OK

OK Cancel

Thank you

Close

Co trzeba wiedzieć, aby wyciągnąć możliwie najwięcej korzyści ze stosowania maseczek?

Maseczka? Oczywiście, ale kiedy i jak? Oto kilka informacji, które należy wziąć pod uwagę, aby zwiększyć skuteczność działania maseczki, a także parę porad dotyczących metod aplikacji sugerowanych przez naszych ekspertów.

Odpowiednie miejsce, odpowiedni czas

Kiedy jest odpowiedni czas na zastosowanie maseczki na twarz? Zawsze! W dowolnym momencie, kiedy tylko w ciągu dnia dysponujesz wolnymi 10 minutami, jest to okazja do wygospodarowania chwili tylko dla siebie. Może to być wieczorem po pracy, przed romantyczną kolacją lub podczas odkurzania (dla tych, którzy nie lubią tracić czasu). Chociaż wspaniale jest się zrelaksować w wannie z maseczką na twarzy, nie musimy spędzać tego czasu bezczynnie. Możesz porozmawiać z przyjaciółmi lub rodziną przez telefon, zacząć coś gotować lub zrobić sobie manicure lub pedicure. Liczba zastosowań maseczki w miesiącu zależy od potrzeb skóry i samej maseczki. Maskę Oczyszczającą Pory z glinką i Peelingującą Maskę Rozświetlającą firmy Vichy należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Maseczkę należy pozostawić na skórze przez pięć minut, a następnie spłukać. Natomiast Nawilżającą Maskę Mineralną można stosować nawet trzy razy w tygodniu. Pozostaw maseczkę na skórze przez 5 minut, a następnie wytrzyj pozostałość wacikiem.

Prawidłowe nałożenie i wskazówki

Aby uzyskać możliwie najwięcej korzyści ze stosowania maseczki, należy ją odpowiednio nałożyć. Może się to wydawać oczywiste, ale czasami łatwo zapomina się, że maseczkę należy nałożyć na czystą skórę. Nie należy też pomijać szyi i dekoltu, gdzie również mogą pojawić się drobne zmarszczki i sucha skóra, jeżeli nie będziemy o te miejsca regularnie dbały. Nawilżająca Maska Mineralna: opuszkami palców nałóż średnią ilość maski na skórę, a następnie wklep delikatnie, przesuwając palcami w przód i w tył po czole, policzkach i podbródku, aby zwiększyć wchłanianie.

Nasi eksperci przypominają: nie zapomnij o okolicach oczu. Nałóż cienką warstwę balsamu pod oczy Aqualia na skórę wokół oczu przed nałożeniem maski nawilżającej na resztę twarzy, szyję i dekolt. Możesz też kilkakrotnie spryskać skórę Wodą Termalną Vichy, aby pogłębić uczucie świeżości i dostarczyć skórze jeszcze więcej minerałów! Przy nakładaniu Peelingującej Maski Rozświetlającej do rozprowadzenia maseczki użyj palca wskazującego. Wmasuj maseczkę drobnymi kolistymi ruchami, aby delikatnie usunąć martwy naskórek. Przez pierwsze 4 minuty pozwól działać kwasom alfa-hydroksylowym, a  w ostatniej minucie peelingującym drobinkom kamienia wulkanicznego. 

Nasi eksperci przypominają: Jeżeli chcesz zwiększyć intensywność złuszczania, spryskaj twarz Wodą Termalną przed rozpoczęciem wykonywania kolistych ruchów palcami. Maskę Oczyszczającą Pory z glinką należy nakładać na skórę, używając płaskiej części palca, delikatnie przyciskając i przesuwając od środka do zewnętrznej części twarzy, aby zwiększyć przenikanie maseczki. Należy się skupić przede wszystkim na strefie T, która często najbardziej tego wymaga.

Nasi eksperci przypominają: nigdy nie zostawiaj maseczki z glinką na twarzy do pełnego wyschnięcia. Nawet jeżeli kruszenie się maseczki wygląda ciekawie, oznacza to jednak, że skóra pod maseczką również została wysuszona. Wystarczy potrzymać maseczkę na twarzy przez pięć minut, aby zdziałała cuda! Przed nałożeniem maseczki z glinką można przyłożyć do skóry na kilka sekund gorący ręcznik. Po spłukaniu maseczki z glinką możesz zakończyć rytuał piękna, przecierając skórę wacikiem nasączonym odświeżającym tonikiem Pureté Thermale. Tonik nie tylko usuwa pozostałości maseczki, ale także koi skórę i oczyszcza pory.

Rekomendowane produkty

 • Maska oczyszczająca pory z glinką
 • Nawilżająca Maska Mineralna
 • Peelingująca Maska Rozświetlająca
 • Odświeżający tonik do twarzy
 • Aqualia Thermal Nawilżający balsam pod oczy
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Pielęgnacja twarzy

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Pielęgnacja twarzy

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

  Przeczytaj artykuł

  go to top