OK

OK Cancel

Thank you

Close

Cienkie włosy - porady, aby zwiększyć objętość włosów

  • favoris

Niezależnie czy twoje włosy są naturalnie cienkie, czy też to tryb życia odcisnął piętno na atrakcyjności twoich loków, stylista fryzur ma odpowiedź na Twoje problemy.

Przestań narzekać!

„Widzę wiele kobiet u kresu wytrzymałości, ponieważ mają cienkie włosy”. - opowiada nam Fred. „Zaczynam od zbagatelizowania problemu i staram się im pokazać, że to naprawdę nie jest koniec świata”!

Stylizacja

Fred stosuje kilka podstawowych zasad stylizacji cienkich włosów:

  • Długość: Nie dłuższe niż do ramion, aby dać im wrażenie objętości.
  • Grzywka? Tak, jeśli pasuje do Twojej twarzy. „Pomimo iż grzywka zabierze objętość reszcie włosów, tworzy stylowy, geometryczny wygląd fryzury”. - wyjaśnia.
  • Przedziałek? Nie, dlatego, że pokazuje skórę głowy.

Kolor

Czy powinnam spróbować koloryzacji? Tak, jak najbardziej, ale unikaj skrajności takich jak platynowy blond i czerń.

Jeśli światło prześwieca przez włosy na skórę głowy, będzie bardziej widać, że masz cienkie włosy. Ten efekt jest jeszcze mocniejszy, jeżeli kolor włosów mocno kontrastuje z kolorem skóry głowy.

Decyduj się więc raczej na ciemny, rudawy, złoty lub miodowy blond albo jasny brązowy - w ten sposób delikatnie złagodzimy kontrast skóry z włosami. I należy zawsze stosować balejaż i pasemka zamiast utleniania, które niszczy włosy, a szczególnie cienkie włosy.

Jak dbać o cienkie włosy?

Podczas mycia włosów masujemy skórę głowy, a nie włosy i robimy to tylko czubkami palców, „a nie całych dłoni, ponieważ wtedy przyklapujemy włosy, zamiast je stymulować”. - wyjaśnia Fred.

Jeśli masz długie włosy, nie myj ich końców, ponieważ brudna jest tylko skóra głowy! Pozwól, aby podczas spłukiwania głowy woda z pianą po prostu spłynęła w dół po całej długości włosów, żeby usunąć z nich kurz.

Jeżeli masz kręcone włosy, spróbuj pominąć szampon i nałóż tylko odżywkę. Odżywki mają wystarczającą ilość składników aktywnych, aby umyć włosy. Ten trend po angielsku zwany „no poo” (skrót od angielskiego wyrażenia „no shampoo”), oszczędza cienkim włosom kontaktu z drażniącymi szamponami i nadaje im ochronną powłokę.

Najlepsze wskazówki w zakresie stylizacji

Zasada Freda to minimum stylizacji. Nie czuj się zmuszona do tego, aby wyprostować lub wygładzić włosy, lub sprawić by przylegały do głowy. Spraw sobie fryzurę wyglądającą na potarganą i nie bój się zostawić kilku swobodnie wiszących kosmyków.

Tajną bronią Freda jest „pył” - lekki matujący proszek pokrywający włosy i nadający im objętości. Sprawia on, ze nawet cienkie włosy nabierają objetości.

Efektowne przedłużanie włosów

Możliwości w zakresie przedłużania włosów są często wykorzystywane w filmie i na wybiegu. Może to wyglądać bardzo efektownie, jeśli postawimy na subtelność. Jeżeli nie chcesz posunąć się tak daleko, możesz zawsze spróbować dodać sztuczne włosy do koka - lub nawet koka baletnicy!

Łatwa i przyjemna technika „koka baletnicy” (ang. sock bun - kok na skarpetce) tworzy duży, piękny kok. Będziesz zaskoczona, jak dobrze to wygląda! Zobacz prezentację na blogu Freda: http://cutbyfred.com/category/hair-tutorials/.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top