OK

OK Cancel

Thank you

Close

Azjatyckie sposoby na piękną skórę twarzy

  • favoris

Chociaż piękno jest pojęciem względnym, a o gustach się podobno nie dyskutuje, to istnieje pewien kanon tzw. dobrego wyglądu, który rozpoczyna się właśnie od zadbanej, pięknej skóry twarzy. A czy istnieje jakiś sprawdzony sposób na to, aby mieć nieskazitelnie piękną cerę mimo codziennych stresów i goniącego czasu? Oczywiście! Poznaj azjatyckie sposoby na cerę i przekonaj się, że osiągnięcie pięknej skóry twarzy nie jest niemożliwe!

Dlaczego Polkom tak trudno osiągnąć piękną skórę twarzy?

Kiedyś na pytanie: jak każda kobieta powinna o siebie dbać? ktoś udzielił krótkiej, aczkolwiek bardzo trafnej odpowiedzi: kobieta powinna dbać o siebie z przyjemnością! Wydaje się, że to zdanie mogłoby stanowić clou codziennej pielęgnacji skóry. Niestety wiele Polek (a zapewne i Europejek) traktuje pielęgnacyjne rytuały jako konieczność. Konieczność bycia piękną, konieczność nieustannie wzniecaną przez wszystkie media. Konieczność przyjmowaną niechętnie, acz z dobrodziejstwem inwentarza. Przypomnijmy sobie na przykład, jak wygląda wieczorny demakijaż. Kilka pociągnięć wacikiem nasączonym jakimś płynem (kolejnym eksperymentem wybranym pod presją czasu, albo znowu od lat tym samym produktem z polecenia), potem ochlapanie twarzy wodą (czasem umycie jej żelem), a na koniec szybkie wklepanie kremu (i znów jakiegoś). Skądś to znasz? Niestety, jak pokazują badania demakijaż jest nagminnie przez nas zaniedbywany. A przecież to rytuał niemal zbawienny dla skóry. Dzięki niemu nie tylko pozbywamy się make-up’u, ale także usuwamy z twarzy nagromadzone po całym dniu zanieczyszczenia fizjologiczne (pot, łzy, sebum) oraz środowiskowe (kurz, pył). Cały ten brud zalegający na skórze zatyka ujścia gruczołów łojowych - co prowadzi np. do powstawania zaskórników - a także nie pozwala skórze oddychać, przez co jest niedotleniona, więc przybiera szaroziemisty odcień i po prostu wygląda na zmęczoną. Jednak bagatelizowanie demakijażu to tylko jedno z wielu naszych kosmetycznych przewinień. Z reszty rozliczmy się same!
Przestańmy traktować pielęgnację skóry jako konieczność. Skoro Azjatki mogą z przyjemnością dbać o swoją piękną skórę twarzy, to dlaczego my nie możemy?!

Jakie są azjatyckie sposoby na piękną skórę?

Dlaczego tak trudno jest nam ocenić wiek Azjatów? Dlaczego wydaje nam się, że oni wszyscy wyglądają tak młodo? Otóż, przede wszystkim jest to zasługa genów - to fakt. Na ogół mieszkańcy największego kontynentu mają tłustą cerę, więc ich skóra jest dobrze nawilżona, przez co później zaczyna się starzeć. Jednak duże znaczenie odgrywają w tej kwestii także azjatyckie sposoby na piękną skórę. A mowa tu o tzw. Metodzie 10 kroków. Kroków, które nie są ani bardzo czasochłonne, ani nie muszą być przestrzegane restrykcyjnie.  A na czym one polegają?

OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA.
Fascynacja białą rasą i zrodzona z niej obsesja jasnej cery przekładają się na to, że Azjatki chronią się przed każdym promieniem słońca. I nie chodzi tu tylko o rezygnację z opalania się na plaży.
1. Ochrona przeciwsłoneczna oznacza tu codzienną aplikację kremów z filtrem 50 SPF oraz chowanie skóry w cieniu kapelusza czy parasolki.

KILKUETAPOWE OCZYSZCZANIE TWARZY
2. Dokładne usunięcie makijażu przy pomocy nasączonego wacika.
3. Staranne umycie twarzy żelem myjącym lub olejkiem, dzięki któremu pozbędziemy się nadmiaru sebum, zrogowaciałego martwego naskórka oraz bakterii.
4. Następny krok to zmycie resztek właśnie użytego żelu przy pomocy kosmetyków na bazie wody - najlepiej termalnej.
5. 100 chluśnięć to rytuał, który można nieco skrócić. Wystarczy choćby 10 razy ochlapać twarz wodą do momentu, aż poczuje się, że nie ma na jej powierzchni żadnych kosmetyków.
6. Nie można zapomnieć o tonizacji. Przywrócenie skórze odpowiedniego poziomu pH to podstawa!

NAWILŻANIE
7. Raz w tygodniu warto sięgnąć po Nawilżającą Maskę Mineralną.

WMASOWANIE KREMU.
8. Przy aplikacji o-d-p-o-w-i-e-d-n-i-e-g-o dla skóry kremu wykonuje się bardzo przyjemny masaż twarzy.

PEELINGOWANIE
9. Peeling twarzy nie musi być wykonywany codziennie, ale złuszczanie zrogowaciałego naskórka to bardzo ważny krok w drodze ku pięknej skórze twarzy.

DIETA
10. Co jeść, aby mieć piękną skórę? Chociaż nie ma czegoś takiego, jak dieta azjatycka, by mieć piękną cerę najlepiej jest się zdrowo odżywiać i pić dużo wody. Rozsądnie zbilansowane posiłki w połączeniu z aktywnością fizyczną to sprawdzona recepta na piękno… nie tylko ze Wschodu!

Jak widać Metoda 10 kroków to nic innego jak kilka starannie wykonywanych domowych sposobów na piękną skórę twarzy. Nie jest to ani kosztowne, ani czasochłonne. Wystarczy trochę samodyscypliny i konsekwencji w działaniu. Już wiele kobiet wypróbowawszy azjatyckie sposoby na piękną skórę uświadomiło sobie, że dbanie o swoją cerę może być prawdziwą przyjemnością, a nie rutynową koniecznością!

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Pielęgnacja twarzy

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

Przeczytaj artykuł

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Pielęgnacja twarzy

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

Przeczytaj artykuł

go to top