OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czy dzięki kefirom można schudnąć? Poznaj tajniki diety kefirowej!

  • favoris

Dieta kefirowa to jednocześnie dieta oczyszczająca i odchudzająca. Opierając swoje codzienne menu na kefirze można podobno pozbyć się toksyn z organizmu i zrzucić parę zbędnych kilogramów. Ale czy odchudzanie kefirem faktycznie jest możliwe? Poznaj tajniki diety kefirowej!

Na czym polega dieta kefirowa?

Czy dzięki kefirom można schudnąć? Poznaj tajniki diety kefirowej!


Dieta kefirowa to krótkotrwała dieta odchudzająco-detoksykująca. W ciągu 5 dni codzienna dieta musi opierać się na kefirze. Istnieją dwa warianty tej diety:
* pierwszy, bardziej restrykcyjny, oznacza spożywanie przez pierwsze dwa dni wyłącznie chudego twarogu i kefirów w takiej ilości, aby zaspokoić głód. W trzeciej dobie można włączyć warzywa i owoce, a w czwartej chude gotowane mięso,
* w drugim, jadłospis diety kefirowej jest już bardziej urozmaicony, ponieważ kefir stanowi tu bazę do przygotowywania potraw. Oczywiście należy pamiętać, że tak przygotowywane posiłki powinny być lekkostrawne.
Niezależnie jednak od przyjętego wariantu, po zakończeniu tej diety, tak jak każdej diety eliminacyjnej, należy wracać do zwykłego sposobu odżywiania się stopniowo - powoli dokładając do menu kolejne produkty. Wdrożenie do codziennych posiłków zbyt wielu produktów bardzo często skutkuje efektem jo-jo i problemami jelitowo-żołądkowymi.

Jakie są tajniki diety kefirowej?

Czy dzięki kefirom można schudnąć? Poznaj tajniki diety kefirowej!

Dieta kefirowa, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na kefirze, czyli produkcie, który wykazuje wiele dobroczynnych dla organizmu właściwości. Dietetycy potrafią bez trudu wskazać szereg jego korzystnych dla zdrowia właściwości:
* przyspieszenie pracy jelit dzięki zawartości bakterii probiotycznych,
* poprawę pracy układu nerwowego za sprawą witamin z grupy B,
* działanie antybakteryjne, przeciwzapalne,
* ochrona przed nowotworami,
* obniżanie poziomu „złego” cholesterolu,
* poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci.
Oprócz tego kefir, jako że jest napojem niskokalorycznym, a jednocześnie sycącym, bardzo dobrze sprawdza się w rozmaitych kuracjach odchudzających. Przyrządzanie potraw na bazie sfermentowanego mleka to idealny sposób na zaprzestanie podjadania między posiłkami - najczęstszej przyczyny dodatkowych kilogramów. Ponadto picie kefiru znacznie przyspiesza przemianę materii - a szybsze spalanie kalorii, to szybsze efekty odchudzania. Stosując jedną z wersji diety kefirowej, w ciągu 5 dni można stracić nawet do 4 kilogramów. To bardzo dużo!

O czym należy pamiętać pijąc kefir na odchudzanie?

Czy dzięki kefirom można schudnąć? Poznaj tajniki diety kefirowej!

Chociaż dieta kefirowa opinie ma bardzo pochlebne, należy pamiętać, że jest to jednak dieta eliminacyjna, którą warto skonsultować z lekarzem. Nagłe przejście na tego typu restrykcyjny i monotonny jadłospis może się okazać źródłem późniejszych problemów zdrowotnych, na przykład anemii. Dlatego też odchudzanie kefirem powinno być dokładnie przemyślane. Warto uświadomić sobie, że chociaż dieta z kefirem jest bardzo skuteczna, stanowi jednak monodietę, znacznie ograniczającą ilość ważnych dla organizmu składników odżywczych. Wyeliminowanie z codziennego menu większości „zwykłych” produktów może przełożyć się na złe samopoczucie, bóle głowy, ospałość, brak energii, problemy z zasypianiem oraz skurcze mięśni. Abstrahując jednak od skutków ubocznych diety kefirowej, jej zastosowanie może okazać się zaskakująco skuteczne, jeśli tylko będzie przeprowadzone mądrze i ściśle według jej zasad.

Przykładowe przepisy 2. wariantu diety kefirowej:

KOKTAJL TRUSKAWKOWY
Składniki: truskawki, banan, kefir naturalny
Przygotowanie: wszystkie składniki zblendować

KEFIR Z MUSLI

ZUPA KALAFIOROWA Z KEFIREM
Składniki: kalafior, ziemniaki, włoszczyzna, koperek, kefir naturalny
Przygotowanie: Ugotować wywar warzywny. Wrzucić ziemniaki, a gdy zaczną robić się miękkie dodać różyczki kalafiora. Zblendować. Zabielić kefirem. Przyprawić do smaku solą, pieprzem, dodać koperek.

ZIEMNIAKI Z JAJKIEM I KEFIREM
Składniki: ziemniaki, jajko, kefir, czosnek, masło, koperek
Przygotowanie: Usmażyć jajko na maśle. Ziemniaki ugotować. Ugotowane ziemniaki posypać koperkiem, dodać kefir i rozdrobniony czosnek, potłuc. Serwować z jajkiem sadzonym.

Najczęściej czytane

Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

Life Style

Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

Dieta koktajlowa jest zdecydowanym potwierdzeniem tego, że dieta odchudzająca nie musi być nudna, męcząca i całkowicie pozbawiona smaku. Na czym polega dieta koktajlowa i ile można na niej schudnąć? Podpowiadamy, kiedy w szczególności warto się na nią zdecydować!

Przeczytaj artykuł

Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

Life Style

Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

Zabieg wykonywany przy użyciu bańki chińskiej to popularny i skuteczny sposób na cellulit, rozstępy czy zmniejszenie objętości brzucha, a przy tym przyjemny i relaksujący rodzaj masażu. Czy jednak jest on przeznaczony dla wszystkich? Na czym dokładnie polega masaż bańką chińską? Zobacz, co powinnaś wiedzieć, zanim udasz się na ten zabieg!

Przeczytaj artykuł

Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

Life Style

Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

Kolagen naturalny w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Głośno o nim w prasie, a na forach internetowych od zachwytów i sprzeciwów aż wrze. Czym jest właściwie ten osławiony kolagen naturalny i jakie jest jego rzeczywiste zastosowanie?

Przeczytaj artykuł

Czym jest ekstrakt?

Life Style

Czym jest ekstrakt?

Ekstrakt, czyli inaczej wyciąg, powstaje w efekcie procesu ekstrakcji polegającego na wyodrębnieniu danego składnika bądź mieszaniny za pomocą dyfuzji. Ekstrakty mogą pochodzić z różnych źródeł. Wyodrębnia się ekstrakty roślinne, ziołowe, owocowe, warzywne, a nawet drożdżowe. Zastosowanie wyciągów jest bardzo szerokie. Proces ekstrakcji wykorzystuje wiele gałęzi przemysłu: medyczną, farmaceutyczną, kosmetyczną, spożywczą, itp.

Przeczytaj artykuł

Jak stosować błonnik witalny?

Life Style

Jak stosować błonnik witalny?

Błonnik witalny to naturalny suplement diety, który posiada bardzo korzystny wpływ na różne funkcje naszego organizmu. Przeciwdziała wielu groźnym chorobom i doskonale wspomaga odchudzanie. Podpowiadamy, kiedy szczególnie warto sięgnąć po błonnik witalny i jak go stosować!

Przeczytaj artykuł

go to top