getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = PL Test : 'PL/'

OK

OKCancel

Thank you

Close

Cztery pory wypadania włosów: jak go unikać przez cały rok

Cztery pory wypadania włosów: jak go unikać przez cały rok

Pozbądź się stresu związanego z wypadaniem włosów dzięki poniższym sezonowym wskazówkom, które pozwolą Twoim włosom zachować objętość i zdrowie.

Sezonowe wypadanie włosów to częsty i przejściowy typ odwracalnej utraty włosów, szczególnie uwidaczniający się jesienią i wiosną. Normalnie tracimy od 50 do 100 włosów dziennie, ale w niektórych okresach roku może ich być kilkakrotnie więcej! Nie martw się: jest to naturalny proces adaptacyjny i zwykle utrzymuje się od 4 do 6 tygodni.

Jesień: przygotowanie na chłody

Szwedzkie badanie opublikowane w czasopiśmie Dermatology wykazało, że zwiększone wypadanie włosów jesienią wynika ze wzmożonego ich wzrostu w lipcu, chroniącego przed promieniowaniem UV. Szczytowy moment sezonowej utraty włosów przypada na październik i listopad.
Jeśli pod koniec lata Twoją uwagę zwróci powolne nasilenie zjawiska wypadania włosów, być może jest to moment, aby nasilić zabiegi pielęgnacyjne, sięgając po środki przeciwko wypadaniu włosów. Im wcześniej zaczniesz, tym łatwiej dostrzeżesz różnicę.

Zima: przede wszystkim zdrowa skóra głowy

Zimą wilgotność powietrza spada, co u większości kobiet i mężczyzn prowadzi do wysuszenia skóry głowy. W największym stopniu dotyka to włosów kręcących się, ponieważ ten typ owłosienia najżywiej reaguje na zmiany pogodowe.

Jeżeli od jesieni stosujesz już środki przeciwko wypadaniu włosów, rób to dalej. Dowiedziono, że Aminexil sprzyja poprawie stanu skóry głowy, wzmacniając cebulki włosów.

Wiosna: drugie miejsce pod względem sezonowego wypadania włosów

Dni stają się dłuższe, a Twoje włosy wymagają ochrony – badania przeprowadzone przez Centrum Medyczne Uniwersytety Maryland wykazały, że światło dzienne ogranicza wytwarzanie melatoniny – hormonu, który odgrywa ważną rolę w podtrzymywaniu zdrowej aktywności mieszków włosowych. Organizm przystosowuje się do nowych warunków pogodowych, co nie pozostaje bez wpływu na ogólny stan zdrowia włosów.
Wiosną wielu ludzi sięga po suplementy diety wzmacniające układ odpornościowy; zastanów się nad takim, który zawiera aminokwasy stanowiące podstawę keratyny, białka będącego budulcem dla włosów. Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda uznali niedobór protein za kluczowy czynnik utraty włosów.

Lato: nie przegrzewaj się i ciesz się słońcem

Niektórzy twierdzą, że latem pozbywamy się włosów, aby umożliwić naszemu ciału lepsze chłodzenie. Trudno to jednak udowodnić, ponieważ od zatrzymania wzrostu włosa i przejścia w fazę odpoczynku do jego wypadnięcia musi minąć około 100 dni.
Silne promieniowanie słoneczne może nie tylko uszkodzić skórę, lecz także podrażnia skórę głowy i wysusza łodygi włosów. Nie przesadzaj z wystawianiem swojej grzywy na słońce i pamiętaj, aby chronić ją i odżywiać pielęgnacyjnymi maseczkami. Zapoznaj się z ofertą produktów Dercos.

Rekomendowane produkty

 • 21108AMINEXIL CLINICAL 5 - formuła dla kobiet00NewDERCOS

  Nowość

  AMINEXIL CLINICAL 5 - formuła dla kobiet
 • 21023AMINEXIL CLINICAL 5 - formuła dla mężczyzn00NewDERCOS

  Nowość

  AMINEXIL CLINICAL 5 - formuła dla mężczyzn
 • 2761DERCOS
  Szampon energetyzujący wspierający kurację na wypadanie włosów
  4.919DERCOSHAIR CAREMycie włosówZabieg przeciwdziałający wypadaniu włosów
  Szampon ENERGETYZUJĄCY - uzupełnienie zabiegów przeciwko wypadaniu włosów VICHY DERCOS
 • Najczęściej czytane

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Pielęgnacja włosów

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

  Przeczytaj artykuł

  Baby hair - co zrobić, żeby było ich więcej?

  Pielęgnacja włosów

  Baby hair - co zrobić, żeby było ich więcej?

  Baby hair - mimo dość tajemniczej nazwy, to nic innego jak nowe włosy wyrastające na głowie. Dla kobiet o bujnych, gęstych włosach, baby hair często stanowią niesforny element fryzury, trudny do ułożenia. Jest jednak duża grupa kobiet, która marzy by mieć dużo więcej włosów, a baby hair są dla nich na wagę złota. Porost włosów może być czasem dużo bardziej skomplikowany niż się wydaje, a na jego dobre funkcjonowanie wpływać może wiele czynników. Szybki porost włosów możliwy jest dzięki zastosowaniu odpowiednich środków zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizmu. Zarówno wcierki, jak i ampułki na porost włosów są bardzo ważnym elementem, jednak czy najważniejszym? Zobacz jak przyspieszyć porost włosów!

  Przeczytaj artykuł

  go to top