OK

OK Cancel

Thank you

Close

3 wskazówki, jak pielęgnować WRAŻLIWĄ SKÓRĘ za pomocą maseczki

 • favoris

Jasne, pewnie słyszałaś o maseczkowym szaleństwie, ale jeśli masz wrażliwą skórę, lepiej zwracaj uwagę na to, co nakładasz sobie na twarz…

3 wskazówki, jak pielęgnować WRAŻLIWĄ SKÓRĘ za pomocą maseczki

Porada 1: Maseczka z gliny, pewnie, ale która dla skóry wrażliwej?

Gliniane maseczki stosowali już starożytni Egipcjanie, a królowa Kleopatra nakładała ją w ramach swoich zabiegów upiększających.
Glina to skała osadowa mająca w swoim składzie wiele minerałów (w szczególności krzemionkę, aluminium, magnez, wapń, żelazo, fosfor, sód, potas, miedź, cynk, selen, kobalt, mangan itp.). Dlatego glina bywa zielona, biała, czerwona, żółta, różowa itd.
Spośród różnych rodzajów gliny najmniej drażniąca, a zatem najbardziej odpowiednia dla skóry wrażliwej, jest biała. Osoby o skórze wrażliwej docenią wodnistą, kremową konsystencję Maseczki Oczyszczającej Pory, mającej w składzie dwie białe glinki: kaolinową i bentonitową.

Porada 2: Wybierz maseczkę wzbogaconą o wodę termalną.

Minerały i oligoelementy są ważne dla zdrowia Twojej skóry. Słynna Woda Termalna Vichy znana jest ze swoich własności wzmacniających skórę przeciwko niekorzystnemu wpływowi czynników zewnętrznych. 
Maseczka Nawilżająca zawiera 10% wody termalnej Vichy, którą połączyliśmy z niacynamidem (witamina B3) znanym z właściwości kojących, aby przynosić ulgę spragnionej skórze i zastąpić dyskomfort uczuciem natychmiastowej świeżości.

Porada 3: Użyj maseczki peelingującej Double Glow, przetestowanej i w 100% przyjaznej dla skóry wrażliwej.

Powód 1: Maseczka Peelingująca zawiera kwas owocowy AHA (alfa-hydroksykwasy), mający zdolność usuwania martwego naskórka. AHA ma w swoim składzie wyciągi z 5 roślin: czarnej jagody, trzciny cukrowej, cukru klonowego, pomarańczy i cytryny). Został skoncentrowany w bezpiecznej dawce, dzięki czemu jest przyjazny dla skóry wrażliwej.
Powód 2: Maseczka Peelingująca zawiera skały wulkaniczne roztarte na ultradrobny proszek zapewniający łagodne złuszczanie naskórka skóry wrażliwej.
Powód 3: Vichy poddało Maseczkę Peelingującą kontrolowanym dermatologicznie badaniom z udziałem 54 kobiet o skórze wrażliwej, z których 98% uznało ją za przyjemną w użyciu. Przeprowadziliśmy ponadto skórne testy płatkowe z udziałem 105 uczestników; wyniki ponownie potwierdziły, że maseczka Vichy nie uczula i nie podrażnia.

Rekomendowane produkty

 • Woda Termalna Vichy
 • Maska oczyszczająca pory z glinką
 • Nawilżająca Maska Mineralna
 • Peelingująca Maska Rozświetlająca
 • Najczęściej czytane

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

  Składniki dermokosmetyków

  Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

  Arbutyna jest naturalnym składnikiem grupy dermokosmetyków, mających zwalczyć problem plam posłonecznych, przebarwień, trądziku czy na przykład pękających naczynek krwionośnych. Chociaż to substancja bardzo skuteczna w działaniu, Unia Europejska uznała ją za “potencjalnie niebezpieczną”. Jednak na czym w istocie polega jej toksyczność? I dlaczego krem z arbutyną jest tak bardzo popularny w Azji, a maść z hydrochinonem łatwo dostępna w Stanach Zjednoczonych?

  Przeczytaj artykuł

  Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

  Składniki dermokosmetyków

  Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

  Już od dłuższego czasu zauważyć można tendencję wzrostową do wykorzystania wosku pszczelego w kosmetyce. Również coraz więcej osób zdecydowanie sięga po produkty z jego dodatkiem i chwali sobie ich działanie. Poznaj właściwości wosku pszczelego i dowiedz się, dlaczego warto używać kosmetyków na jego bazie!

  Przeczytaj artykuł

  go to top