OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czym powinien charakteryzować się krem do skóry wrażliwej?

  • favoris

Nadmierna wrażliwość skóry to dolegliwość, z którą możemy mieć do czynienia przy każdym rodzaju skóry, jednak najczęściej zmagają się z nią posiadaczki skóry suchej. Przy skórze wrażliwej powinniśmy szczególnie ostrożnie pielęgnować swoją twarz, by zapobiec podrażnieniom i zaczerwienieniom na jej powierzchni. Czym zatem powinien charakteryzować się krem do skóry wrażliwej? Podpowiadamy, jak przeprowadzać codzienną pielęgnację skóry wrażliwej!

Skóra wrażliwa - kosmetyki hipoalergiczne

Skóra wrażliwa jest bardzo trudnym w pielęgnacji typem skóry, gdyż może jej zaszkodzić praktycznie wszystko - zarówno pojedyncze składniki kosmetyków, jak i twarda woda czy zwykłe mydło. Skóra wrażliwa bardzo gwałtownie reaguje również na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych - w tym na działanie słońca, mrozu i wiatru, jak również suchego i gorącego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. W tym przypadku bardzo ważne jest, abyśmy potrafili odpowiednio wzmacniać odporność skóry przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, a tym samym zmniejszać ryzyko występowania reakcji alergicznej - najlepiej przy pomocy kosmetyków hipoalergicznych.

Hipoalergiczne kremy nawilżające do skóry wrażliwej - to znaczy jakie?

Hipoalergiczny krem dla skóry wrażliwej to produkt, którego skład jest pozbawiony wszelkich sztucznych i szkodliwych substancji, które mogą wywołać na skórze niepożądaną reakcję alergiczną np. w postaci barwników zapachowych czy konserwantów. Krem do skóry wrażliwej powinien być z drugiej strony bogaty w odpowiednie substancje kojące i łagodzące podrażnienia oraz zaczerwienienia, do których skóra wrażliwa posiada tak duże skłonności. Jeżeli na co dzień zmagamy się z suchą, a zarazem wrażliwą skórą, dobre rozwiązanie może stanowić krem Vichy Aqualia Thermal, w składzie którego znajdziemy intensywnie nawilżający kwas hialuronowy, a także AquabiorylTM, który tworzy na powierzchni skórę ochronną powłokę i przynosi efekt ukojenia na skórze. W kremie od Vichy znajdziemy dodatkowo wodę termalną, która wykazuje właściwości łagodzące podrażnienia.

Właściwe oczyszczanie + krem do twarzy do skóry wrażliwej

Stosowanie hipoalergicznego kremu do skóry wrażliwej jest bardzo ważnym punktem w codziennej pielęgnacji skóry podrażnionej. Nie możemy jednak zapominać o tym, by równie delikatnie obchodzić się ze skórą podczas jej oczyszczania.

*W tym przypadku bardzo ważne jest to, abyśmy sięgali po preparaty o łagodnym składzie, w których nie znajdziemy mydła ani alkoholu - to składniki, które działają na skórę wyjątkowo drażniąco i wysuszająco.
*Przy skórze wrażliwej musimy też postarać się, aby zabieg codziennego oczyszczania skóry i demakijażu wykonywać bardzo delikatnie - zdecydowanie należy unikać mocnego pocierania skóry wacikiem czy ręcznikiem.
*Jeżeli podejrzewamy, że nasze podrażnienia lub zaczerwienienia są efektem przemywania twarzy twardą wodą z kranu, warto zrezygnować z jej stosowania na rzecz przefiltrowanej wody lub wody termalnej w butelce.
*Przy skórze wrażliwej zdecydowanie należy zrezygnować ze stosowania peelingu do twarzy - złuszczanie cienkiego i delikatnego naskórka może tylko dodatkowo podrażnić naszą skórę i osłabić jej płaszcz hydrolipidowy.
*Po każdym oczyszczaniu skóry na naszej twarzy powinien znaleźć się wybrany przez nas krem do skóry wrażliwej - tylko w ten sposób zapewnimy jej kompleksową pielęgnację oraz wzmocnienie przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Krem nawilżający - czy wystarczy do pielęgnacji skóry wrażliwej?

Codzienną pielęgnację skóry wrażliwej, którą obejmuje delikatne oczyszczanie i łagodzenie podrażnień przy pomocy kremu, warto dodatkowo uzupełniać np. przy pomocy wzmacniającej i łagodzącej maseczki do twarzy. Duża ilość skoncentrowanych składników w masce do twarzy pozwoli nam głęboko odżywić skórę i skutecznie wzmocnić jej osłabioną warstwę hydrolipidową.

Najczęściej czytane

Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

Pielęgnacja ciała

Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

Mikrodermabrazja to zabieg, na który kobiety bardzo często zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych lub lekarskich. Nic w tym dziwnego - ten nieinwazyjny, mechaniczny mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry i pozbawić jej niedoskonałości. Podpowiadamy, na czym on polega!

Przeczytaj artykuł

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Pielęgnacja ciała

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Pielęgnacja ciała

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

Przeczytaj artykuł

Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

Pielęgnacja twarzy

Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to substancja powszechnie stosowana w kosmetyce i medycynie. Wykorzystuje się ją zarówno przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, jak i przy produkcji wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Jakie właściwości posiada krem do twarzy z kwasem hialuronowym? Podpowiadamy, kto w szczególności powinien sięgnąć po dobry krem do twarzy z dodatkiem tej substancji!

Przeczytaj artykuł

go to top