OK

OK Cancel

Thank you

Close

Kwas winowy - jakie jest jego zastosowanie?

Większość kobiet z pewnością chociaż raz słyszała o zabiegach z użyciem kwasów. Kojarzą nam się one przede wszystkim z metodą usuwania blizn i szpecących śladów po trądziku lub usuwaniem przebarwień. Czy wiecie jednak, że w ten sposób można wykonać także odmładzanie twarzy? Co więcej możemy je przeprowadzić nie tylko w salonie, ale także w domowym zaciszu! Tylko który preparat wybrać? Dowiedz się więcej na temat kwasu winowego i jego wpływu na naszą skórę!

Złuszczanie naskórka kwasem winowym

Kwas winowy - jakie jest jego zastosowanie?

Substancja ta należy do tzw. kwasów AHA, czyli tzw. alfa-hydroksykwasów. Jest to grupa substancji rozpuszczalnych w wodzie, dlatego nie docierają zbyt mocno w głąb tkanki. W warunkach domowych stosuje się zwykle stężenia nie wyższe niż 20% - jeżeli nasza skóra potrzebuje intensywniejszego zabiegu, w celu wykonania eksfoliacji kwasami AHA lepiej odwiedzić profesjonalistę.
Sam kwas winowy pozyskiwany jest w procesie fermentacji winogron. Początki jego kariery sięgają starożytnego Egiptu, gdzie kobiety upiększały swoją skórę okładami z chleba nasączonego winem. Dzisiaj substancja ta pomaga w:
* pozbyciu się trądziku i usunięciu śladów po nim, w tym blizn i nieestetycznych przebarwień,
* wygładzeniu skóry tłustej - dokładnie oczyści jej powierzchnię, a także zwęzi pory skóry. Usunie też dokładnie zrogowaciały naskórek, dzięki czemu pozbędziemy się nieładnego, szarawego odcienia skóry,
* rozjaśnianiu przebarwień - delikatnie rozjaśni nieestetyczne plamy na twarzy, dzięki czemu twarz odzyska gładkość i równomierny koloryt,
* odmładzaniu i ujędrnianiu - kwas winowy ma zdolność pobudzania fibroblastów do produkcji dwóch białek, najważniejszych dla zachowania młodego wyglądu - elastyny i kolagenu. Dzięki temu poprawimy owal twarzy i wygładzimy skórę. Jednak aby efekt był optymalny, w przypadku wyraźniejszych zmian wywołanych procesem starzenia, powinnyśmy udać się do salonu - na głębsze zmarszczki i bruzdy lepiej wpłyną kwasy AHA w stężeniu powyżej 20%,
* nawilżeniu skóry - potrafi on bowiem wspomóc syntezę ceramidów, które odpowiadają za utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia w tkance, a także wspomagają wytwarzanie przez skórę kwasu hialuronowego - naturalnego humektantu, który głęboko nawilży skórę, wiążąc cząsteczki wody w jej wnętrzu.
Charakterystyczne dla tego kwasu jest również jego łagodne działanie, dzięki któremu będzie on doskonałym wyborem także dla skóry wrażliwej i delikatnej.

Eksfoliacja kwasami AHA - jak to zrobić?

Kwas winowy - jakie jest jego zastosowanie?

Jeśli zdecydujemy się na stosowanie kwasów na twarz, zwłaszcza tych z grupy AHA, powinnyśmy pamiętać przede wszystkim o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Na dzień stosujmy krem z filtrem 50 - po złuszczaniu nasza skóra staje się cieńsza i delikatniejsza, co sprzyja powstawaniu na niej przebarwień słonecznych. Nie należy też przeprowadzać takiej kuracji w okresie dużego nasłonecznienia.

Eksfoliacja kwasem winowym to doskonały zabieg dla osób, które chcą odmłodzić twarz, lekko napiąć skórę oraz pozbyć się przebarwień i drobnych blizn. Choć należy do kwasów owocowych, jest jednym z delikatniej działających, dzięki czemu nawet panie o skórze wrażliwej nie powinny obawiać się podrażnień po jego zastosowaniu.

go to top