy wybrać, aby rzeczywiście pomógł Ci uporać się z problemem!

Jak działa krem pod oczy na cienie?

Jak działa krem pod oczy na cienie?

Działanie kremu pod oczy likwidującego cienie jest dwojakie. Po pierwsze produkt ten rozjaśnia ciemne obwódki pod oczami, a z drugiej strony zapobiega ich pojawieniu. Co istotne, nie każdy krem pod oczy na cienie, będzie tak właśnie działał. Kosmetyk ten musi spełniać kilka kryteriów. Bardzo ważne jest, aby krem na cienie pod oczy był produktem specjalistycznym, dedykowanym do profesjonalnego użytku. Wówczas warto zainwestować w krem z apteki, tzw. dermokosmetyk, który obok działania pielęgnacyjnego (kosmetycznego, upiększającego), wykazuje również lecznicze. To bardzo ważna kwestia, ponieważ problem cieni nie jest powierzchowny, ale znacznie bardziej złożony. Innym, niesamowicie ważnym aspektem, jest skład kremu nawilżającego pod oczy na zasinienia. Zanim kupisz dany krem, koniecznie przeczytaj jego skład i upewnij się, że znajdują się w nim składniki, które skutecznie zlikwidują cienie.

Rozjaśniający krem pod oczy - czego szukać w składzie kremu na cienie pod oczy?

*Istotną rolę w kremach rozjaśniających cienie pod oczami spełniają składniki nawilżające. Pomagają one zadbać o miękkość skóry wokół oczu, a także wzmacniają barierę ochronną naskórka, która pod oczami jest bardzo cienka, a z tego względu okolice oczu wykazują ogromną podatność na uszkodzenia, reakcje alergiczne oraz cienie. Wśród nawilżających składników warto szukać: Gliceryny (Glycerin), Masła Shea (Shea Butter) oraz Aloesu, Alantoiny, Witaminy F.
*Jedną z przyczyn pojawienia się cieni pod oczami jest słabe ukrwienie skóry wokół oczu. To z kolei może wpływać nie tylko na zasinienia pod oczami, ale również na suchość i dyskomfort spowodowany tym przesuszeniem. Z tego względu, w kremach likwidujących cienie pod oczami, warto szukać składników, które stymulują krążenie i poprawiają ukrwienie skóry. Takie funkcje pełnią m.in.: Niacinamide (Witamina PP), Caffeine (Kofeina) oraz ekstrakty z lipy, cyprysa, kokoryczki.
*W kremach rozjaśniających cienie pod oczami jedną z głównych ról odgrywają składniki, które w bezpośredni sposób eliminują zasinienia. Dzieje się to wskutek ich systematycznego i skrupulatnego rozjaśniania, co w efekcie prowadzi do redukcji cieni. Takie właściwości wykazują głównie: Witamina C, Witamina K, Arnika górska, Kasztanowiec.
*Dobry krem likwidujący i rozjaśniający cienie pod oczami to taki, który w swoim składzie będzie zawierał różnego rodzaju kwasy. Może się wydawać, że składniki te są zbyt agresywne i mogą podrażnić delikatną skórę wokół oczu. W odpowiednim stężeniu i kompozycji wykazują jednak bardzo korzystny wpływ względem redukcji cieni pod oczami. Po pierwsze rozjaśniają je, a po drugie skutecznie regenerują barierę ochronną naskórka, dzięki czemu minimalizują podatność na pogłębienie się problemu, jakim są zasinienia. Kwasy, których warto szukać w kremach pod oczy to kolejno: Stearic Acid (Kwas stearynowy), Palmitic Acid (Kwas palmitynowy), Citric Acid (Kwas cytrynowy), Capryloyl Salicylic Acid (Kwas kapriolowo-salicylowy).

Inne sposoby na cienie pod oczami

Na eliminację cieni pod oczami bardzo korzystnie wpływa chłód. Warto zatem robić chłodne okłady lub aplikować krem pod oczy, który chwilę przed aplikacją wyjmiemy z lodówki. Takie działanie poprawia ukrwienie naczyń krwionośnych i usprawnia procesy zachodzące w skórze. Dzięki temu, cienie stają się mniej widoczne, a skóra wokół oczu zyskuje blasku. Innym, równie skutecznym sposobem na eliminację cieni jest masaż. Pamiętaj tylko, aby był bardzo delikatny i nie podrażnił skóry wokół oczu, która jest niezwykle cienka i z tego względu szczególnie podatna na uszkodzenia.

Zimne okłady oraz masaż nie powinny stanowić jedynego pielęgnacyjnego działania, którego celem jest eliminacja cieni pod oczami. Dołącz je do rytuału aplikacji specjalnego kremu rozjaśniającego cienie. Wówczas skuteczność redukcji sińców znacznie wzrośnie, a Ty możesz mieć pewność, że o okolice oczu dbasz kompleksowo i z czasem cienie pod oczami nie będą Twoim problemem.

go to top