OK

OK Cancel

Thank you

Close

Co trzeba wiedzieć, aby wyciągnąć możliwie najwięcej korzyści ze stosowania maseczek?

Maseczka? Oczywiście, ale kiedy i jak? Oto kilka informacji, które należy wziąć pod uwagę, aby zwiększyć skuteczność działania maseczki, a także parę porad dotyczących metod aplikacji sugerowanych przez naszych ekspertów.

Odpowiednie miejsce, odpowiedni czas

Kiedy jest odpowiedni czas na zastosowanie maseczki na twarz? Zawsze! W dowolnym momencie, kiedy tylko w ciągu dnia dysponujesz wolnymi 10 minutami, jest to okazja do wygospodarowania chwili tylko dla siebie. Może to być wieczorem po pracy, przed romantyczną kolacją lub podczas odkurzania (dla tych, którzy nie lubią tracić czasu). Chociaż wspaniale jest się zrelaksować w wannie z maseczką na twarzy, nie musimy spędzać tego czasu bezczynnie. Możesz porozmawiać z przyjaciółmi lub rodziną przez telefon, zacząć coś gotować lub zrobić sobie manicure lub pedicure. Liczba zastosowań maseczki w miesiącu zależy od potrzeb skóry i samej maseczki. Maskę Oczyszczającą Pory z glinką i Peelingującą Maskę Rozświetlającą firmy Vichy należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Maseczkę należy pozostawić na skórze przez pięć minut, a następnie spłukać. Natomiast Nawilżającą Maskę Mineralną można stosować nawet trzy razy w tygodniu. Pozostaw maseczkę na skórze przez 5 minut, a następnie wytrzyj pozostałość wacikiem.

Prawidłowe nałożenie i wskazówki

Aby uzyskać możliwie najwięcej korzyści ze stosowania maseczki, należy ją odpowiednio nałożyć. Może się to wydawać oczywiste, ale czasami łatwo zapomina się, że maseczkę należy nałożyć na czystą skórę. Nie należy też pomijać szyi i dekoltu, gdzie również mogą pojawić się drobne zmarszczki i sucha skóra, jeżeli nie będziemy o te miejsca regularnie dbały. Nawilżająca Maska Mineralna: opuszkami palców nałóż średnią ilość maski na skórę, a następnie wklep delikatnie, przesuwając palcami w przód i w tył po czole, policzkach i podbródku, aby zwiększyć wchłanianie.

Nasi eksperci przypominają: nie zapomnij o okolicach oczu. Nałóż cienką warstwę balsamu pod oczy Aqualia na skórę wokół oczu przed nałożeniem maski nawilżającej na resztę twarzy, szyję i dekolt. Możesz też kilkakrotnie spryskać skórę Wodą Termalną Vichy, aby pogłębić uczucie świeżości i dostarczyć skórze jeszcze więcej minerałów! Przy nakładaniu Peelingującej Maski Rozświetlającej do rozprowadzenia maseczki użyj palca wskazującego. Wmasuj maseczkę drobnymi kolistymi ruchami, aby delikatnie usunąć martwy naskórek. Przez pierwsze 4 minuty pozwól działać kwasom alfa-hydroksylowym, a  w ostatniej minucie peelingującym drobinkom kamienia wulkanicznego. 

Nasi eksperci przypominają: Jeżeli chcesz zwiększyć intensywność złuszczania, spryskaj twarz Wodą Termalną przed rozpoczęciem wykonywania kolistych ruchów palcami. Maskę Oczyszczającą Pory z glinką należy nakładać na skórę, używając płaskiej części palca, delikatnie przyciskając i przesuwając od środka do zewnętrznej części twarzy, aby zwiększyć przenikanie maseczki. Należy się skupić przede wszystkim na strefie T, która często najbardziej tego wymaga.

Nasi eksperci przypominają: nigdy nie zostawiaj maseczki z glinką na twarzy do pełnego wyschnięcia. Nawet jeżeli kruszenie się maseczki wygląda ciekawie, oznacza to jednak, że skóra pod maseczką również została wysuszona. Wystarczy potrzymać maseczkę na twarzy przez pięć minut, aby zdziałała cuda! Przed nałożeniem maseczki z glinką można przyłożyć do skóry na kilka sekund gorący ręcznik. Po spłukaniu maseczki z glinką możesz zakończyć rytuał piękna, przecierając skórę wacikiem nasączonym odświeżającym tonikiem Pureté Thermale. Tonik nie tylko usuwa pozostałości maseczki, ale także koi skórę i oczyszcza pory.

Rekomendowane produkty

go to top