OK

OK Cancel

Thank you

Close

Cztery pory wypadania włosów: jak go unikać przez cały rok

  • favoris

Pozbądź się stresu związanego z wypadaniem włosów dzięki poniższym sezonowym wskazówkom, które pozwolą Twoim włosom zachować objętość i zdrowie.

Cztery pory wypadania włosów: jak go unikać przez cały rok

Sezonowe wypadanie włosów to częsty i przejściowy typ odwracalnej utraty włosów, szczególnie uwidaczniający się jesienią i wiosną. Normalnie tracimy od 50 do 100 włosów dziennie, ale w niektórych okresach roku może ich być kilkakrotnie więcej! Nie martw się: jest to naturalny proces adaptacyjny i zwykle utrzymuje się od 4 do 6 tygodni.

Jesień: przygotowanie na chłody

Szwedzkie badanie opublikowane w czasopiśmie Dermatology wykazało, że zwiększone wypadanie włosów jesienią wynika ze wzmożonego ich wzrostu w lipcu, chroniącego przed promieniowaniem UV. Szczytowy moment sezonowej utraty włosów przypada na październik i listopad.
Jeśli pod koniec lata Twoją uwagę zwróci powolne nasilenie zjawiska wypadania włosów, być może jest to moment, aby nasilić zabiegi pielęgnacyjne, sięgając po środki przeciwko wypadaniu włosów. Im wcześniej zaczniesz, tym łatwiej dostrzeżesz różnicę.

Zima: przede wszystkim zdrowa skóra głowy

Zimą wilgotność powietrza spada, co u większości kobiet i mężczyzn prowadzi do wysuszenia skóry głowy. W największym stopniu dotyka to włosów kręcących się, ponieważ ten typ owłosienia najżywiej reaguje na zmiany pogodowe.

Jeżeli od jesieni stosujesz już środki przeciwko wypadaniu włosów, rób to dalej. Dowiedziono, że Aminexil sprzyja poprawie stanu skóry głowy, wzmacniając cebulki włosów.

Wiosna: drugie miejsce pod względem sezonowego wypadania włosów

Dni stają się dłuższe, a Twoje włosy wymagają ochrony – badania przeprowadzone przez Centrum Medyczne Uniwersytety Maryland wykazały, że światło dzienne ogranicza wytwarzanie melatoniny – hormonu, który odgrywa ważną rolę w podtrzymywaniu zdrowej aktywności mieszków włosowych. Organizm przystosowuje się do nowych warunków pogodowych, co nie pozostaje bez wpływu na ogólny stan zdrowia włosów.
Wiosną wielu ludzi sięga po suplementy diety wzmacniające układ odpornościowy; zastanów się nad takim, który zawiera aminokwasy stanowiące podstawę keratyny, białka będącego budulcem dla włosów. Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda uznali niedobór protein za kluczowy czynnik utraty włosów.

Lato: nie przegrzewaj się i ciesz się słońcem

Niektórzy twierdzą, że latem pozbywamy się włosów, aby umożliwić naszemu ciału lepsze chłodzenie. Trudno to jednak udowodnić, ponieważ od zatrzymania wzrostu włosa i przejścia w fazę odpoczynku do jego wypadnięcia musi minąć około 100 dni.
Silne promieniowanie słoneczne może nie tylko uszkodzić skórę, lecz także podrażnia skórę głowy i wysusza łodygi włosów. Nie przesadzaj z wystawianiem swojej grzywy na słońce i pamiętaj, aby chronić ją i odżywiać pielęgnacyjnymi maseczkami. Zapoznaj się z ofertą produktów Dercos.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top