OK

OK Cancel

Thank you

Close

Wpływ nikotyny na organizm

Nikotyna, uwalniająca się podczas palenia papierosów, bardzo silnie uzależnia organizm ludzki. Negatywny wpływ palenia na organizm człowieka, wydawać by się mogło, jest od dawna znany. Obrazki zamieszczane na pudełkach papierosów, mające działać na wyobraźnię człowieka, dziesiątki kampanii społecznych, specjalne lekcje w szkołach, wszystko to wciąż wydaje się być niewystarczająco skuteczne. Liczba osób palących papierosy wciąż jest bardzo wysoka. Jeżeli widzisz, że Twoja skóra staje się coraz bardziej szara, matowa, coraz mniej w niej blasku, a coraz więcej zmarszczek, lepiej zastanów się jak rzucić palenie oraz jak oczyścić organizm z nikotyny.

Palenie papierosów - skutki

Najbardziej zgubnym dla palaczy jest fakt, że większość poważnych skutków palenia pojawia się dość późno, często kiedy choroby są już mocno rozwinięte.

Do szybko pojawiających się objawów należą:

  • mdłości,
  • szczypanie oczu, uczucie suchości oczu,
  • kaszel, chrypka, uczucie zwężającego się gardła.

Do trwalszych, poważniejszych skutków palenia należą między innymi:

  • patologie ciąży, wysokie ryzyko poronienia,
  • choroby układu oddechowego, w tym nowotwory, astma,
  • choroby układu pokarmowego - między innymi wrzody, niestrawność ,
  • infekcje płuc, uszu, oczu.

Palenie papierosów a skóra

Palenie papierosów ma także ogromny wpływ na przyspieszenie procesu starzenia się skóry. U palaczy występuje zdecydowanie zwiększone ryzyko powstawania pierwszych zmarszczek, szarzenia skóry, tworzenia się brzydkich przebarwień. Skóra staje się matowa i pozbawiona blasku. Traci także swoją elastyczność i jędrność.

Jak oczyścić organizm z nikotyny?

Nikotyna to nic innego jak uzależniające toksyny, które znajdują się w organizmie na skutek palenia bądź przebywania w otoczeniu palacza i dymu. Nie ma cudownego sposobu, który sprawi, że nikotyna zniknie z krwiobiegu natychmiast. Tym bardziej czasochłonny staje się ten proces, jeżeli dotyczy on nałogowego palacza, palącego od lat. Istotne są także procesy metaboliczne.

Jeżeli pragniesz jak najszybciej oczyścić organizm z nikotyny, przede wszystkim już teraz przestań palić! Bez tego nie masz szans na pozbycie się toksyn. Dodatkowo możesz podjąć kroki przyspieszające proces oczyszczania. Są to między innymi:

  • dieta detox - dieta ta oparta jest głównie na sokach owocowo-warzywnych, herbatkach ziołowych i dużych ilościach wypijanej wody. Przede wszystkim zabronione jest spożywanie nawet najmniejszej ilości alkoholu, słodyczy, papierosów (to chyba dość oczywiste), produktów zawierających sztuczne barwniki, konserwanty, mięs, soli, ostrych przypraw, pieczywa, orzechów, produktów mącznych. Tak naprawdę jest to bardzo rygorystyczna dieta, w której powinno się spożywać jedynie owoce, warzywa i zioła.
  • aktywność fizyczna - jest niesamowicie ważna w procesie usprawniania funkcjonowania metabolizmu. Poddawany wysiłkowi fizycznemu organizm znacznie szybciej pozbywa się trujących toksyn, chociażby wraz z potem.
  • picie herbat - wiele mówi się o silnym, przeciwutleniającym działaniu zielonej herbaty, która jest świetnym rozwiązaniem w walce z wolnymi rodnikami - powstałymi także na skutek palenia. Dodatkowo wskazane są różnego rodzaju napary z ziół takich jak ostropest, czystek, pokrzywa.

Wpływ nikotyny widoczny jest także na skórze. Aby pozbyć się oznak zmęczenia i skutecznie oczyścić twarz ze zrogowaciałego naskórka warto regularnie stosować delikatne peelingi, np. Peeling na noc IDÉALIA. Innowacyjny produkt marki Vichy nie wymaga spłukiwania, a nałożony na noc, sprawia, że następnego dnia skóra jest pełna blasku.

Najczęściej czytane

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Pielęgnacja ciała

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Wydzielanie przez skórę potu, który ma niezbyt przyjemny zapach to naturalne zjawisko. Problem pojawia się wówczas, gdy pot produkowany jest w nadmiarze i ma bardzo intensywny zapach. Poznaj 5 przyczyn brzydkiego zapachu potu oraz sposoby na nadmierną potliwość!

Przeczytaj artykuł

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Składniki dermokosmetyków

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

10 zastosowań olejku herbacianego

Pielęgnacja ciała

10 zastosowań olejku herbacianego

Olejek herbaciany to jeden z tych naturalnych produktów, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie, ale też w kosmetyce. Olejek z drzewa herbacianego posiada wiele cudownych właściwości, które pomogą nam wygrać z różnymi chorobami - w tym również chorobami skóry. Jakie zastosowanie ma dokładnie olejek herbaciany? Przedstawiamy 10 sytuacji, w których warto po niego sięgnąć!

Przeczytaj artykuł

Limonene - jakie ma zastosowanie i właściwości w kosmetykach?

Pielęgnacja ciała

Limonene - jakie ma zastosowanie i właściwości w kosmetykach?

Czytając składy produktów, często niektóre pozycje mówią nam bardzo niewiele bądź w ogóle nic. Dlatego zdarza się, że wybieramy kosmetyki, które mają gorszą formułę, przez co codzienna pielęgnacja nie jest tak efektywna, jak mogłaby być. Dlatego warto poznać składniki, które nie są powszechnie znane, a wchodzą w skład wielu produktów. Jednym z nich jest limonene. Sprawdź, czym się charakteryzuje i jakie ma zastosowanie w kosmetyce!

Przeczytaj artykuł

go to top