OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czy aktywność fizyczna ma wpływ na wygląd skóry?

 • favoris

Jak widać, aktywność fizyczna ma znaczący wpływ na wygląd naszej skóry. Cera staje się mniej podatna na pojawianie się wyprysków, jej odcień nabiera zdrowego blasku, a uśmiech po udanym treningu jest najlepszym tego zwieńczeniem!

Aktywność fizyczna a zdrowie i życie

“Aktywność fizyczna a zdrowie człowieka” to temat rzeka. Telewizja, internet, radio, prasa - niemal wszystkie media krzyczą, że uprawianie sportu jest dla zdrowia k-l-u-c-z-o-w-e! I trudno się z tym nie zgodzić. Wielokrotnie już bowiem udowadniano w sposób naukowy, że ruch jest najlepszym sprzymierzeńcem człowieka. Podajmy ciekawy przykład: na ogół mówi się, że dopiero w dzisiejszych czasach (głównie dzięki rosnącej ludzkiej empatii i wzroście poziomu opieki medycznej) średnia długość życia jest satysfakcjonująca (i stale się wydłuża). W naszym kraju u kobiet jest to zazwyczaj około 81 lat, a u mężczyzn 72. Ponadto te liczby wciąż się zmieniają - jeszcze w roku 2000 żyliśmy kilka lat mniej!
Jednak niewiele osób uświadamia sobie, że podobnie wyglądało to w Starożytnej Grecji (okres rzymski). Podobno Demokryt żył około 90 lat, Arystoteles 62, a Pitagoras 75. Zaskakujące? Okazuje się, że Grecy długie życie zawdzięczali właśnie ruchowi. Jako dowód niech posłuży chociażby kultura: przypomnijmy sobie, jak wygląda Dyskobol.
Oczywiście poza aktywnością fizyczną na życie wpływa wiele czynników: dieta, środowisko, zachorowalność, medycyna, warunki sanitarne etc. Trudno jednak nie zauważyć, że ci, którzy lubią uprawiać sport, po prostu mają się lepiej.

Aktywność fizyczna a wygląd skóry

A jak trening fizyczny wpływa na wygląd naszej skóry? Otóż znacząco! Zresztą aktywność ruchowa wpływa nie tylko korzystnie na naszą cerę, ale i na włosy. A jak to się dzieje? To proces wielowymiarowy.
Gdy wykonujemy aktywność ficzyzną:
- POCIMY SIĘ
Każdy rodzaj aktywności fizycznej - czy jest to nordic walking, czy taniec, czy trening siłowy - sprawia, że się pocimy. A wraz z potem pozbywamy się szkodliwych dla skóry toksyn, które bardzo często przybierają postać krost i wyprysków, szpecących naszą cerę. Z potem także pozbywamy się pewnej części wolnych rodników, przyspieszających proces starzenia się skóry. Dlatego też można pokusić się o tezę, że witając sport, żegna się zmarszczki. Tym bardziej, że aktywność fizyczna osób starszych to w dzisiejszych czasach powód do dumy! Warto także zaznaczyć, że wydzielina z gruczołów potowych ma właściwości nawilżające, ponieważ w pewnym stopniu składa się z humektantów, które łatwo znaleźć w wielu kosmetykach (porównaj np. Idealia krem do codziennej pielęgnacji skóry)
- POPRAWIAMY KRĄŻENIE KRWI
W trakcie uprawiania sportu rozszerzają się naczynia krwionośne, co oznacza, że nasze komórki i tkanki stają się lepiej dotlenione. Optymalny poziom tlenu jest dla skóry zbawienny - skóra, która swobodnie oddycha trudniej się zapycha, a więc nie jest tak bardzo podatna na powstawanie zaskórników, wykwitów, czy nawet zmarszczek. Ponadto dotleniona cera to cera promienista, o ładnym kolorycie zupełnie innym niż ten szaro-ziemisty odcień osób nieustannie siedzących za biurkiem.
- WSPIERAMY ZDROWIE PSYCHICZNE Naukowcy są zgodni, że sport ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Podczas wykonywania aktywności fizycznych znacznie wzrasta poziom endorfin, czyli tzw. hormonu szczęścia. Wówczas nie tylko lepiej się czujemy, ale także mamy większą pewność siebie i… częściej się uśmiechamy (tak, zmarszczki mimiczne są piękne!). Sport to najlepszy sposób na stres, który ewidentnie przekłada się na kondycję naszej skóry. Dlatego też, aby skutecznie wyeliminować złe emocje skacz, biegaj, tańcz, po prostu się ruszaj.

Rekomendowane produkty

 • Rozświetlający krem wygładzający do skóry suchej VICHY IDÉALIA
 • Najczęściej czytane

  Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

  Pielęgnacja ciała

  Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

  Mikrodermabrazja to zabieg, na który kobiety bardzo często zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych lub lekarskich. Nic w tym dziwnego - ten nieinwazyjny, mechaniczny mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry i pozbawić jej niedoskonałości. Podpowiadamy, na czym on polega!

  Przeczytaj artykuł

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Pielęgnacja ciała

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Pielęgnacja ciała

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

  Przeczytaj artykuł

  Co dziwny zapach skóry mówi o Twoim zdrowiu?

  Pielęgnacja ciała

  Co dziwny zapach skóry mówi o Twoim zdrowiu?

  Nieprzyjemny zapach skóry może dotyczyć również osób, które regularnie dbają o higienę. Najczęściej jest to jednym z objawów choroby takiej jak cukrzyca, niewydolność wątroby czy nawet schizofrenia. Nie należy bagatelizować tego problemu, a w razie konieczności zgłosić się do lekarza, bo może okazać się, że dziwny zapach skóry świadczy o poważnym schorzeniu.

  Przeczytaj artykuł

  Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

  Pielęgnacja twarzy

  Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

  Kwas hialuronowy to substancja powszechnie stosowana w kosmetyce i medycynie. Wykorzystuje się ją zarówno przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, jak i przy produkcji wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Jakie właściwości posiada krem do twarzy z kwasem hialuronowym? Podpowiadamy, kto w szczególności powinien sięgnąć po dobry krem do twarzy z dodatkiem tej substancji!

  Przeczytaj artykuł

  go to top