OK

OK Cancel

Thank you

Close

Cienkie włosy - porady, aby zwiększyć objętość włosów

  • favoris

Niezależnie czy twoje włosy są naturalnie cienkie, czy też to tryb życia odcisnął piętno na atrakcyjności twoich loków, stylista fryzur ma odpowiedź na Twoje problemy.

Przestań narzekać!

„Widzę wiele kobiet u kresu wytrzymałości, ponieważ mają cienkie włosy”. - opowiada nam Fred. „Zaczynam od zbagatelizowania problemu i staram się im pokazać, że to naprawdę nie jest koniec świata”!

Stylizacja

Fred stosuje kilka podstawowych zasad stylizacji cienkich włosów:

  • Długość: Nie dłuższe niż do ramion, aby dać im wrażenie objętości.
  • Grzywka? Tak, jeśli pasuje do Twojej twarzy. „Pomimo iż grzywka zabierze objętość reszcie włosów, tworzy stylowy, geometryczny wygląd fryzury”. - wyjaśnia.
  • Przedziałek? Nie, dlatego, że pokazuje skórę głowy.

Kolor

Czy powinnam spróbować koloryzacji? Tak, jak najbardziej, ale unikaj skrajności takich jak platynowy blond i czerń.

Jeśli światło prześwieca przez włosy na skórę głowy, będzie bardziej widać, że masz cienkie włosy. Ten efekt jest jeszcze mocniejszy, jeżeli kolor włosów mocno kontrastuje z kolorem skóry głowy.

Decyduj się więc raczej na ciemny, rudawy, złoty lub miodowy blond albo jasny brązowy - w ten sposób delikatnie złagodzimy kontrast skóry z włosami. I należy zawsze stosować balejaż i pasemka zamiast utleniania, które niszczy włosy, a szczególnie cienkie włosy.

Jak dbać o cienkie włosy?

Podczas mycia włosów masujemy skórę głowy, a nie włosy i robimy to tylko czubkami palców, „a nie całych dłoni, ponieważ wtedy przyklapujemy włosy, zamiast je stymulować”. - wyjaśnia Fred.

Jeśli masz długie włosy, nie myj ich końców, ponieważ brudna jest tylko skóra głowy! Pozwól, aby podczas spłukiwania głowy woda z pianą po prostu spłynęła w dół po całej długości włosów, żeby usunąć z nich kurz.

Jeżeli masz kręcone włosy, spróbuj pominąć szampon i nałóż tylko odżywkę. Odżywki mają wystarczającą ilość składników aktywnych, aby umyć włosy. Ten trend po angielsku zwany „no poo” (skrót od angielskiego wyrażenia „no shampoo”), oszczędza cienkim włosom kontaktu z drażniącymi szamponami i nadaje im ochronną powłokę.

Najlepsze wskazówki w zakresie stylizacji

Zasada Freda to minimum stylizacji. Nie czuj się zmuszona do tego, aby wyprostować lub wygładzić włosy, lub sprawić by przylegały do głowy. Spraw sobie fryzurę wyglądającą na potarganą i nie bój się zostawić kilku swobodnie wiszących kosmyków.

Tajną bronią Freda jest „pył” - lekki matujący proszek pokrywający włosy i nadający im objętości. Sprawia on, ze nawet cienkie włosy nabierają objetości.

Efektowne przedłużanie włosów

Możliwości w zakresie przedłużania włosów są często wykorzystywane w filmie i na wybiegu. Może to wyglądać bardzo efektownie, jeśli postawimy na subtelność. Jeżeli nie chcesz posunąć się tak daleko, możesz zawsze spróbować dodać sztuczne włosy do koka - lub nawet koka baletnicy!

Łatwa i przyjemna technika „koka baletnicy” (ang. sock bun - kok na skarpetce) tworzy duży, piękny kok. Będziesz zaskoczona, jak dobrze to wygląda! Zobacz prezentację na blogu Freda: http://cutbyfred.com/category/hair-tutorials/.

Najczęściej czytane

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Przeczytaj artykuł

go to top