OK

OK Cancel

Thank you

Close

Kto powinien stosować puder rozświetlający?

Puder rozświetlający to kosmetyk, który jest w stanie wzbogacić nie tylko nasz codzienny lub wieczorowy makijaż, ale też optycznie poprawić ogólną kondycję naszej skóry. Kto powinien stosować puder rozświetlający? I jak go prawidłowo aplikować na twarz? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o pudrach rozświetlających do twarzy!

Puder rozświetlający - kto powinien go stosować?

Rozświetlacz do twarzy będzie dobrą propozycją dla tych z nas, które na co dzień zmagają się z szarą, zmęczoną i pozbawioną blasku skórą. Puder rozświetlający, dzięki drobinkom intensyfikującym odbicie światła, sprawi, że skóra stanie się promienna i pełna zdrowego blasku. Kosmetyk ten powinien też znaleźć się w posiadaniu pań, które mają do czynienia ze skórą dojrzałą - delikatne rozświetlenie twarzy przyniesie też efekt swoistego odmłodzenia twarzy.

Rozświetlacz - nie dla każdego rodzaju skóry

Są jednak przypadki, w których stosowanie pudru rozświetlającego nie jest zalecane. Ten rodzaj kosmetyku nie sprawdzi się przede wszystkim przy skórze skłonnej do niedoskonałości - trądziku czy rozszerzonych naczynek. (Porady jak przykryć trądzik, znajdziesz tutaj). Świecące drobinki w rozświetlającym pudrze mogą podkreślać mankamenty urody typowe dla skóry trądzikowej lub naczynkowej. W tym przypadku możemy jednak zdecydować się na stosowanie rozświetlacza, który dodatkowo będzie posiadał właściwości kryjące np. puder Vichy Teint Idéal.

Pudru rozświetlającego nie powinny też stosować osoby, które na co dzień mają do czynienia ze skórą tłustą - efekt rozświetlonej twarzy może dodatkowo uwidaczniać problem nadmiernego błyszczenia się skóry. Jeśli jednak zależy nam na tym, by przy skórze tłustej stosować rozświetlacz musimy najpierw zadbać o skuteczne ograniczenie nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe - najlepiej poprzez zastosowanie pudru o właściwościach matujących.

Puder rozświetlający - w kamieniu, kremie czy płynie?

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć rozświetlacze do twarzy w różnej formie - zarówno w postaci prasowanej (kamienia), płynnej, jak i kremowej. Różnią one od siebie przede wszystkim sposobem aplikacji oraz intensywnością pigmentacji. Bardzo dobre opinie posiadają pudry rozświetlające w kamieniu, a to ze względu na łatwą aplikację oraz delikatne wykończenie o bardzo naturalnym efekcie. Kosmetyki rozświetlające o konsystencji kremu lub płynu cechuje zazwyczaj mocna pigmentacja, która nie do końca dobrze sprawdza się przy każdym typie skóry oraz makijażu dziennym.

Pudry rozświetlające do twarzy - jak je aplikować?

*Rozświetlacz w formie pudru należy aplikować na twarz przy pomocy specjalnego, okrągłego i niezbyt szerokiego, pędzla.
*Kosmetyk ten nakładamy na te miejsca na twarzy, które chcemy uwypuklić lub nadać im odświeżonego i promiennego wyglądu. *Rozświetlacz najlepiej sprawdza się w centralnej części twarzy (środek czoła, grzbiet nosa oraz najbardziej wystającą część brody), na skroniach i nad kością policzkową, a także punktowo w wewnętrznych kącikach oczu.
*Przy stosowaniu kosmetyków rozświetlających musimy w szczególności zadbać o zatuszowanie wszelkich niedoskonałości na naszej twarzy - preparat ten może bowiem podkreślać widoczność cieni pod oczami, przebarwień czy zmian trądzikowych.
*Puder rozświetlający warto stosować w połączeniu z pudrem brązującym oraz różem do policzków, by uzyskać profesjonalny efekt modelowania twarzy.
*Puder o właściwościach rozświetlających możemy też z powodzeniem stosować na powierzchni naszego ciała - możemy nim doskonale podkreślić np. wystające kości obojczykowe.

Zespół Vichy

go to top