OK

OK Cancel

Thank you

Close

Kwas hialuronowy: szybki sposób na promienną skórę

 • favoris

Jeżeli szukasz sposobu, aby wesprzeć swoją skórę, kwas hialuronowy zdecydowanie powinien się znaleźć na Twojej liście zakupów! Wyjaśniamy, dlaczego ten wyjątkowo nawilżający składnik pomaga w przywróceniu skórze blasku i sprawia, że skóra wydaje się świeższa i promienna.

Co sprawia, że skóra jest zmęczona i brak jej blasku?

Jesteś zmęczona, zestresowana czy po prostu padnięta? Pierwsze tego oznaki prawdopodobnie pojawią się na Twojej skórze. Niepokój, zmęczenie i inne objawy stresu mają ogromny i różnorodny wpływ na skórę. Zmniejszają jej zdolność do regeneracji, osłabiają odnawianie naturalnej bariery ochronnej i prowadzą do zwężenia naczyń krwionośnych, powodując bledszy wygląd. Woda nie tylko sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna, jędrna i giętka, ale i bardziej promienna, a także pomaga chronić nas przed szkodliwymi czynnikami takimi jak dym tytoniowy, zanieczyszczenia, promienie UV, obecność bakterii lub zakażeń. Jeżeli jesteśmy w stanie odpowiednio wykorzystać te ważne właściwości ochronne wody, nawilżona skóra nie tylko będzie dobrze wyglądać. Będziemy się również w niej dobrze czuć i promieniować jej blaskiem.

[1] Altemus, M. „Stress-Induced Changes in Skin Barrier Function in Healthy Women” (http://www.jidonline.org/article/S0022-202X(15)41329-6/fulltext).

hyaluronic acid can hold
up to1000 timesits weight in water

W jaki sposób kwas hialuronowy pomaga na matową skórę?

Kwas hialuronowy, od dawna uwielbiany przez ekspertów w dziedzinie pielęgnacji skóry i dermatologów, szybko staje się jednym z najbardziej popularnych składników, często omawianych na blogach dotyczących urody i pielęgnacji skóry na całym świecie. Sprawdźmy jednak, co mówi nauka. Cząsteczki kwasu hialuronowego mają istotne właściwości higroskopijne, co oznacza, że są w stanie przyciągnąć i zatrzymać cząsteczki wody z otoczenia. Badania pokazują, że kwas hialuronowy jest w stanie związać tysiąc razy więcej wody niż sam waży, co uzasadnia jego renomę jako jednego z najbardziej niezawodnych składników nawilżających w świecie kosmetyki. Innymi słowy, kiedy poszukujemy składników gwarantujących skuteczne i intensywne nawilżenie odpowiednie dla każdego rodzaju skóry, kwas hialuronowy jest strzałem w dziesiątkę! Sprawi on, że skóra bedzie elastyczna i promienna!

Rekomendowane produkty

 • SPA NA NOC VICHY AQUALIA THERMAL
 • Najczęściej czytane

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

  Składniki

  Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

  Arbutyna jest naturalnym składnikiem grupy dermokosmetyków, mających zwalczyć problem plam posłonecznych, przebarwień, trądziku czy na przykład pękających naczynek krwionośnych. Chociaż to substancja bardzo skuteczna w działaniu, Unia Europejska uznała ją za “potencjalnie niebezpieczną”. Jednak na czym w istocie polega jej toksyczność? I dlaczego krem z arbutyną jest tak bardzo popularny w Azji, a maść z hydrochinonem łatwo dostępna w Stanach Zjednoczonych?

  Przeczytaj artykuł

  Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

  Składniki

  Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

  Już od dłuższego czasu zauważyć można tendencję wzrostową do wykorzystania wosku pszczelego w kosmetyce. Również coraz więcej osób zdecydowanie sięga po produkty z jego dodatkiem i chwali sobie ich działanie. Poznaj właściwości wosku pszczelego i dowiedz się, dlaczego warto używać kosmetyków na jego bazie!

  Przeczytaj artykuł

  go to top