OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czarna maseczka do twarzy - jaki jest jej sekret?

Czarna maseczka do twarzy jest coraz częściej wybierana przez kobiety, które posiadają problematyczną skórę. Dowiedz się, jak działa czarna maseczka i jaki jest jej sekret! Sprawdź, czy dzięki niej możliwe jest skuteczne usunięcie zaskórników i innych niedoskonałości.

Czarna maseczka do twarzy - czym różni się od pozostałych maseczek?

Czarna maseczka do twarzy - jaki jest jej sekret?

Czarna maska jest rodzajem maseczki oczyszczającej, jednak znacznie różni się od pozostałych produktów tego typu. Przede wszystkim intensywnością działania oraz przeznaczeniem. Otóż czarna maseczka do twarzy jest polecana osobom ze skórą bardzo zanieczyszczoną, ale nie problematyczną pod kątem trądziku czy też posiadania otwartych ran. Czarna maseczka działa bowiem bardzo intensywnie i wówczas może podrażnić skórę. Z tego względu jej aplikacja powinna być poprzedzona diagnozą skóry.

Kto powinien stosować czarną maseczkę, a dla kogo nie jest wskazana?

Czarna maseczka do twarzy - jaki jest jej sekret?

Czarna maska na twarz jest zalecana bez względu na wiek oraz płeć. Mogą ją stosować osoby z tłustą lub mieszaną skórą, borykające się z zaskórnikami oraz innymi zmianami skórnymi charakterystycznymi dla trądziku niezapalnego. W pozostałych przypadkach, należy zrezygnować z aplikowania czarnej maseczki. Zwłaszcza wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka, wrażliwa i pokryta zmianami trądzikowymi (cysty, torbiele, krosty, wykwity). Wówczas może dojść do przerwania ciągłości naskórka, znacznego podrażnienia skóry i pogorszenia jej stanu. Dla osób, które nie mogą wykonać silnie działającej czarnej maski, zaleca się stosowanie innej, oczyszczającej maseczki. Przykładem takiego produktu jest oczyszczająca pory skóry maska z glinką Vichy, która działa równie skutecznie, ale znacznie łagodniej, zatem jej stosowanie jest bezpieczne.

Jak działa czarna maseczka?

Czarna maseczka do twarzy - jaki jest jej sekret?

Czarna maseczka jest produktem pielęgnacyjnym opracowanym na bazie chińskiej receptury. Z jej dobroczynnego działania korzysta wiele Koreanek i właśnie za ich sprawą, maska to rozpowszechniła się w Europie. Bazuje ona na silnie oczyszczających składnikach, które mają moc głębokiego oczyszczania twarzy nie tylko najbardziej zewnętrznej powierzchni naskórka, lecz również nieco głębszej warstwy skóry właściwej.
Czarne maski najczęściej działają na zasadzie ,,peel off’’. Oznacza to, że aplikuje się je na skórę, trzyma określony czas, a później ściąga jako jeden płat czy też warstwa. Sedno dobroczynnego działania czarnej maski dotyczy nie tylko jej składu, lecz również sposobu stosowania. W momencie, gdy ściągamy zastygniętą warstwę czarnej maseczki, pozbywamy się zaskórników i oczyszczamy pory.

Zanim sięgniesz po czarną maseczką do twarzy, pamiętaj:

Czarna maseczka do twarzy - jaki jest jej sekret?

* nie jest to maseczka dla każdego, mimo że działa bardzo skutecznie i ma moc ,,wyciągania’’ zaskórników i oczyszczania porów skóry, to niewłaściwie zastosowana może tylko zaszkodzić;
* aby nie stosować jej z taką częstotliwością, co zwykłe maseczki, czarna maska działa tak skutecznie, że wystarczy stosować ją raz w tygodniu, a na niektórych maseczkach tego rodzaju, widnieje informacja, że nawet rzadziej;
* żeby przed wykonaniem czarnej maseczki, bardzo dobrze oczyścić twarz, a po jej zdjęciu dogłębnie ją nawilżyć, taka procedura pomoże zapobiec ewentualnym podrażnieniom skóry twarzy;
* że czarna maska nie jest przeznaczona do tego, aby aplikować ją na powierzchnię całej skóry twarzy, tego rodzaju produkt nakłada się głównie na strefę T (czoło, nos, broda), czyli tam, gdzie problem zaskórników jest największy.

Rekomendowane produkty

 • Maska oczyszczająca pory z glinką
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top