OK

OK Cancel

Thank you

Close

Pielęgnacja skóry dojrzałej w okresie menopauzy: jak dobrać tę najlepszą?

Chcąc odpowiednio pielęgnować skórę na tym nowym dla Ciebie etapie życia, warto sięgać po produkty do pielęgnacji przeznaczone specjalnie dla kobiet w okresie menopauzy.

Pielęgnacja skóry dojrzałej w okresie menopauzy: jak dobrać tę najlepszą?

Pomogą one złagodzić dyskomfort związany z suchością skóry czy poprawić jej gęstości. To najważniejsze kroki, jakie powinna zawierać pielęgnacja cery dojrzałej. Jednak oprócz odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych bardzo ważne jest też, aby odpowiednio się odżywiać i prowadzić zdrowy tryb życia.

Jak dbać o cerę dojrzałą w okresie menopauzy

Przede wszystkim Twoja pielęgnacja podczas menopauzy powinna być dobrana przez specjalistę.
W miarę możliwości podczas menopauzy zaleca się stosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Jest ona dobierana w oparciu o wywiad rodzinny na temat chorób układu krążenia i narządów płciowych. Taka terapia może być stosowana tylko wtedy, kiedy lekarz lub specjalista Ci ją doradzi. Zaleca się również branie pod uwagę aktualnych zaleceń poradni endokrynologicznych i ginekologicznych.
Odpowiednia pielęgnacja skóry dojrzałej jest niezwykle istotna, ale równie ważne jest dopasowanie właściwej diety i stylu życia. To może w dużym stopniu przyczynić się do zmniejszenia stresu oksydacyjnego, a tym samym złagodzenia procesów starzenia zachodzących w organizmie i skórze.

Oto kilka sposobów na zachowanie zdrowej skóry podczas menopauzy

Miejscowo:
• zawsze używaj delikatnych środków myjących i nawilżających o niskim pH. Aby pielęgnacja skóry dojrzałej była skuteczna, ogranicz też czas trwania kąpieli i myj się w chłodniejszej niż dotychczas wodzie.

Do ciała:
• stosuj kosmetyki z pochodnymi retinoidów, regularnie nawadniaj i nawilżaj skórę.

Jak dbać o cerę dojrzałą:

• stosuj produkty zawierające przeciwutleniacze: witaminę C wraz z witaminą E. Warto, aby kosmetyki miały właśnie te dwa składniki, bo udowodniono, że witamina E wzmacnia działanie witaminy C;
• pielęgnacja cery dojrzałej powinna zawierać też fitoestrogeny lub ich pochodne, takie jak resweratrol (związek przeciwutleniający);
• wypróbuj produkty z innymi aktywnymi składnikami przeciwstarzeniowymi, takimi jak kwas retinowy oraz jego pochodne. Dobrze, aby pielęgnacja skóry dojrzałej była też oparta na działającym silnie nawilżająco kwasie hialuronowym.

Przeczytaj również o tym, co dzieje się z witaminą E podczas menopauzy

JAK OPÓŹNIĆ PROCES STARZENIA MENOPAUZALNEGO?

"Zmiany w tym okresie następują w dwóch etapach i wpływają na szczególne potrzeby skóry. Przed menopauzą, w okresie perimenopauzy, najważniejsza staje się poprawa gęstości skóry, korekta owalu twarzy i przywrócenie skórze blasku. W czasie postmenopauzalnym będzie to natomiast niwelowanie ściągnięcia i wiotkości skóry, nawilżenie i wygładzenie zmarszczek. W pielęgnacji okołomenopauzalnej najważniejsza jest codzienna pielęgnacja skóry zawierająca składniki aktywne, które pobudzają mechanizmy odbudowy skóry."

prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska, dermatolog i alergolog, członkini Rady Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy

"Dzięki pielęgnacji dostosowanej do potrzeb skóry przed i po menopauzie, zmiany będą zachodziły wolniej i mniej skokowo. By pobudzać mechanizmy odbudowy skóry warto sięgać po produkty zawierające składniki aktywne o udowodnionej skuteczności, są m.in.: proksylan i ekstrakt z nasion kasji, które ujędrnią skórę i wypełnią zmarszczki, kwas hialuronowy, który poprawi gęstość, ujędrni skórę i skoryguje owal twarzy oraz kwasy OMEGA 3-6-9, które kompensują uszkodzenia warstwy lipidowej naskórka skóry i głęboko odżywają skórę."

Dr Agnieszka Sura,dermatolog, członkini Rady Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy

ŹRÓDŁA:

1. https://www.has-sante.fr/portail/jcms/r_1455081/en/home-page?portal=r_1455081


skóra dojrzała?

Odkryj innowacyjną pielęgnację Neovadiol
dla skóry przed i po menopauzie

Neovadiol dla skóry przed i po menopauzie

SKUTECZNOŚĆ
POTWIERDZONA KLINICZNIE

Neovadiol - skuteczność
Sprawdź

1 Neovadiol przed menopauzą krem na dzień: ocena kliniczna 220 kobiet po 3 miesiącach.

2 Neovadiol po menopauzie krem na dzień: ocena kliniczna 219 kobiet po 3 miesiącach.

Neovadiol

skóra dojrzała?

ptma

 

Rekomendowane produkty

go to top