OK

OK Cancel

Thank you

Close

Mikrodermabrazja - jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Mikrodermabrazja to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Pielęgnacja twarzy za pomocą mikrodermabrazji to ścieranie kolejnych warstw naskórka poprzez precyzyjne, kontrolowane użycie strumienia mikrokryształów. Jest to tak zwany mikropeeling kontrolowany i zalicza się do metod mechanicznie usuwanego naskórka. Bardzo istotnym jest, by stosując zabieg mikrodermabrazji, zadbać, by dalsza pielęgnacja skóry była równie intensywna. Czy nawilżanie twarzy wystarcza? Jak działa mikrodermabrazja? Opinie są dość jednoznaczne. Zobacz na czym polega mikrodermabrazja, kto powinien ją stosować, a kto unikać oraz jak pielęgnować skórę po zabiegu.

Mikrodermabrazja - dla kogo?

Mikrodermabrazja zalecana jest przede wszystkim osobom, których skóra zaczyna się starzeć. Widoczne zrogowacenia, prosaki, zagłębienia, nierówności, zmarszczki, nadmierne przetłuszczanie się skóry, rozstępy, różnego rodzaju blizny i przebarwienia, sucha skóra twarzy, rozszerzone pory, zmniejszona elastyczność skóry - wszystko to jest podstawą do wykonania mikrodermabrazji i walki z nieprzyjemnymi objawami.

Mikrodermabrazja jest także świetną podstawą do przeprowadzenia tak zwanego fotoodmładzania, czyli zamykania naczynek krwionośnych i usuwania przebarwień za pomocą lasera.

Oto główne przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu mikrodermabrazji:

  • wirusowe zakażenia skóry - takie jak brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny;
  • bakteryjne zakażenia - między innymi liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa;
  • trądzik różowaty;
  • nadżerki;
  • nowotwory;
  • poparzenia słoneczne.


Mikrodermabrazja - efekty

Mikrodermabrazja sprawia, że naskórek twarzy ulega stopniowemu złuszczeniu. W ramach tego procesu rozpoczyna się produkcja nowych, świeżych komórek. Z czasem komórki te zostają wypchnięte na wierzch skóry, a stare, zniszczone, zostają usunięte. Wszystko to przebiega powoli, dlatego skóra regeneruje się łagodnie, nie pozostawiając blizn. Skóra twarzy staje się jaśniejsza, bardziej witalna, elastyczna, a koloryt skóry jest bardziej wyrównany.

Mikrodermabrazja - co po zabiegu?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem małoinwazyjnym, bezbolesnym i bezkrwawym. Warto jednak wspierać proces regeneracji skóry twarzy, odpowiednio ją pielęgnując. W tym celu używaj po myciu toników, dbających o utrzymanie odpowiedniego Ph skóry. Najważniejszym elementem jest codzienne nawilżanie twarzy. O poradę zapytaliśmy specjalistów z zespołu Vichy. Przedstawili oni innowacyjne, nawilżające serum do skóry wrażliwej. Serum Aqualia Thermal jest odpowiedni dla kobiet w każdym wieku oraz z każdym rodzajem skóry. Serum zapewnia nawilżenie nawet przez 48 h, jednak powinno stosować się je rano i wieczorem, przed nałożeniem ulubionego kremu.

Czy domowa mikrodermabrazja jest możliwa?

Na rynku dostępne są już urządzenia umożliwiające przeprowadzenie zabiegu mikrodermabrazji w domu. Jeżeli jednak zdecydujesz się na robienie tego w domowym zaciszu, koniecznie zadbaj o odpowiednią higienę oraz użycie kosmetyków najlepszej jakości.

go to top