OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czym jest i jaki wpływ na skórę ma ramnoza?

Ramnoza jest składnikiem pochodzenia roślinnego stosowanym w kosmetykach przeciwstarzeniowych. Czym jest i jak działa? W jakich preparatach możemy ją znaleźć i dla jakiego rodzaju cery będą one odpowiednie? Podpowiadamy!

  • Ramnoza to najsłodszy składnik przeciwzmarszczkowy – pozyskiwany z cukru roślinnego.
  • Ma wszechstronne działanie odmładzające – nawilża, regeneruje, ujędrnia, odżywia. Jest też silnym antyoksydantem.
  • Może być stosowana także do skóry wrażliwej.

Czym jest ramnoza?

Ramnoza (L-ramnoza, Rhamnose) to organiczny związek chemiczny z grupy deoksycukrów przyjmujący postać łatwo rozpuszczającego się w wodzie, białego, krystalicznego proszku. Mówi się, że to najsłodszy składnik przeciwstarzeniowy. Pozyskiwany jest z roślin – jego źródłem są m.in. brzoza, bambus, czepota puszysta – uncaria (Vilcacora, tzw. koci pazur) czy tropikalna ketmia jadalna. Ramnoza wykazuje działanie odmładzające, odżywcze, regenerujące i nawilżające – stąd jej wszechstronne zastosowanie w kosmetyce.

Ramnoza jest pozyskiwana roślin, m.in. z bambusa

Jaki wpływ na skórę ma ramnoza?

  • Jest silnym antyoksydantem – niweluje szkodliwy wpływ wolnych rodników i walczy ze skutkami stresu oksydacyjanego;
  • Jest humektantem, tj. ma zdolność zatrzymywania wilgoci w warstwie rogowej, zapobiegając przesuszeniu skóry i wzmacniając właściwości ochronne bariery hydrolipidowej; dodatkowo zapobiega wysuszeniu kosmetyków;
  • Ma działanie odżywcze, regenerujące, wygładzające;
  • Hamuje stany zapalne skóry i łagodzi podrażnienia, może być stosowana w pielęgnacji skóry wrażliwej;
  • Aktywuje receptory fibroblastów, pobudzając je do produkcji kolagenu i elastyny, poprawiając jędrność i gęstość skóry.

Ramnoza w kosmetykach Vichy

Produkty do pielęgnacji skóry z serii Vichy Liftactiv Supreme o formule zawierającej 5% ramnozy działają przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco, zapewniając natychmiastowy efekt liftingu. Kremy z linii Liftactiv Supreme skutecznie redukują oznaki starzenia się skóry pogłębiające się w ciągu dnia i wykazują intensywne i długo utrzymujące się działanie zmniejszające oznaki starzenia. Już po pierwszym zastosowaniu kremu na dzień z serii Liftactiv Vichy z ramnozą skóra jest ujędrniona o +16%1 i bardziej sprężysta o +38%1. Dzień po dniu skóra jest bardziej jędrna, a głębokie zmarszczki widocznie zredukowane. Skuteczność w redukcji zmarszczek została potwierdzona w badaniu klinicznym: po czterech tygodniach stosowania kremu zmarszczki wokół ust są zredukowane o -9,5%2 , a zmarszczki pod oczami o -8,5%2.

Kremy z ramnozą – dla kogo?

Ze względu na wszechstronne działanie odmładzające kosmetyki z ramnozą są polecane do pielęgnacji skóry dojrzałej z widocznymi oznakami starzenia, takimi jak zmarszczki, wiotkość, szary, ziemisty koloryt, przesuszenie. Można powiedzieć, że stymulując fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych odmładzają skórę od środka, a uzyskany rezultat utrzymuje się długotrwale. Działanie ramnozy docenią kobiety świadomie dbające o zdrowie, młody wygląd i dobrą kondycję skóry, które w pielęgnacji stawiają przede wszystkim na profilaktykę przeciwstarzeniową i regenerację.

1 Test instrumentalny, 40 kobiet. Krem na dzień Liftactiv Supreme dla skóry normalnej i mieszanej.
2 Ocena kliniczna, 24 kobiety. Krem na dzień Liftactiv Supreme dla skóry normalnej i mieszanej.

go to top