OK

OK Cancel

Thank you

Close

3 wskazówki, jak pielęgnować WRAŻLIWĄ SKÓRĘ za pomocą maseczki

Jasne, pewnie słyszałaś o maseczkowym szaleństwie, ale jeśli masz wrażliwą skórę, lepiej zwracaj uwagę na to, co nakładasz sobie na twarz…

3 wskazówki, jak pielęgnować WRAŻLIWĄ SKÓRĘ za pomocą maseczki

Porada 1: Maseczka z gliny, pewnie, ale która dla skóry wrażliwej?

Gliniane maseczki stosowali już starożytni Egipcjanie, a królowa Kleopatra nakładała ją w ramach swoich zabiegów upiększających.
Glina to skała osadowa mająca w swoim składzie wiele minerałów (w szczególności krzemionkę, aluminium, magnez, wapń, żelazo, fosfor, sód, potas, miedź, cynk, selen, kobalt, mangan itp.). Dlatego glina bywa zielona, biała, czerwona, żółta, różowa itd.
Spośród różnych rodzajów gliny najmniej drażniąca, a zatem najbardziej odpowiednia dla skóry wrażliwej, jest biała. Osoby o skórze wrażliwej docenią wodnistą, kremową konsystencję Maseczki Oczyszczającej Pory, mającej w składzie dwie białe glinki: kaolinową i bentonitową.

Porada 2: Wybierz maseczkę wzbogaconą o wodę termalną.

Minerały i oligoelementy są ważne dla zdrowia Twojej skóry. Słynna Woda Termalna Vichy znana jest ze swoich własności wzmacniających skórę przeciwko niekorzystnemu wpływowi czynników zewnętrznych. 
Maseczka Nawilżająca zawiera 10% wody termalnej Vichy, którą połączyliśmy z niacynamidem (witamina B3) znanym z właściwości kojących, aby przynosić ulgę spragnionej skórze i zastąpić dyskomfort uczuciem natychmiastowej świeżości.

Porada 3: Użyj maseczki peelingującej Double Glow, przetestowanej i w 100% przyjaznej dla skóry wrażliwej.

Powód 1: Maseczka Peelingująca zawiera kwas owocowy AHA (alfa-hydroksykwasy), mający zdolność usuwania martwego naskórka. AHA ma w swoim składzie wyciągi z 5 roślin: czarnej jagody, trzciny cukrowej, cukru klonowego, pomarańczy i cytryny). Został skoncentrowany w bezpiecznej dawce, dzięki czemu jest przyjazny dla skóry wrażliwej.
Powód 2: Maseczka Peelingująca zawiera skały wulkaniczne roztarte na ultradrobny proszek zapewniający łagodne złuszczanie naskórka skóry wrażliwej.
Powód 3: Vichy poddało Maseczkę Peelingującą kontrolowanym dermatologicznie badaniom z udziałem 54 kobiet o skórze wrażliwej, z których 98% uznało ją za przyjemną w użyciu. Przeprowadziliśmy ponadto skórne testy płatkowe z udziałem 105 uczestników; wyniki ponownie potwierdziły, że maseczka Vichy nie uczula i nie podrażnia.

Rekomendowane produkty

 • Woda Termalna Vichy
 • Maska oczyszczająca pory z glinką
 • Nawilżająca Maska Mineralna
 • Peelingująca Maska Rozświetlająca
 • Najczęściej czytane

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Składniki dermokosmetyków

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

  Przeczytaj artykuł

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Składniki dermokosmetyków

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

  Przeczytaj artykuł

  go to top