W sercu Vichy
Za bogactwem i skutecznością dermokosmetyków Vichy stoi historia wody termalnej wulkanicznego pochodzenia (wody wulkanicznej). Stworzona przez naturę, niemożliwa do odtworzenia w warunkach laboratoryjnych, Woda Wulkaniczna z Vichy znajduje się w składzie produktów do włosów, ciała i twarzy, aby z pomocą minerałów dodać skórze zdrowia i blasku. Natura, która znajduje się w sercu każdego produktu Vichy jest dodatkowo wspomagana bezpiecznymi dla Ciebie i skutecznymi składnikami. Cel? Pomóc twojej skórze być silną, zdrową i piękną każdego dnia.
Prezentacja diety kolagenowej
Tak, dietą można wzmocnić to ważne białko skóry, szczególnie jeśli to dieta kolagenowa.
Kolagen – niezbędne białko skóry. Niewidoczna struktura podporowa, działająca na zewnątrz i do wewnątrz, dzięki której skóra pozostaje jędrna, gładka i młoda. Białko, którego spadek ilości jest regulowany jak w zegarku. Każdego roku, począwszy od okresu przed ukończeniem trzydziestego roku życia, skóra traci 1%* (1) kolagenu, ponieważ jego produkcja spowalnia. Ale dzieje się to jeszcze szybciej, jeśli spożywamy zbyt dużo żywności, która przyspiesza ten naturalny jednoprocentowy spadek. Dlatego ważny jest kolagen w pożywieniu.
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jakim stopniu żywność, którą spożywamy, wpływa na kolagen w naszej skórze.
Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?
Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.
Kwas glikolowy i jego właściwości – czy można stosować go w domu?
Kwas glikolowy jest najczęściej wykorzystywanym kwasem w kosmetyce oraz podczas produkcji kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Dowiedz się, czym jest kwas glikolowy, jakie ma właściwości i zastosowanie. Sprawdź również, jak działa kwas glikolowy na twarz i czy można samodzielnie stosować go w domu.
Phenoxyethanol w kosmetykach - za co jest odpowiedzialny?
Phenoxyethanol to jeden ze składników, który można znaleźć w składzie kosmetyków pielęgnacyjnych. Dowiedz się, czym jest ta substancja, jakie funkcje pełni oraz czy jest bezpieczna dla zdrowia skóry i organizmu!
Jakie ma zastosowanie mydło sodowe?
Mydło sodowe to jeden z rodzajów mydła kosmetycznego. Dowiedz się, jakie właściwości, działanie i zastosowanie mają mydła sodowe. Sprawdź, na jakie dolegliwości pomagają, a kiedy szkodzą!
Czym są dermokosmetyki?
Dermokosmetyki, nazywane też kosmetykami aptecznymi, hipoalergicznymi lub kosmeceutykami, to preparaty o właściwościach leczniczych przeznaczone do codziennej pielęgnacji twarzy, ciała lub włosów. Zazwyczaj nie znajdziemy ich na półkach w drogerii - to produkty, których przede wszystkim należy szukać w aptece. Czym dokładnie charakteryzują się dermokosmetyki? I kto w szczególności powinien po nie sięgnąć?
Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?
Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!
Azulen - gdzie występuje? Na jakie dolegliwości pomaga?
Azulen to jeden ze składników aktywnych, wykorzystywanych podczas produkcji kosmetyków. Posiada przede wszystkim właściwości pielęgnacyjne i lecznicze. Poznaj zastosowanie azulenu i dowiedz się, kiedy warto sięgać po produkty, które posiadają go w składzie.
Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?
Arbutyna jest naturalnym składnikiem grupy dermokosmetyków, mających zwalczyć problem plam posłonecznych, przebarwień, trądziku czy na przykład pękających naczynek krwionośnych. Chociaż to substancja bardzo skuteczna w działaniu, Unia Europejska uznała ją za “potencjalnie niebezpieczną”. Jednak na czym w istocie polega jej toksyczność? I dlaczego krem z arbutyną jest tak bardzo popularny w Azji, a maść z hydrochinonem łatwo dostępna w Stanach Zjednoczonych?
Co dziwny zapach skóry mówi o Twoim zdrowiu?
Nieprzyjemny zapach skóry może dotyczyć również osób, które regularnie dbają o higienę. Najczęściej jest to jednym z objawów choroby takiej jak cukrzyca, niewydolność wątroby czy nawet schizofrenia. Nie należy bagatelizować tego problemu, a w razie konieczności zgłosić się do lekarza, bo może okazać się, że dziwny zapach skóry świadczy o poważnym schorzeniu.